Skocz do zawartości

Net od Multimedii - zrywa polaczenie modem-router.


Recommended Posts

Witam.

Ogolny zarys problemu: co 2-3 minuty brak neta. Zrywa polaczenie.

Opis sceny:

Net od Multimedii, 30mb, mozliwosc dzielenia lacza na wiele urzadzen, IP publiczne, dynamiczne.

Uzyte modemy od multimedii w trakcie walki: Arris, Cisco

Uzyte routery moje w trakcie walki: dlink (stary, dzialal), edimax (nowka)

 

 

Problem:

Pewnego dnia, zaczal net przerywac, tak w miare w rownych odstepach czasu 2-3 minutowych.

Doszedlem do wniosku, ze moj router dlink co te 2 minuty dostaje jakby nowe polaczenie do modemu arris, w tym czasie jest przerwa w necie na okolo 20-30 sekund. I tak co 2-3 minuty.

Pierwsza mysl - walniety router. Wiec kupiony nowy Edimax. Ta sama sytuacja.

Neta nie zrywa w dwoch przypadkach:

1) gdy wepne laptopa bezposrednio do modemu (automatyczne pobieranie ip ustawione na karcie laptopa) - nie jest to rozwiazanie bo nie moge dzielic neta na smartfony, inne kompy itp.

2) Gdy w routerze (obojetnie czy dlink czy edimax) ustawie ustawienia WAN na sztywno (czyli nie dynamicznie. na piechoke wpisane ip, bramke itp co akurat w tym czasie podaje modem) - nie jest to rozwiazanie, bo mam dynamiczne ip z multimedii wiec musialbym tego routera ze 2 razy dziennie ustawiac, gdy multimedia zmieni mi ip.

 

W czym problem? Testowalem tez wylaczenie DHCP i na sztywno ustawienie adresow po stronie LAN. Jak widac powyzej, przetestowalem swoje dwa rozne routery i dwa rozne modemy multimedii.

Obserwacja ruchu przez wiresharka nie wykazuje nic podejrzanego. Po prostu co 3 minuty jakby interfejs WAN na routerze ustawia sobie od nowa ustawienia od modemu multimedii (ip modemu sie nie zmienia w tym czasie, po prostu wpisuje sobie na nowo router to samo i stad chwilowa przerwa na podniesienie interfejsow. Obu WAN i LAN bo w trakcie przyjmowania ustawien z modemu routery oba maja tak, ze jakby resetuja oba interfejsy).

 

 

Wizyt fachowcow z multimedii mialem 4 juz.

Pierwsza wizyta: pan stwierdzil, ze wina routera dlinka (wiec kupilem mu nowego edimaxa)

Druga wizyta: pan stwierdzil, ze "dziwne to". Wycisnalem wtedy na nim, by zalatwil mi podmianke arrisa na cisco.

Trzecia wizyta: wpadl nowy pan, chwile popatrzyl. Nie znal polecenia ping zeby poobserwowac i mu trzeba bylo pokazac co to robi w cmd :) No ale zapomnial przywiezc cisco wiec wyslalem go by szybciutko przywiozl go.

Czwarta wizyta: pan podlaczyl cisco. efekt ten sam. Nie doszedl do zadnych konkretnych wnioskow. Jedynie stwierdzil, ze moj router jest zombie i sluzy komus do atakow ddos, po czym uciekl wystraszony. Pewnie bal sie ugryzienia zombie :)

 

Jakies pomysly co z tym zrobic? Moze cos zle robie, moze faktycznie panowie z multimedii maja racje mowiac ze u nich wszystko dobrze. Tylko co, jak juz tyle przetrenowalem?

 

Macie jakis pomysl? Czy moze wymusic piata wizyte zeby przyszedl pan z wlasnym routerem i udowodnil, ze da sie jednak dzielic net u mnie w domu na rozne urzadzenia? Da tak rade?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Lease time czego? Do ich modemu dostepu nie mam by zobaczyc ich lease time. A na swoich routerach nie mam ustawienia lease time dla WANu. Dla DHCP jest i tam trenowalem rozne od godziny do tygodnia, bez roznicy. DHCP tez całkiem wylaczalem.

Link to post
Share on other sites

Chodzi o Lease Time IP dla routera. On jest przyznawany przez DHCP dostawcy. Jeśli przyznaje Ci na 3 minuty to nie jest dziwne że router po 3ech minutach ponownie zgłasza się po IP co powoduje zerwanie połączenia.

Link to post
Share on other sites

No jest to jakis pomysl. Rzuce im temat. Ale watpie, zeby to bylo problemem jak juz w kilka osob tam patrzeli i chyba niski lease time by sie rzucil w oczy od razu. Z kompa bezposrednio do modemu to testowalem pingiem, bez przerw zadnych idzie.

Link to post
Share on other sites

Jak wiesz DHCP możesz zostawić włączone w swoim edimax-ie ponieważ masz wtedy inny zakres IP na komputery i urządzenia. druga sprawa jaki rodzaj masz podłączenia modemu i routera Ethernet-WAN czy ADSL ?

możliwe że masz problem na urządzeniach ten sam IP na dwóch i wzajemnie się zakłucają, reset do ustawień fabrycznych spróbuj, dopiero potem możesz coś zacząć zmieniać.

Link to post
Share on other sites

Zakresy IP różne próbowałem, z 192.168.x.x oraz z 10.x.x.x. No i z jednym tylko urządzeniem podłączonym do routera, więc kolizji nie robiłem. Nie rozumiem pytania o rodzaj połączenia modemu i routera. Z modemu kabel do WAN w routerze. Nawet próbowałem głupotę z modemu do LAN routera :-) Fabrycznych resetów to już te routery dostały z 20 w trakcie walk.

 

Edytowane przez isillo
Link to post
Share on other sites

Gadałem z multimedia znowu. Technika już nie przysla. Wezwali ich prawnika i pokazali że w umowie nie ma nic że pomogą dzielić Internet. Jak chcę, to mogę sobie u nich kupić usługę za dodatkowe 8 zł miesięcznie to dadzą taki modem co sam już podzieli Internet. Bzdura. Dwa domy dalej ojcu robiłem podział sieci i tam śmiga bez problemu, te same warunki. A udowodnić mi, że to wina mojego routera nie chcą i nie chcą przynieść swojego żeby pokazać że się da bo nie mają. Tego modemu za 8 zł na pokaz na chwilę też nie chcą dać.

bump

Edytowane przez isillo
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...