Skocz do zawartości

Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez KiKiEngine,

Recommended Posts

Gdzieś z magazynu by się jeszcze wydobyło nie używane egzemplarze. Owszem, używki można wygarnąć po niskich cenach lecz wiadomo jak takie karty są często wykorzystywane :-) nocne maratony, kopanie bitcoinów itd. Więc to już decyzja ostatecznie należy do autora natomiast moim zdaniem nie ma co kupować używanej karty.

Czyli w grach nie jest odczuwalne na 1080p problem z alokacją pamięci ?

Już gdzieś to pisałem, że widać to tylko na kosmicznej rozdzielczości oraz na Benchmarkach czy innych obciążających testach.

Link to post
Share on other sites

Gdzieś z magazynu by się jeszcze wydobyło nie używane egzemplarze. Owszem, używki można wygarnąć po niskich cenach lecz wiadomo jak takie karty są często wykorzystywane :-) nocne maratony, kopanie bitcoinów itd. Więc to już decyzja ostatecznie należy do autora natomiast moim zdaniem nie ma co kupować używanej karty.

 

Już gdzieś to pisałem, że widać to tylko na kosmicznej rozdzielczości oraz na Benchmarkach czy innych obciążających testach.

Mam jeszcze jedno pytanie gdy gra się na wyższych rozdzielczościach niż 1080P To występują jakieś problemy?

Edytowane przez rekosPC
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

@rekosPC przeczytaj cały temat - na pierwszej stronie wstawiłem post z filmami na stronie YouTube gdzie przeniesie Cie na moment materiału w którym widać w lewym górnym rogu ile VRAM-u zjada akurat gra. Widać, że jest to ponad 3,5 GB i nic się nie dzieje. To, że karta nie trzyma AC: Unity na stabilnych 60 fps-ach to akurat oczywista sprawa. Ta karta nie jest z ultra najwyższej półki (co nie zmienia faktu, że jej wydajność i tak jest kosmiczna) więc czasami spadnie poniżej 60, jednak Twój wzrok i tak zniweluje tak małą różnicę. Większość z Was i tak gra na 1080p (w tym ja) więc ta karta jest demonem dla użytkowników takiej rozdzielczości. Nie patrzcie na wielkie kontrowersje wokół GTX 970 bo te "pół giga" odczują użytkownicy na wykresach Benchmarkowych ewentualnie tych którzy grają na monitorach najnowszych generacji typu 4k.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A myślicie że 970 uciągnie stabilnie na wysokich/ultra wieśka 3 ? :D

 

Nikt Ci nic nie powie póki gra nie wyjdzie. Wszystko w rękach twórców jak grę zoptymalizują, ostatnio na jakimś pokazie miała tylko 30 FPS na GTX 980 więc mają sporo roboty.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy to prawda , ale gdzieś czytałem że ma być blokada 30 fps. btw głowa ty masz gtx 970, wypowiedz się na jej temat, czy po przekroczeniu 3,5 gb vram spadają ci klatki ? :) // a ty KIKI posiadasz tą kartę ?

Edytowane przez kobaba
Link to post
Share on other sites

Posiadam i na dniach zrobię wideo recenzję. Nie wiem dlaczego dla Was te wideo które wstawiłem nie jest zbitym dowodem na to, że nic się nie dzieje. Przecież macie pokazane co do Megabajta ile akurat graczowi na filmie pobiera VRAM. Ale cóż, w weekend pewnie się do tego zabiorę i udostępnię gdzieś gdzie każdy to zobaczy - aż ten spór będzie rozstrzygnięty.

Edytowane przez KiKiEngine
Link to post
Share on other sites

A kolego doświadczyłeś może jakiś problemów z tą alokacją? Proszę zrób tą wideo recenzję. Ps: co powiesz o filmikach które ukazują ten problem 

co prawda gość ma dużą rozdzielczość, lub 
, lub 
albo 
Proszę pooglądajcie wszystkie filmiki i przeanalizujcie to i wypowiedzcie się a najlepiej niech KiKi nagra wideo recenzję w której zrobi jakieś testy w tych grach. // BTW pytanie z niczego gtx 970 jest mocniejszy niż radeon r9 290x ? Edytowane przez kobaba
Link to post
Share on other sites

