Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, przeglądałem forum w poszukiwaniu odpowiedzi na moje pytanie. Pomimo znacznej grupy nie znalazłem nic co spełniałoby moje kryteria, są może zbyt osobiste, lecz do rzeczy:

  • mój budżet : 1000zł (wiadomo, czym tańszy tym lepszy, dobrze by było nie przekroczyć tej kwoty)
  • preferowany rozmiar wyświetlacza : 4.7 cala - to minimum, ciekawy byłby już w okolicach 5 cali
  • preferowany system mobilny : android w wersji 4.4 KitKat
  • moje najważniejsze wymagania : Procesor 4-rdzeniowy taktowanie (minimalne) 1,20 GHz. Rozdzielczość ekranu nie niższa niż 540 x 960 px, preferowana 720 x 1280 px. Minimalnie 8GB pamięci wbudowanej i 1GB RAM'u. Bateria o nie mniejszej pojemności niż 2000 mAh. LTE na pokładzie i fajną rzeczą byłby przedni aparat 5 Mpx, lecz dobrze jakby nie był niższy niż 1,3 Mpx.

Mam takie typy jak:

Samsung Galaxy Grand Prime (od 750zł)

Lg g3s (od 889zł)

Lg g2 [co prawda nie ma androida 4.4 tylko 4.2, lecz wysokie parametry mówią za siebie] (oscyluje w granicy 1000zł)

Asus ZenFone 5 (800zł)

 

Tylko z tymi smartphone'nami nie miałem doczynienia, tylko to co mogę wywnioskować z parametrów. Liczę na jakąś podpowiedź; czy to z moimi typami czy może z całkiem nowymi. 

Link to post
Share on other sites

Lg G2 to faktycznie najlepszy wybór. Dodatkowo ma aktualizacje systemu.

Możesz jeszcze zastanowić się nad tym Huawei:
http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/10272335

W dobrej cenie, niezła jakość wykonania a również oferuje bardzo dobre parametry ( w szczególności aparat  13 mpix oraz aluminiową obudowę). 

Też będzie miał aktualizacje do najnowszego androida. 

Link to post
Share on other sites

Hmm G2 nie ma 4.4.2 ? Dziwne bo ja jakimś cudem mam i niebawem ma być 5 czyli Lollipop

G2 to najlepszy wybór w tej cenie. Inne zostają w tyle

Co do tego G2, fakt na innych stronach piszą o 4.4 lecz na http://www.mgsm.pl/pl/katalog/lg/g2/jest inaczej i nie wiedziałem czy mam się sugerować, a mówię nie miałem z tymi telefonami styczności więc nie miałem jak zobaczyć tego na żywo.

Samsung galaxy grand prime czy samsung galaxy grand 2 to złe typy ? Bo co do wcześniejszego wspomnianego huawei ascend p7 to nie przemawia do mnie interfejs, mało rozbudowany, brak menu, wszystko jakoś tak skromnie.

Link to post
Share on other sites

Co do tego G2, fakt na innych stronach piszą o 4.4 lecz na http://www.mgsm.pl/pl/katalog/lg/g2/jest inaczej i nie wiedziałem czy mam się sugerować, a mówię nie miałem z tymi telefonami styczności więc nie miałem jak zobaczyć tego na żywo.

Samsung galaxy grand prime czy samsung galaxy grand 2 to złe typy ? Bo co do wcześniejszego wspomnianego huawei ascend p7 to nie przemawia do mnie interfejs, mało rozbudowany, brak menu, wszystko jakoś tak skromnie.

na mgsm jest napisane android 4.2.2, ponieważ LG G2 wyszedł z nim. Te Samsungi sobie odpuść, G2 "niszczy je" pod każdym względem. Jak byś mógł dorzucić 200 zł, to jest jeszcze Meizu MX4(http://www.ceneo.pl/35432657#mh=x1P0Qj1q52005meizu5uuEqeYDdXhcDBCUiK5QOyEkyhOQpTqyryuA3vpt1JBc9JMFfsIg0GoG5mEMcA5gVxIuQRYHTLU8EwpgHwcTexLjw29JDcSNf_5vuDlup2p1v1LkAu-PCNdYGbIhEMt6zPeq7Htm82kuyIRKuMojNd4aDxj1Bdgc7EpBwf4D10k51fi0wwIUDg2), 1200 zł, za telefon porównywalny z flagowcami z ubiegłego roku.

