Skocz do zawartości

Recommended Posts

Stałem się posiadaczem laptopa Aspire 5710. Niestety, naklejka z kluczem systemu Windows Vista na spodzie komputera jest kompletnie zatarta i nieczytelna.
Po instalacji z płyty systemu Windows Vista oraz zainstalowaniu najnowszych aktualizacji i programu Acer eRecovery spróbowałem odzyskać system z ukrytej partycji, ale po ostatnim kliknięciu i zatwierdzeniu odzyskiwania systemu, pojawia się "blue screen".

Próbowałem również kombinacji Alt + F10 po restarcie komputera (w BIOS-ie opcja D2D jest ustawiona na "Enabled"), ale po jej wciśnięciu nic się nie dzieje. Po prostu po chwili ładuje się system.

Czy jest jakiś sposób, aby odzyskać klucz systemu Windows z tego komputera?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

sadze ze na tym forum nie uzyskasz pomocy, jako ze korzystasz z nielegalnego so..  piractwo nie jest tutaj popierane

 

aby odzyskac klucz, musi on byc zarejestrowany, inaczej go nie ma w biosie, ani w rejestrach, przynajmniej ja tak sadze, wie po instalaji swiezej kopii so, nie widze rozwiazania Twojego problemu

Edytowane przez dawid12345678
Link to post
Share on other sites

sadze ze na tym forum nie uzyskasz pomocy, jako ze korzystasz z nielegalnego so..  piractwo nie jest tutaj popierane

 

aby odzyskac klucz, musi on byc zarejestrowany, inaczej go nie ma w biosie, ani w rejestrach, przynajmniej ja tak sadze, wie po instalaji swiezej kopii so, nie widze rozwiazania Twojego problemu

Skoro posiada sticker, który z czasem stał się nieczytelny i mówi, że posiada legalną kopię na innej partycji to o co ci chodzi?

Poza tym jeśli posiada legalny klucz to nikogo nie obchodzi skąd pobrał kopie, każda jest w końcu legalna gdy zostanie aktywowana kluczem, jeśli pobrał z torrentów lub innego źródła to ma 30 dni na aktywację, dopiero po tym terminie kopia staje się "nielegalna".

 

@radosuaf

Vista nie zapisuje klucza w BIOS'ie. Dopiero Windows 8 może odczytać klucz zaszyty w UEFI, zapisany przez OEM.

Radziłbym skopiować pliki rejestru Vista z partycji zapasowej i spróbować w ten sposób odczytać klucz.

Możesz odpalić jakiegoś linux'a z pendrive i tym sposobem dostać się do ukrytych partycji.

Edytowane przez braxi
Link to post
Share on other sites

a ja wiem ile dni ma tego windowsa?

Ja widzę, że nadal do Ciebie nie dociera iż autor posiada legalny klucz systemu na dysku, może jeszcze zaproponujesz kupić kolejną licencje?  :facepalm:

 

 

Edit:

  1. Zbootuj laptopa za pomocą USB z linuxem
  2. Otwórz partycję ratunkową gdzie masz kopie systemu i przejdź do folderu users/{nazwa usera}/NTUSER.DAT
  3. Skopiuj NTUSER.DAT  na partycję gdzie masz obecnie zainstalowany działający system.
  4. Zrestartuj komputer i zbootuj windows.
  5. Uruchom edytor rejestru (cmd: regedit)
  6. Wybierz HKEY_LOCAL_MACHINE
  7. Przejdź do menu Plik -> Załaduj gałąź rejestru i wybierz NTUSER.DAT który skopiowałeś z partycji ratunkowej.
  8. Następnie dotrzyj do klucza HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Windows\ProductID i odczytaj klucz licencji ;)
Edytowane przez braxi
Link to post
Share on other sites

Ubuntu uruchomiony z PenDrive nie widzi tego dysku.. W GParted partycja jest widoczna, ale nie bardzo wiem, co z nią zrobić (opcja "Mount" jest wyszarzona).

Sposób wrzucony przeze mnie (użycie DISKPART w Windows) też nie działa.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...