Skocz do zawartości

i3570k chce podkręcić do 4.0 jak? Nigdy nie podkręcałem.


Recommended Posts

Inwestuje się w chłodzenie i wtedy bawi w OC.

 

Gdybym tak do tematu podchodził to mój by na 6 GHz  oddychał. :)

Tu nie chodzi o chłodzenie, bo u mnie max jest ok 66 stopni a chodzi mi o to, że nie mogę dać większego napięcia niż 1.3 V. Podczas gry nie spadnie a podczas behmarka spadnie do 1.24 V. Moja płyta jest okrojona solidnie z możliwości OC i właśnie w tym jest problem. A po drugie w behmarki się nie gra to mi do szczęścia nie potrzeba stabilnego w behmarku.

Link to post
Share on other sites

Ok to będę normalnie podnosił.

A ważna sprawa czy mam wyłączyć opcje Turbo bo mój procek normalnie ma 3.2 a w Turbo 3.8 i jak będę ustawiam to ustawiam poziom normalny rozumie.

Dlaczego nie mogę podnieść opcji mnożnika. Ogólny mnożnik mogę podnieść do 3.6 a pojedyńczo procesorów nie mogę musze siągnąć jakis nowy bios czy co ??

Płyta Główna B38-DV3 Gigabyte 

Panowie dopiero teraz sprawdziłem i ja mam zasilacz 550 W on wystarczy na taki komputer:

 

i5 3570K 

radeon R9 290

DDR 3 8 GB

 

Pisze że karta potrzebuje minimum 600 W :?

ok zasilacz da rade. 

 

ALE wygląda na to że moja płyta główna nie ma możliwości podkrecania.

 

Gigabyte GA-B75M-D3V 
Link to post
Share on other sites

Kto Ci składał ten zestaw?

Procek z odblokowanym mnożnikiem i do tego mobo z brakiem możliwości OC :sciana:

Jedyne OC które udostępnia bios tej płyty głównej to zmiana timingów pamięci... ale przy platformie IB i tak jest to zbędne, bo daje marginalny przyrost wydajności.

Edytowane przez Hezen
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ciekawe jestem jak będzie z moim chłodzeniem dodatkowa z obudowy mam skierowany na procesor wiatrak myślicie że da rade ?

 

Chłodzenie :  SilentiumPC Spartan PRO HE924

 

do tego z obudowy skierowany na radiator wiatrak , może powinienem dokupić wiatrak i zamontować po obu stronach

Link to post
Share on other sites

Przestawiłem wentylator w miejsce kratki zaraz obok procesora żeby wyciągał ciepło i spadła temperatura o 3-4 stopnie teraz w poczynku mam 29-31


Jeżeli na teście procesora ustawiono na 1.3 v a taktowanie 4,6 Ghz procesor był stabilny według artykułu. W takim razie jeżeli chciałbym uzyskać 4,5 Ghz to mogę ustawić mniejsze napięcie ?

 

Artykuł: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Intel_Core_i5_3570K_-_test%2C_cena%2C_opinie-4545/strona/17476.html

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Panowie zamontowałem nową płytę  Asrock z77 Extrem próbowałem dać 4,5 na 1.2 napięcia ale komputer mi się zawiesił :/

 

I szukając nowej opcji znalazłem że owa karta ma możliwość automatycznego overclokingu więc ustawiłem na 4,4 Ghz i puki co temperatura maksymalnie 66 stopni ale muszę sprawdzić w lepszych grach.

 

Puki co wszystko działa ładnie ;)


Zmieniłem żeby było 4,4 Ghz i 1,2 napiecie i żeby chodził tak non stop bo jak dawałem auto to tylko jak potrzebował to włączał się na 4,4.

Co lepsze ustawić żeby włączał sie na 4,4 jak potrzebuje ???

Link to post
Share on other sites

Napięcie mam ustawione na offset 0.10 v. A całe napięcie na procesor musze sprawdzić bo brałem ustawienia gotowe pod 4,5 z forum i działolo ale temperatury 88-89 wiec zszedłem na 4.4.

 

A jakie napięcie dać na 4,5 ?

http://forum.benchmark.pl/topic/70787-tutorial-oc-45ghz-i5i7-ivy-bridge-asrock-mobo/

 

Panowie mam ustawione CPU PLL Voltage 1.701 v

 

wszystko z tego tematu niech ktoś zerknie i mi podpowie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...