Link to post
Share on other sites

No to teraz większość nabiera kolorów, dziękuje bardzo. Fakt faktem lg g2 jest mocny, tylko nie wiem jak z tymi klawiszami z tyłu, czy ułatwia to pracę czy nie koniecznie, ciekawe czy trudno będzie się przestawić na to rozwiązanie

Link to post
Share on other sites

Właśnie zamówiłem koledze JiaYu S3, który zjada na śniadanie wszystkie telefony podane tutaj (jedynie G2 mu depcze po piętach).

64-bitowy, 8 rdzeniowy procesor ARM Cortex-53 1,7GHZ + najnowsza grafika Mali-T760 (te podzespoły znajdą się w najnowszym Galaxy S6). Ekran IPS 5,5" o rozdzielczości FullHD z Gorilla Glass III, do tego 3GB ram, dual-sim, aparat Sony 13 mpx + 5 mpx przód.

 

Jak zobaczyłem na ile Samsung wycenił reklamowanego A5 to myślałem, że padnę ze śmiechu. Specyfikacja techniczna tego telefonu to jakiś żart, bo on nawet JiaYu do pięt nie dorasta, a kosztuje o wiele, wiele więcej. Jednak rozumiem dlaczego producent nazwał ten telefony "Galaxy" - kosmiczna cena. Rok temu za taką kwotę kupowało się flagowca z najlepszym procesorem, a nie jakiegoś marnego Sanpa 400.

 

Myślałem, że sobie S6 sprawie, ale już to widzę jak taki ceniący się Samsung go kosmicznie wyceni.

 

Edytowane przez simondd
Link to post
Share on other sites

Trochę przesadziłeś  z tym porównaniem do Galaxy s6. Trzeba zaznaczyć ze te GPU ma tylko 2 rdzenie o taktowaniu 700Mhz , gdzie normalna wersja od samsunga ma chyba 8 rdzeni, co jest kolosalną różnicą, i procesor ma niższe taktowanie, więc ten MTK nie ma startu do exynosa 7420 :). Zresztą dużo wolniejsza pamieć ram też ma wpływ na wydajność. Magia cyferek działa widzę :)

 

Tu MTK

Model number CPU ISA fab CPU CPU cache GPU Memory technology       MT6752[121] ARMv8-A (64-bit) 28 nm HPM 1.7 GHz octa-core ARM Cortex-A53   Mali-T760 MP2 @ 700 MHz[86] 32-bit single-channel 800 MHz LPDDR3 (6.4 GB/sec

 

 

Tu exynos starsza wersja 7410:

 

exynos 7 Octa
(Exynos 5433/7410) 20 nm HKMG ARMv8-A Cortex-A57+
Cortex-A53 (big.LITTLE with GTS) 4+4 1.9
1.3 Mali-T760 MP6 @ 700 MHz; 206 GFLOPS (FP16)32-bits dual-channel 825 MHz LPDDR3 (13.2 GB/s)

Edytowane przez Blest
Link to post
Share on other sites

@Blest To, że mediatek nie ma startu do exynos to chyba każdy wie. Chodziło mi tylko, że w tym telefonie są najnowsze bebechy.

@nowow1234 Rzeczywiście grafika wydajniejsza w snapku 800, ale procesor lepszy w mediateku. W Atutu mediatek bije najnowsze flagowce.

 

Znajdzicie mi lepszy telefon do 1k jaki mógłbym kupić koledze.

Link to post
Share on other sites

@Blest To, że mediatek nie ma startu do exynos to chyba każdy wie. Chodziło mi tylko, że w tym telefonie są najnowsze bebechy. @nowow1234 Rzeczywiście grafika wydajniejsza w snapku 800, ale procesor lepszy w mediateku. W Atutu mediatek bije najnowsze flagowce. Znajdzicie mi lepszy telefon do 1k jaki mógłbym kupić koledze.

Co z tego że w Antutu procek lepiej sobie radzi, Ten benchmark wspiera wielordzeniowość, wole mieć mocne 4 rdzenie, od 8 słabych.

