Skocz do zawartości

Galaxy S4 vs LG G3 Orange


Recommended Posts

Niedługo będę przedłużał umowę z Orange i zastanawiam się nad wyborem telefonu. Z tych co mnie interesuje to dostępne są tylko S4 i G3. Z tym, że zastanawiam się czy warto dopłacać do G3 prawie 300zł czy brać S4 za 1zł. Nie wiem czy jest coś godnego uwagi oprócz tych dwóch.

Link to post
Share on other sites

g3 jest po pierwsze nowszy o ponad rok

ma o wiele szybszy procesor - po ostatnich aktualizacjach już nie ma lagów nakładki - s4 ma i to spore

ma lepszy aparat - kręci w UHD oraz ma optyczną stabilizację i szybki focus wparty laserem i baterie

Lepiej gra na słuchawkach oraz głośniku

Dostał Lolipop-a jako jeden z pierwszych 

ma o wiele wiekszy ekran przy podobnych (niewiele większych) gabarytach

 

Ogolnie to sa jego plusy względem s4 więc sam sobie odpowiedz czy sie opłaca

Link to post
Share on other sites

sam mam G3

miałem w zeszłym roku G2, Flex-a, HTC ONE M8, Galaxy s5, z2 i iphone 5s i uważam , że g3 to bardzo udany model (po ostatnich aktualizacjach które eliminuja lagi jake były w pierwszych wersjach softu)

Link to post
Share on other sites

 

 

A jak z jego wielkością, do kieszeni wchodzi? Da się jedną ręką obsługiwać?

 

To zależy jak długie masz palce. Ja na Twoim miejscu poszedłbym do jakiegoś Media Marktu czy innego Saturna (po uprzednim sprawdzeniu na stronie czy telefon jest tam dostępny) i się nim chwilę pobawił. Przed każdym zakupem smartfona dobrze jest zrobić coś takiego, bo na jego wielkości można się naprawdę przejechać.

 

PS: Nie polecam sprawdzania czy zmieści Ci się do kieszeni. Niektórzy ludzie mogą to źle zinterpretować.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam G3 i polecam, rozmiar telefon jest porównywalny z S5 a ekran G3 ma 5,5 cala. Plus funkcje Knock code itp. czyni z nie go bardzo przyjemną maszynę do pracy. Podoba mi się zastosowanie przycisków na tylnej klapce jest to bardzo wygodne. Aparat,który robi bardzo ładne zdjęcia i filmy, plus OIS :), mam wgranego moda, który umożliwia nagrywanie Full HD w 60 FPS super sprawa, dużo można z takim filmem zrobi jakieś slow itp. Bateria po aktualizacji do Androida 5.0 20h trzyma już bardzo dobrze bez problemu 6H na ekranie z stałym dostępem do internetu oraz nie grzeje się i nie spada wydajność. Czytelność ekranu w słońcu również jest bardzo dobra i nie trzeba zasłaniać ręką, żeby coś przeczytać. Zmieści się do kieszeni bez problemu, ma bardzo małe ramki.

Edytowane przez Blest
Link to post
Share on other sites

Jaką wersję tej S4 masz dostępną ? Jeżeli 9506 to skłaniał bym się brać S4 ze względu, że dostaje Snapa 800 i procesor 2,3

Jeżeli podstawowa czyli 9515,9505 to zdecydowanie lepiej brać G3.

Tylko tak jak ktoś wspomniał sprawdź czy rozmiar tego telefonu będzie Ci odpowiadał, bo jest on na prawdę duży.

Link to post
Share on other sites

Mi g3 w  ogóle się nie spodobał.  Ramki  są strasznie wąskie i  bardzo trudno mi go obsługiwać nie dotykając ekran,   może innym to nie przeszkadza ale dla mnie to było mega nieergonomiczne.   Te 5.5 cala to tez ściema z  powodu przycisków   ekranowych które prawie nigdy się nie ukrywają,  chociaż na ekran nie  można narzekać bo   świeci przepięknie.   Nie twierdz,  że to zły telefon ale zdecydowanie nie dla mnie. 

Link to post
Share on other sites

przyciski ekranowe masz juz w każdym telefonie od kitkat-a wyżej - taka odgórna dyrektywa Google

owszem samsung jest tu wyjątkiem - lecz przez to dostaje aktualizacje jakie dostaje

 

co do chowania się - można to ustawić dla kazdej aplikacji z osobna w opcjach

Link to post
Share on other sites

U mnie w xperi z3 się nie da albo ja po prostu nie wiem jak.  Ale używam dwóch programów,  który chowają przyciski na stałe,  przy okazji mam schowany status bar na przeglądarce.  Nie  jest to jednak idealne rozwiązanie.  Byłoby wszystko ok,  gdyby te przyciski i belka nie były standardowo takie ogromne.  Najgorsze są jednak ramki,  bo bardzo trudno obsługiwać mi przez nie g3. U mnie samsung ma duży plus za przyciski. 

Edytowane przez asia-86
Link to post
Share on other sites

Obsługa G3 może być utrudniona jeśli ktoś ma małe dłonie. Obecnie wielkość telefonów jest na takim poziomie, że najwygodniej obsługuje się je dwiema rękami. W g3 zaletą są przyciski z tyłu, trzeba się do nich przyzwyczaić ale jest to super rozwiązanie i o  wiele wygodniejsze od przycisków z boku. Dodatkowo mamy wybudzanie knock on.

 

 

 

Te 5.5 cala to tez ściema z  powodu przycisków   ekranowych które prawie nigdy się nie ukrywają

 

Jak się czegoś nie wie, to się nie komentuje. W G3 można chować przyciski w chyba każdej aplikacji.

Od 3:30 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

miałem flex-a

dla mnie bomba jesli sie przymknie oko na rozdzielczość i wypalanie ekranu oraz brak optycznje stabilizacji

 

reszta OK

 

BuryZenek - OK - i tak tylko samsung ma te przyciski wiec mozesz przez to wlasnie lubic ta marke - reszta i tak juz poszła w ekranowe 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...