Skocz do zawartości

Dźwiękówka do hd681 evo?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez yozone,

Recommended Posts

Cóż, zaproponowana przeze mnie w poprzednim temacie karta Audiotrak Prodigy HD2 Advance była by tu najlepsza - jednak do nowej trzeba dorzucić te 50zł. Ewentualnie Xonar DX, czy też Prodigy Cube (też wykraczają poza budżet). Warto poszukać używek - można wyhaczyć coś w tym budżecie, szczególnie Xonara. Te Superluxy to bardzo basowe słuchawki, więc trzeba czegoś neutralnego/jasnego. Omijaj karty Creative - kombinacja tych słuchawek z ich kartami może zabić :)

Jeśli koniecznie nowa niewykraczająca poza budżet - Xonar DGX.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

DGX posiada wejście mikrofonowe i wyście słuchawkowe oraz wyjścia na głośniki. Ta karta była głównie tworzona z myślą o grach, ale do muzyki też styknie, lepsze to niż integra czy karty typu Gembird, 4World etc. Ta karta obsługuje też przedni panel, przydatny w przypadku krótkiego przewodu słuchawkowego, ale ten z Superluxów powinien Ci wystarczyć :) Generalnie ma wszystko co potrzebuje ponadprzeciętny Kowalski - lepsza jakość dźwięku i praktyczne rozwiązania :)

DGX obsługuje dźwięk 5.1 - tyczy się to tylko zestawów głośnikówych 5.1 - czyli głośnika centralnego, subwoofera, dwóch głośników frontowych i dwóch tylnych. Odpowiednio rozstawione emitują dźwięk przestrzenny - dokładnie słyszysz np. kroki przeciwnika za tobą, z boku itd. Ciekawe rozwiązanie, ale nie ma na tyle tanich i dobrych głośników 5.1 żebym takie kupił, dla mnie bajer zbędny. W słuchawkach wykorzystasz jedynie stereo - najlepszy wybór do muzyki, choć w grach też wypada dobrze - odpowiedni układ dźwiękowy potrafi dać uczucie przestrzeni i dobre pozycjonowanie nawet na dwóch głośnikach.

 

EDIT: Sorry jeśli coś pogmatwałem bądź niezrozumiale napisałem o tym dźwięku przestrzennym, nie siedzę w tym i jest już późno :]

Edytowane przez yozone
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...