Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Mikrofon do nagrywania mowy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mateusz Sołtysiak

Mateusz Sołtysiak
  • Zaawansowany

• 16 postów

Napisano 28 kwiecień 2009 - 09:37

Witam,
Chciałem zakupić mikrofon do nagrywania mowy.
Interesują mnie mikrofony dynamiczne, przewodowe w cenie do 250 zł. Najlepiej jakby mikrofon miał wyjście jack 3,5mm. Jaki mikrofon polecacie? Czekam na propozycje.
  • 0

#2 sevae

sevae
  • Pasjonat

• 821 postów

Napisano 02 maj 2009 - 23:16

Nie bardzo znam się na mikrofonach (raczej słucham niż nagrywam), ale moja ulubiona firma się w tym specjalizuje - więc nie polecam, ale podam przykładowy (myślę że dobry) mikrofon: AKG D 770. I jeszcze: Beyerdynamic Opus 39. Oba są do nagrywania głosu tylko w innych warunkach, Ciebie chyba bardziej zainteresuje Beyerdynamic.
  • 0
Zrozum, że poglądowe enuncjacje dziennikarzy to nie jest fachowa wiedza.

#3 Mateusz Sołtysiak

Mateusz Sołtysiak
  • Autor tematu
  • Zaawansowany

• 16 postów

Napisano 05 maj 2009 - 09:44

Odnośnie złącza, to lepiej kupić mikrofon z kabelkiem wbudowanym na stałe, czy taki z wyjściem 3-pinowm XLR. Zauważyłem, że tych drugich jest znacznie więcej, ale i tak będę musiał kupić kabel, bo chcę podłączać mikrofon pod wyjście jack 3,5 mm.
  • 0

#4 norman121

norman121
  • Nowicjusz

• 24 postów

Napisano 05 maj 2009 - 10:09

Ja polecam firmę shure. Osobiście posiadam ten model
http://www.allegro.p... ... ent_i.html
i jestem z niego bardzo zadowolony, masz w nim również wyjście na jacka, a do czego ci dokładniej ten mike potrzebny? Lepiej ze złączem xlr wrazie czego można zawsze łatwiej zmienić kabel.
  • 0

#5 Mateusz Sołtysiak

Mateusz Sołtysiak
  • Autor tematu
  • Zaawansowany

• 16 postów

Napisano 05 maj 2009 - 11:42

Potrzebuję mika do nagrywania narracji do filmików. Chciałbym go też czasami podłączyć do kamery, by nagrywać wywiady.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych