Skocz do zawartości

Podpięcie lapka przed hdmi do displayport dell u2311h


Recommended Posts

Witam,

Chcę podpiąć mojego lapka do monitora Dell u2311h tak, że po stronie lapka mam złącze HDMI a po stronie monitora DisplayPort. Nie, nie może być DVI bo jest ono zajęte przez stacjonarnego kompa, a nie chcę za każdym razem przepinać kabli - lepiej po prostu mieć podpiętego jednocześnie i lapka i stacjonarke i w razie czego zmieniać źródło sygnału.

 

No to po ludzku znalazłem w necie kabel hdmi display port, juz miałem kupować, a tu zonk, pisze, że kabel przesyła tylko w jedną stronę (display port -> HDMI) co mnie zdziwiło i zacząłem drążyć temat... ale zamiast wyjaśnień mam jeszcze większy mętlik. Zatem, żeby to poukładać to proszę o odpowiedź na następujące pytania:

 

1. Jak to jest z 'kierunkowością' tych kabli? Faktycznie może tak być, że działają tylko w jedną stronę i co gorsza, od DP do HDMI?

2. Jeśli tak, to czy każdy kabel taki będzie?

3. Jak to w ogóle technicznie możliwe, że w jedną stronę pójdzie, a w 2gą nie? Przecież to jest imho bez sensu...

4. W internecie jest sprzeczność informacji, jedni mówią, że wystarczy zwykły kabel, inni że przejsciówka będzie potrzebna, jeszcze inni, że specjalny konwerter... Jak to z tym jest?

5. No i finalne pytanie => czym mogę podpiąć ten monitor do lapka? :D

 

Z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites

Akurat podany przez Ciebie post przeczytałem zanim napisałem temat no i właśnie z niego niewiele wynika w kwestii moich pytań. Tzn. odnośnie 1-3 nie ma kompletnie nic (chyba, że jakoś sprytnie zakamuflowane.. :P). Jedynie do pyt. 4 można z tamtych info wywnioskowac, że bez konwertera raczej się nie obejdzie bo u2311h ma display port w wersji 1.1a.

 

Co do złącz to w PC mam DVI, VGA, HDMI, a w lapku VGA oraz HDMI. Czyli jak mniemam bez konwertera się nie obejdzie? No i tu właśnie też wraca pytanie o tą kierunkowość...
 

Link to post
Share on other sites

 

 

bez konwertera raczej się nie obejdzie bo u2311h ma display port w wersji 1.1a.

 

otóż to

 

 

 

Co do złącz to w PC mam DVI, VGA, HDMI, a w lapku VGA oraz HDMI. Czyli jak mniemam bez konwertera się nie obejdzie?

 

niestety, potrzebne ci takie cudo http://www.startech.com/AV/Converters/Video/Active-HDMI-or-DVI-to-DisplayPort-Converter~HDMI2DP

nie te pasywne atrapy, których wszędzie pełno

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Aaaha, to w takiej sytuacji chyba jednak zdecyduję się albo normalny kabel hdmi <-> dvi i przepinanie bądź jedno urządzenie pójdzie na vga. Bo ponad 300 zł na konwerter to średnio mi się opłaca :D

 

Tak czy siak, dzięki za pomoc :)

I jeśli jeszcze masz siłę to powiedz mi proszę dlaczego jak są te kable DP -> HDMI (jak mniemam wtedy musi byc standard 2) to są tylko jednostronne? Bo po prostu zwyczajnie mnie to bardzo nurtuje.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...