Skocz do zawartości

Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez KiKiEngine,

Recommended Posts

Witam ostatnio złożyłem sobie zestaw z gtx 970 na pokładzie lecz wyciekły informacje o tych 3.5 GB i teraz mam dylemat czy zamawiać ten komputer czy nie nie wiem co zrobić z tym gtx poczekać aż sprawa się wyjaśni czy zamówić jakąś inna grafike? jeżeli tak to jaką polecacie do 1600 zł 

Link to post
Share on other sites

Powtórzę post z innego tematu

W tym fragmencie widać doskonale jak karta sprawuje się w Shadow of Mordor. 
Klatki nie spadają po przekroczeniu 3512MB VRAMu

https://www.youtube.com/watch?v=MgRus2W7aN4#t=211
Znowuż tutaj w grze AC:Unity

https://www.youtube.com/watch?v=PW3GdR4Gnzc#t=416
Karta może zachowywać się dziwnie ale na pewno grając w grę pod tytułem "Benchmark" lub przy kosmicznej rozdzielczości jednak nie jest to karta z ultra najwyższej półki więc wymagania gracza działającego na 1080p na pewno spełni.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na rozgrywkę tak, ale na jakim poziomie - to już rozwiń myśl samemu. Zakładam, że stałe 60 fps-ów to dla Ciebie optymalny poziom. W większości gier jak najbardziej pograsz na ultra (BF Hardline, CoD:AW). Przy niektórych grach typu Watch Dogs, AC: Unity, może być jakiś spadek poniżej 60 FPSów.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak samo jak na GTX 970, ale nie wiem czy zabawa jest warta zachodu. 970-ka to w dalszym ciągu świetna karta.

Dokładnie tak jak jorginto mówi. Ludzie czują się oszukani z powodu  dostępu do ostatniego bloku pamięci w GTX 970 czyli tego felernego pół gigabajta. Natomiast jak to ma się w rzeczywistości, w grach na 1080p to sam zobacz używając do tego materiałów które wysłałem w paru postach wyżej. Ta karta jest bardzo dobra przy świetnych temperaturach.

A Właśnie! a jak z poborem prądu? XFX 550 W wystarczy do tej karty?

Z pewnością wystarczy. Już Antec 520 W załatwi sprawę bez problemu.

Link to post
Share on other sites

Ja bym bral r9 290 za tysiaka na allegro.Pograł na nim w to co teraz powychodzilo,albo wczesniej ,bo na ultra zagrasz chyba we wszytsko.A maju/czerwcu przed premiera radkow 290 sprzedał i kupił-nowego radka albo cos od Nvidii ,moze nawet 980 jak obnizy ceny :)

 

970 po testach to karta naprawde wydajna,ale jednak wolał bym cos bardziej stabilnego jakbym brał karte juz na dłuzej (2 lata załozmy)

Link to post
Share on other sites

Ja bym bral r9 290 za tysiaka na allegro.Pograł na nim w to co teraz powychodzilo,albo wczesniej ,bo na ultra zagrasz chyba we wszytsko.A maju/czerwcu przed premiera radkow 290 sprzedał i kupił-nowego radka albo cos od Nvidii ,moze nawet 980 jak obnizy ceny :)

 

970 po testach to karta naprawde wydajna,ale jednak wolał bym cos bardziej stabilnego jakbym brał karte juz na dłuzej (2 lata załozmy)

Nie chce mi się bawić w takie rzeczy ani w żadne allegro mam zamiar zamówić  z zaufanego sklepu i mieć na długo a co do mojej decyzij to CHYBA wezmę jednak tą gtx 970 bo i tak jest trochę wydajniejsza niź 290X  a te 3.5 gb nie robi dużej różnicy

Link to post
Share on other sites

Miałem właśnie założyć temat bo mam  zamiar kupić GTX-a 970.I też jestem w rozterce co robić.Czy czekać do nowych Radeonów bo wtedy Nvidia opuści ceny czy też brać i nie czekać.Swoją 770-tkę właśnie sprzedaję i nie będę miał na czym grać.Dlatego nie bardzo mogę czekać.Ale za czekaniem z kolei przemawia mój przypadek kiedy to przy składaniu kompa w pażdzierniku 2013 r. zapłaciłem  za tę 770-ę 1550 zł. a za dwa tygodnie po wyjściu nowych Radeonów ceny 770-tki spadły aż 300 zł!!!No i co robić?Czy teraz będzie tak samo?Nie ma chyba takiego mądrego który odpowiedziałby mi na to pytanie nie ujmując nikomu niczego.Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Wcale nie jest powiedziane, że Nvidia obniży ceny po premierze radeonów. Wszystko będzie zależało od ceny i wydajności nowych układów od AMD. Ale nawet jeśli coś miałoby się ruszyć, to ceny w naszym kraju spadną pewnie z dużym opóźnieniem... z wiadomych przyczyn (hajs musi się zgadzać).

Link to post
Share on other sites

@login1969 tak jest ze sprzętem jak i ze wszystkim w życiu. Po co kupować teraz skoro za 2 miesiące będzie taniej. Tak będzie z każdą kartą. Za jakiś czas gtx 980 zejdzie do przedziału cenowego swojego młodszego brata 970. Czy w takim razie nie warto kupować gtx 980? Chcesz być super wydajny TERAZ - to płać. Idąc tym tokiem rozumowania po co sprzątać skoro zaraz znowu bałagan będzie.

Link to post
Share on other sites

Tak KiKiEngine masz rację,ja to rozumiem.Gdyby tak czekać w nieskończoność bo za dwa lub trzy miesiące wyjdzie coś lepszego,wydajniejszego itd. to w końcu nic by się nie kupiło.Ale wracając się do mojego przypadku to równie dobrze mogłem złożyć kompa dwa tygodnie później i 300 zł. byłoby w kieszeni...trochę wtedy przegapiłem temat bo nie obiło mi się o uszy że mają wyjść nowe Radki.Ale cóż, za gapowe trzeba płacić.

Link to post
Share on other sites

Bierz w ciemno, aktualnie nie ma nic lepszego w tym przedziale cena/wydajność. No chyba że martwisz się świszczącymi cewkami albo 3,5GB szybkiej pamieci i 0,5GB wolniejszej (raczej jak grasz w rozdzielczości >1080p) to lepiej się zastanów. Oczywiście polecam Gigabyte GTX970 G1 Gaming.

Edytowane przez kaczorq
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...