Skocz do zawartości

Jak zbotować pendrive z UEFI by poszło mi na partycji typu GPT?


Recommended Posts

Mam problem z laptopem  Compaq Presario CQ58-145SW  z biosem InsydeH20.

Problem tkwi w tym że po sformatowaniu partycji nie moge zainstalować na nowo systemu ponieważ wyskakuje błąd "Nie można zainstalować systemu windows na tym dysku. wybrany dysk ma styl partycji GPT"

 

Wiem że UEFI można ustawić w biosie ale jest problem taki, że kiedy ustawiam UEFI to nie mam dostępu do pendrive a zaś kiedy zmienie opcje Legacy Support to dojście do UEFI jest już nie aktywne.

 

 

 

http://oi62.tinypic.com/103djt5.jpg

 



Z tego co wiem to można umieścić jakiś plik z UEFI na tym pendrive ale problem w tym, że podobno musi być to FAT32 a aktualnie zbotowany pen jest w NTFS'ie

Link to post
Share on other sites

Jak będziesz w instalatorze Windows na tym pierwszym ekranie gdzie wybierzesz język i klawiaturę daj Shift +F10 i wpisz w wierszu poleceń DISKPART. Teraz w programie DISKPART wpisz LIST DISK i zobacz jaki dysk to hdd (będą dwa pendrive i hdd). Teraz daj SELECT DISK x gdzie X to numer dysku hdd (na 99% to 0). Jak Ci wybierze dajesz czyszczenie partycji przez polecenie CLEAN. Pamiętaj że to polecenie wyksuje wszystkie partycje z dysku i jest to nieodwracalne...

To wszystko. Teraz zamykasz wiersz poleceń i normalnie instalujesz system na czystym dysku.

 

Edytowane przez cru5h
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie potrafie dostać się do tego wiersza poleceń, pod f10 jest bios i od razu sie uruchamia..

Musisz to zrobić podczas rozpoczęcia instalacji Windows(kiedy już się wszystko załaduje).

Edytowane przez Crout
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...