Skocz do zawartości

Fotele DXRacer i AKRacing


Recommended Posts

Witam

Przymierzam się do zakupu fotela. Jako że nie kręcą mnie tradycyjne wynalazki, oraz siatkowce odnalazłem dwie marki o nazwie DXRacer i AKRacing.

Jedno i drugie to oczywiście chińszczyzna za około 300-400zł z marżą 700zł ale nie o to chodzi.

Czy ktoś siedział an tych fotelach, widział je? Czy one faktycznie znajdują się na wyposażeniu imprez? Czy faktycznie są TAKIE wygodne ?

Obecnie wydaje mi się że DX i AK pochodzi z tej samej fabryki ale czy oby na pewno jakościowo jest tak samo?

Jestem zainteresowany modelem który ma na skórze szwy co spowoduje mniejsze przyklejanie się ekoskóry. Oczywiście naturalniej skóry bym nie kupił ze względu na przekonania:)

Wszelkie sugestie mile widziane.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Sam chciałem kupić coś z tej półki cenowej, podoba mi się stylistyka DX'ow, AKR' ale oparcia to masakra. Kawałek plasticzku i tyle, dlatego z nich zrezygnowałem i kupiłem coś znacznie tańszego - http://allegro.pl/biurowy-fotel-obrotowy-eko-289h03-okazja-i4909114572.htmlbardzo dobry fotel, nie markowy ale jest strasznie wygodny, wytrzymały, nie skrzypi. Ogólem solidny. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam!

 

Wczoraj przyszedł do mnie DXRacer z seri F. Złożenie to drobnostka szybko i sprawnie. Szok przeżyłem gdy pierwszy raz usiadłem na nim. Jest strasznie nie wygodne siedzisko, po prostu za małe. Kubełkowe zakończenie wbija mi się w uda i po prostu je czuje co mnie strasnie irytuje i ciąge o tym mysle. Oparcie jest wysokie i znowu kubełkowe wykonczenia troche irytuja jak sie chce oprzec tylko na jednym podłokietniku. No i wlasnie podłokietniki niby ok ale do siedzenia prostu jak terminator całe krzeslo sprawia wlasnie taki efekt żeby sie "wbić" w fotel i do niego dostosować a nie ono od ciebie :/ poduszki to fajna opcja lecz kolor mi sie nie podoba jest taki wypłowiały czarny. Szkoda naprawde bo się cholernie nstawilem. Wizualnie naprawde fajnie ale to przeciez nie o to chodzi. Mam tylko nauczke że nie warto kupować czegoś jak nie widzisz nie przetestujesz szczegolnie tak wazne jak fotel ubranie itp...

Link to post
Share on other sites

 

 

Szok przeżyłem gdy pierwszy raz usiadłem na nim. Jest strasznie nie wygodne siedzisko

 

wybacz ale tyle jest tematów, mówiących o ergonomii pracy i przy okazji wskazujących wynalazki typu DX Racer jako jej zaprzeczeniu, że ciężko mi zrozumieć skąd ten szok

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Szok przeżyłem gdy pierwszy raz usiadłem na nim. Jest strasznie nie wygodne siedzisko, po prostu za małe. Kubełkowe zakończenie wbija mi się w uda i po prostu je czuje co mnie strasnie irytuje i ciąge o tym mysle. Oparcie jest wysokie i znowu kubełkowe wykonczenia troche irytuja jak sie chce oprzec tylko na jednym podłokietniku. No i wlasnie podłokietniki niby ok ale do siedzenia prostu jak terminator całe krzeslo sprawia wlasnie taki efekt żeby sie "wbić" w fotel i do niego dostosować a nie ono od ciebie :/

To dziwne co piszesz, bo ergonomia fotela na tym polega, aby zapewnić Twemu ciału odpowiednią dla zdrowia pozycję, głównie kręgosłupa. Jak masz krzywe plecy, to taki fotel na pewno nie dostosuje się do Ciebie. Choć i tak moim zdaniem trochę można do siebie dostosować bo i pochylenie oparcia i wysokość podłokietników. Boczne podparcia zaś zapobiegają bocznemu skrzywieniu kręgosłupa. Siedzisko, nie może być też zbyt długie. Twoje uda nie mogą spierać się na siedzisku podczas siedzenia, przejmując na siebie ciężar ciała. Osobiście mam AKracinga i nic mnie w jego siedzisku nie irytuje, ale z tego co się orientuję, te fotele mają szersze siedziska, lecz to trzeba byłoby zweryfikować. Wymiary masz tutaj: https://www.akracing.pl/index.php?id_kat=001002 .Poza tym, przy zakupie warto sprawdzić takie rzeczy, bo każda seria różni się na 90 proc. wymiarami. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...