Na dwóch pierwszych filmach widać sporą rozdzielczość. Tak jak mówiłem wcześniej - ta karta od początku miała służyć do grania na 1080p. Trzeci zaś ma wyłączone komentarze i ciężko w ogóle coś więcej na ten temat powiedzieć bo sam w opisie dużo nie napisał. Czwarty materiał faktycznie ma moment w którym klatki spadły do 39 natomiast było to tylko podczas cut scenki gdzie nie są one bardziej obciążające niż sama walka gdzie w owych sytuacjach widać 59/60 fps. Co było przyczyną spadku? Nie mam pojęcia ale jestem niemal pewny, że to nie wina tej wolniejszej alokacji.

Nie miałem podobnego doświadczenia, chętnie nagram materiał lecz musisz się uzbroić w cierpliwość bo zrobię to dopiero w weekend.

 

EDIT: Trzeci filmik jest bardzo dziwny. W opisie nie wstawił rozdzielczości - nawet na nagraniu nie uruchomił opcji jak w przypadku innych wideo.

Edytowane przez KiKiEngine
Link to post
Share on other sites

 

 

Proszę pooglądajcie wszystkie filmiki

 

Tak z czystej ciekawości to wieczorem zobaczę jak to u mnie wygląda w SOM, FC4 i ACU na pojedynczej r9 290 i w CF kiedy ustawię 4k z 4xMSAA. Coś czuję, że wyniki mogą byc podobne co na tych filmikach. Czym najlepiej nagrywać? Frapsem czy OBS-em?

Link to post
Share on other sites

Fraps mi nie chciał nagrywać, ale zrobiłem zrzuty z MSI AB na pojedynczej R9 290 w SOM.

 

1800*1050 - wszystko bez zarzutu. Ram chwilowo na 3,9, a później 3,4-3,5

http://i.imgur.com/47OX2xG.jpg

 

1440p - rozgrywka na przyzwoitym poziomie, nie miałem nic do zarzucenia. VRAM załadowany chwilowo do 3.9, a później jakieś 3,6-3,7

 

http://i.imgur.com/KMfkUr4.jpg

 

4k - totalnie niegrywalne, zero płynności. Ram chwilowo na 3,9, a później około 3,85.

 

http://i.imgur.com/MrQQ5ad.jpg

 

 

Wykresy FPS i frametime widzicie jak wyglądają. 

Edytowane przez jorginto
Link to post
Share on other sites

witam 

przyłącze się do waszego tematu ,:) chcę kupic własnie gtx 970 po niedzieli i czy warto:)  chce wydać 1500-1550zł:)

mam na oku Palit GeForce GTX 970 JetStream  patrzyłem juz jej testy , grafika jest Cicha i dobra jedynie OC ma słabsze bo na jakieś max 1240mhz idzie tylko  ...a kartę można już wyrwać za  1443zl , warto ją brać czy jakąś inną ??

Link to post
Share on other sites

Ja chce wycisnąć ultra detale na 50/60 fps na nowych gierkach na 1080p z podkręconym i5 4690k i 8 gb ram. Tylko szukam karty własnie w tym przedziale cenowym ale czekam niecierpliwie na video recenzje kiki , ponieważ wyczytałem o tej alokacji i wstrzymuje mnie to nadal. Co prawda uspokoiłem się , ale mowa o niemałych pieniążkach :D

Link to post
Share on other sites

 

 

Ja chce wycisnąć ultra detale na 50/60 fps na nowych gierkach na 1080p z podkręconym i5 4690k i 8 gb ram.

 

Jak będą gry tak optymalizować jak Unity to można o tym o tym zapomnieć nie ważne jak wydajny sprzęt się ma... Tworcy lubią olać sobie sprawę ostatnio :) 

Link to post
Share on other sites

Witam.A co powiecie o tej karcie:EVGA GeForce GTX 970 FTW ACX 2.0?Ma chyba najwyższe taktowania ze wszystkich 970-tek:1216/7010.Do tej pory myślałem że Gigabyte G1 Gaming może się pochwalić najwyższymi zegarami.Problem w tym że nie można nigdzie znależć testów wydajnościowych tej karty.Czytałem tylko że to chłodzenie ACX 2.0 to nie wypał.Może ktoś posiada tę kartę,może ktoś zna linki do jej testów?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...