Skocz do zawartości

i3570k chce podkręcić do 4.0 jak? Nigdy nie podkręcałem.


Recommended Posts

 

 

Witam chciałbym podkręcić swój procek do 4.0 bez wariactwa. Ale nigdy tego nie robiłem.

Mój komputer

 

Zasilacz: XFX 650

Karta graficzna: Radeon r9 290 Gigabyte

ram: 8 GB (4x2) Geil 2133 mhz DDR 3

Płyta główna: Gigabyte model dokładny podam w weekend

chłodzenie procesora: SilentiumPC FERA 2 HE1224

procesor: i5 3570K

 

Proszę o pomoc i wyrozumiałość.

Link to post
Share on other sites

Czyli ustawić ze procesor chodzi non stop na 4.0 i nie ma Turbo ? Tamten wątek widziałem , jestem teraz po za domem ale chciałem co kolwiek się dowiedzieć na ten temat.

Jeszcze mam płytę Gigabyte która chyba nie jest jakaś super hiper dobra do podkręcania czy to może być problem ?

Link to post
Share on other sites

Znalazłem mega filmik gdzie koleś kręci na płycie Gigabyte procka do 4,5 przy napięciu 1.65 wiec spróbuję zrobić takie samo napięcie ale najpierw ustawie mnożnik na 40 i będę zwiększał co jeden do 45 i zobaczę jaka temperaturę będzie miał i czy będzie stabilny.

Powiedzcie mi jescze temperatura procka nie powinna przekraczać przy maksymalnym obciążeniu 90 stopni ? Czy gdzieś się ustawia w biosie temperaturę przy której ma się wyłączyć komputer ?

Edytowane przez Pepe1990
Link to post
Share on other sites

Ty chyba na głowę upadłeś... dla tego proca 1.65v i to jeszcze na powietrzu  :rotfl:

4.5GHz przy 1.4v to max i to jeszcze gdyby Ci się trafiła cholernie słaba sztuka... przy 1.4GHz to procki 2500k albo 2600k które sa w 32nm bez problemów tyle robią, ale żeby 3570K na takim napięciu katować to pierwsze słyszę :D

 

Jest główna zasada i nie da się tego pominąć/przeskoczyć - im wyższe napięcie tym więcej pobieranej energii przez układ jak i więcej wydzielanego ciepła które Twoje chłodzenie musi odebrać i rozproszyć.

Przy OC szuka się zawsze najmniejszego stabilnego napięcia w celu jak najniższego poboru mocy oraz samej temperatury układu.

 

Podczas testów sam musisz monitorować temperaturę i ewentualnie przerwać testowanie.

Trzymaj się max. 85 stopni

Edytowane przez Hezen
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Najpierw powiedz co to za płyta... i nie śmigaj od razu 4.5GHz na 1.4V, bo to bez sensu... leć stopniowo - zobacz na jakim najniższym napięciu robi Ci 4.0 GHz (zacznij od napięcia rzędu 1.15V i schodź stopniowo w dół). Jak się wykrzaczy, to zostaw na takim napięciu, na jakim jest stabilny. I później leć w górę z taktowaniem - np. 4.2GHz - bez zmiany napięcia. Jak przejdzie, to idź wyżej, jak się wykrzaczy, to podbij napięcie o 0,05V na przykład. Znajdziesz ustawienie, na którym będzie stabilny, to powtarzasz czynność - w górę z taktami i napięciem.
Ale najpierw powiedz co to za płyta dokładnie. I na tej Ferze nie szalej z napięciami - ja bym nie przekraczał już 1.3V.


Do sprawdzenia, czy CPU jest stabilny polecam program OCCT - test Linpack, 90% pamięci, z koniecznie zaznaczonym "AVX Capable Linpack".

Link to post
Share on other sites

Do tej pory nie podałeś jakie masz mobo, a celujesz w 4.5GHz a nie wiadomo jak sekcja zasilania zdzierży OC.

 

Każdy testuje sprzęt tym, czym mu wygodnie.

Ja zawsze testowałem OCCT + prime95 priorytet 7 albo 8 (więcej zawiesza PC przy małej ilości ramu)

Do sprawdzenia chłodzenia czyli skatowania procka polecam program IntelBurnTest, nie ma lepszego wypiekacza :D

 

Benchmarki sa tylko półśrodkami, dają prowizoryczny obraz stabilności układu.

Po sprawdzeniu procka w różnych programach, następnie testujesz w grach - jeszcze wspomnisz to co napisałem bo nie raz zobaczysz bod'sa :P

Link to post
Share on other sites

Każdy przypadek jest inny, nie można wszystkiego wrzucać do jednego worka.

Każdy układ jest sam w sobie specyficzny/inny, nie ma recepty na podkręcenie wszystkich procesorów - do tego sami musimy dojść i to właśnie jest zaje*iste w podkręcaniu! :menda:

 

Tak jak pisałem, benchmarki dają tylko poglądowy obraz stabilności, poza tym w benchmarki się nie "gra" ;)

Stabilność testujemy w grach jak również podczas normalnej pracy przy komputerze.

Edytowane przez Hezen
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

na moim boxowym coolerku od intela 3570k poleciał ma 4,3 ghz ;)

temperatury w stresie max 77C więc jest okej, w grach nie przekracza 74... napięcie auto a mam do was takie pytanko chciałbym troszke zniżyć napięcie od jakiego najbezpieczniejszego na 4,3 moge zacząc testowanie? bo na auto jest stabilnie ale pewnie da sie obniżyc jeszcze troszke? sorki , ze tu zasmiecam ale nie chcialem robic tematu autora prosze o wyrozumiałośc :P

ps płyta to p67 pro3 b3

Edytowane przez marecki91KRK
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...