Masz lepszy za niespełna 750 zł: http://www.gsmmaniak.pl/389050/gionee-elife-e7/

Link to post
Share on other sites

To żeś pojechał po bandzie, rzeczywiście jest to bardzo dobra (nawet lepsza) alternatywa o jakiej nie wiedziałem. Dzięki za info

 

Edit: Tylko na gsmmaniaku źle piszą, bo on ma snapa 800. 

Edytowane przez simondd
Link to post
Share on other sites

@simondd

Weź sobie porównaj 8 rdzeniowego AMD'ka, a czterordzeniowego Core i5 - z tej samej generacji.

Za intela zapłacisz około 2 razy więcej, a na papierze wygląda słabiej (taktowanie, liczba rdzeni). Jeśli już je uruchomisz, to wtedy dopiero doświadczysz różnicy. Tak samo z RAM'em - wsadź do tego AMD'ka więcej RAMu niż do Intela - mimo, to sam już wiesz jaki będzie rezultat.

 

Ośmiordzeniowce już były rok/dwa lata temu na rynku - chińskich firm - jakoś do tej pory kariery nie zrobiły, ani te 8 rdzeni nie jest przełomowe, na tyle żeby producenci chętnie montowali je w telefonach - nawet mimo, że są krocie tańsze.

 

Osobiście wolałbym LG G2 od tego Meizu, który kosztuje jeszcze więcej niż G2.

Link to post
Share on other sites

Jeśli wystarczy ci ok. 10,6GB pamieci wbudowanej to zdecydowanie najlepszym wyborem będzie LG G2. Ma LTE, dobry ekran, wytrzymałą baterię (2 dni intensywnego użytkowania), androida 4.4 (choć według zapowiedzi powinien  już być 5.0), bardzo wydajny procesor. Ponadto optyczna stabilizacja obrazu, bardzo dobre zdjęcia oraz filmy w 60fps. 

Link to post
Share on other sites

 

 

który zjada na śniadanie wszystkie telefony podane tuta

Sorry. Muszę. Wiem, że zwróciliście już koledze uwagę, ale muszę.

 

Jak do cholery można w ogóle porównywać te telefony?

Z jednej strony masz LG - z polskim serwisem, pewny update, 4 mocne rdzenie.

Z drugiej JiaYu - komu to odeślesz jak padnie? A twierdzenie, że telefon ma podzespoły tak mocne, jak aktualna i nadchodząca czołówka rynku "bo ma 8 rdzeni i jest nowy" to tak, jak stwierdzenie, że FXy miażdżą i7.

Link to post
Share on other sites

Lg kosztuje więcej od JiaYu, więc nie wiem co tu chcesz tu porównywać. Procesor może jest i lepszy. Co z tego dołożysz mi parę słów do LG? Z drugiej strony on nie ma kart pamięci, a 32gb mi nie wystarczy. Ktoś może powiedzieć to weź Z1, otóż Z1 ma słabą matrycę.

Jak telefon padnie to odeślę do Chin. Juz wolę tam niż w Polsce bawić się z serwisem, bo u nas serwis to śmiech na sali (wiem po własnym przykładzie).

Ile ludzi ciągle daje przykład intel i amd? Sorry panowie, ale to już się robi nudne, bo ARM to nie desktop.

Link to post
Share on other sites

Wolę kłócić się z polskim serwisem, niż z chińskim.

Kwestia chinoli była tu poruszana milion razy - weźmiesz odpowiedzialność za ten telefon? Fajnie wydaje się czyjeś pieniądze, tyle że potem to Autor jest narażony na odsyłanie telefonu, czekanie i ewentualne problemy. Jak ktoś używa telefonu do czegoś więcej niż Fejsbunia to nie na rękę jest mu zostać bez urządzenia na minimum kilka tygodni.

 

A przykład Intela i AMD jest tu podawany często, bo jest trafny i nie ma znaczenia, że "ARM to nie desktop".

Link to post
Share on other sites

To, że Ty wolisz telefon gorszy, ale z Polski, niż od lepszego zza granicy to twoja sprawa. To co napisałeś o serwisie chińskim tzn czekanie, problemy, brak telefonu przez kilka tygodni to wszystko jest w serwisie polskim. Nie oszukujmy się, bo chyba każdy wie, że serwisy Polskie nie są takie jak na zachodzie.

 

Edytowane przez simondd
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...