Skocz do zawartości

Recommended Posts

Rozleciał się jeden głośnik od moich wysłużonych Logitechów X-530, dlatego szukam zestawu, ale żeby uniknąć bajzlu z kablami i głośnikami, chcę przejść na 2.1. Dlaczego nie 2.0? Mam obok monitora dość mało miejsca na biurku, więc głośniki nie mogą być zbyt szerokie (mogą być trochę większe niż te z X-530, ale niedużo).

Mam w domu miniwieżę Technics i amplituner Onkyo z kompletem kolumn 5.1 Quadrala, na którym oglądam filmy, te głośniki mają być tylko do grania i posluchania sobie Spotify albo MP3 od czasu do czasu.

Limit 300 zł jest dość elastyczny, jeśli jest coś dużo lepszego za 369 zł, to też mogę dać, ale Soundsticks III to dla mnie trochę za drogo :).

Aha, nie interesują mnie żadne pierdoły typu piloty, korektory i inne cuda - głośniki mają być na kablu, mieć włącznik w wygodnym miejscu i pokrętło głośności (nie klawisze).

Edytowane przez radosuaf
Link to post
Share on other sites

Generalnie są sprawne, tylko jeden wczoraj spadł i połamała się nóżka, najwyżej spróbuję ją skleić. Problem w tym, że powoli zaczynają mnie wkurzać ciągnące się po podłodze kable, no i moja 2-letnia córka dość swobodnie sobie biega, więc kwestią czasu jest, aż któryś z głośników znowu wyląduje na podłodze... Wolałbym je upłynnić na allegro albo olx i przejść na stereo.

Patrzyłem już na C2X, ale mogę mieć problem z upchnięciem tego wszystkiego na biurku, szczególnie suba, musi się zmieścić obok drukarki... Jak wrócę do domu, to wszystko pomierzę i zobaczymy, czy wejdzie. Jakieś propozycje, gdzie wszystko się mieści w 3 pudełkach? :)

Edytowane przez radosuaf
Link to post
Share on other sites

Ja naprawdę nie mam na biurku dużo więcej miejsca niż na satelitki od X-530. Biurko ma 80cm szerokości, monitor to 50cm, więc zostaje po 15cm z jednej strony - jakieś 12 cm na głośniki.

Nie ma też opcji postawienia głośników po bokach - do biurka przylega kanapa i tak już zostanie. Przejrzałem ofertę Edifiera i tak:

a/ C2X - trochę wkurzający osobny wzmacniacz (można go położyć, czy musi stać?), otwór BR z tyłu - woofer stoi na dolnej półce biurka dość blisko ściany, z tyłu jest zdaje się jeszcze listwa wzmacniająca konstrukcję, więc lepsze byłoby coś z BR z przodu albo z boku, bardzo ładny design

b/ S330 - mógłbym się nawet szarpnąć, ale wyłącznik jest w kompletnie debilnym miejscu, nie wyobrażam sobie włażenia pod biurko, żeby je uruchomić (jak rozumiem, w "pilocie" jest tylko pokrętło głośności, nie ma włącznika?)

c/ E3300 - świetnie wyglądają, włącznik w znośnym miejscu, ale głośnik skierowany w dół, jak wyżej pisałem, głośnik stoi na półce, z dość cienkiej blachy, stawianie takiego suba to chyba nie najlepszy pomysł? poza tym wygląd satelit nie rokuje jakiegoś super brzmienia

d/ HK Soundsticks III - no, mógłbym w przypływie szaleństwa dać tyle kasy, ale tutaj znowu głośnik skierowany w dół...

e/ Hama, Modecom, Trust, Genius itp... - do tego chyba lepiej nie podchodzić w ogóle...

f/ Logitech - na tym forum gniecione dość konkretnie, nie nadają się do niczego

g/ Creative - poniżej GigaWorks T3 raczej słabo...

 

A może jakieś wąskie 2.0:

a/ Bose Companion 2 - szumią, recenzje słabiutkie

b/ Yamaha NX-50 - nie znalazłem żadnych recenzji, ale nie spodziewałbym się cudów
c/ Edifier Exclaim E10 - recenzje w internecie dość entuzjastyczne

d/ możę coś z Mircolab?

Edytowane przez radosuaf
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Właśnie zamówiłem Gigaworks T40 II.

 

Okazało się, że subwoofer w X-530 jest wyjątkowo kompaktowy. W zasadzie nie byłem w stanie znaleźć zestawu z subwooferem, który mieściłby się w lukę 25 x 25 cm, którą mam obok drukarki na dolnej półce biurka. Poza HK Soundsticks było kilka Microlabów z serii "M", ale w Polsce dostępne są tylko M-200 i M-111, które są zestawami dość dziadowskimi. Niestety, cała ofera Edifiera w klasie 2.1 odpadła. Do ostatecznego finału załapał się więc jeden zestaw 2.1 - HK Soundsticks III. Nie podobała mi się regulacja głośności przyciskami oraz brak wyjścia na słuchawki z przodu - w zasadzie ich nie używam, ale wolę mieć na wszelki wypadek. Kompletnie debilne umiejscowienie wyłącznika i zintegrowanie go z regulacją basu przesądziło sprawę. Już widzę, jakimi bym ciskał gromami, gdybym musiał nurkować pod biurko, żeby włączyć głośniki. Pomijam już opinię mojej żony, która rzadko stacjonarnego używa i pewnie za każdym razem musiałaby tego włącznika szukać. Brzmieniowo pewnie nie ma się do czego przyczepić, ale ergonomia beznadziejna. Szkoda.

 

Z zestawów 2.0 brałem 3 propozycje:

a/ Edifier E10 Exclaim - bardzo dobre recenzje, ale brak wejścia słuchawkowego trochę przesądził sprawę, poza tym w Polsce są dostępne tylko w jednym sklepie i cena jest wysoka (w USA E10 kosztują 70 USD przy 130 USD za Gigaworks T40, podczas gdy cena w Polsce to 445 PLN (E10) vs 446 PLN (T40)). Regulacja głośności też przyciskami.

b/ Yamaha NX-50 - firma znana i zasłużona, ale brak jakichkolwiek recenzji + tylko jeden głośnik w kolumience raczej nie nastrajają pozytywnie, więc odpadły

c/ Gigaworks T40 - w zasadzie w tej chwili najlepsza opcja 2.0 z wąskimi (do 12 cm) głośnikami w rejonie do 700 zł, przyzwoity dźwięk (wiadomo, przy tym rozmiarze głośników brakuje basu, ale reszta jest OK), do tego włącznik, wejście AUX i wyjście słuchawkowe z przodu prawej kolumny (można? można!) - czego chcieć więcej?

 

Może komuś się powyższe przyda. Jak dojadą kolumny, podzielę się wrażeniami.

 

 

W sumie to ktoś mógłby zmienić temat, bo zamiast 2.1 za 300 zł jest 2.0 za 450 zł :).

 

EDIT: T40 są dostępne bezpośrednio w sklepie Creative za masakrującą cenę 84,99 EUR, ale wtedy nie ma niestety opcji zwrotu produktu (tzn. jest, ale tylko nierozpakowanego), a ja wolałem sobie zostawić tę możliwość.


 

 

EDIT2: Już mam :). Świetne głośniki. Jeśli ktoś jest zainteresowany, mogę napisać trochę więcej.

Edytowane przez radosuaf
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...