Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich w piękny niedzielny poranek. Jestem studentem i mam 3000 zł na wymiane podzespołów w moim stacjonarnym komputerze.

 

 

Zastosowanie komputera : obróka wideo, grafika 3d, programowanie, stream.  

                                          (Obróbka 40% , grafika 3d 30%, gry 20%, stream 10%)

 

Maksymalna kwota : 3000 zł

 

Których części potrzebuję : Płyta główna, Karta graficzna, procesor, RAM

 

Czy będę podkręcać sprzęt? : Tak

 

Rozdzielczość mojego monitora i model: BenQ (stary monitor ale podlączam PC do telewizora(HDMI FullHD)

 

Specjalne wymagania : nacisk na rendering filmów i grafiki 3d. (( no i Wiedźmin :))

 

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :

-Płyta główna Asus m3n-72

-Geinward GTX260 OC (spalił się chipset)

-AMD Phenom 2x 550 BE

-Ram OCZ 2*4GB (nie pamiętam taktowania) ((ddr2))

-HDD 1000GB, HDD 500GB, SSD 128GB

-Zwykła nagrywarka DVD

-Zwykła obudowa za 90zł

-Zasilacz OCZ 700 Wat http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16817341018

Własna propozycja zestawu :

Płyta główna  MSI Z97-G43

Procesor Intel Core i5 4670K
Ram:   2x4gb ddr3 2400mhz  
Grafika : GTX ?              

 http://www.morele.net/pamiec-g-skill-tridentx-ddr3-2x4gb-2400mhz-cl10-f3-2400c10d-8gtx-478219/


 

Inne : dziękuję z góry

Edytowane przez bart_grono
Link to post
Share on other sites

Uwzględnij to w %. 

Chcesz bawić się w obróbkę z 8GB pamięci ?

W czym będziesz to robił Adobe/Sony ? 

Obróbka 40% , grafika 3d 30%, gry 20%, stream 10%. Programowania nie liczę.  

 

Ram można w każdej chwili rozszerzyć. Dwa miesiące pracy i odłoży się na kolejne gigabajty :)

Edytowane przez bart_grono
Link to post
Share on other sites

Co to za obudowa, podejrzewam, że też pójdzie do wymiany. Ze względu na budżet trzeba będzie na początek zostać przy 8GB w jednej kości.


 

 

W czym będziesz to robił Adobe/Sony ? 

Bierzesz pod uwagę używane podzespoły ?

Edytowane przez Sadek.0
Link to post
Share on other sites

Jak mam CI zaproponować podzespoły skoro nie wiem do czego, czy  w obudowie zmieści się chłodzenie w przyszłości, karta graficzna; czy jest odpowiednia cyrkulacja powietrza, standard obudowy MIDI TOWER/MINI TOWER itd.


Na allegro jest nowy procesor 12miesięcy gwarancji  i7 2600K na licytacji, dzwoniłem do nich i nie chcą sprzedać bez udziału w aukcji, sam bym go kupił.

U Ciebie 70% to praca, także tutaj i7 byłby wskazany. Nie ma szans na nowy w tym budżecie chyba, ze odłożyłbyś zakup karty graficznej lub wybrał coś słabszego, ale to mija się przy grach typu wiedźmin.

Dobrym posunięciem byłby zakup używanego procesora, jest i7 3770K na aukcji stoi 820zł, czyli 900-950 do wzięcia, do tego nowa płyta główna Asrock Z77 Extreme 4 450zł, 16GB pamięci Crucial Tactical 550zł, do tego Zalman Z3 plus 180zł lub Zalman R1 200zł (bo kwestia obudowy jest nie wyjaśniona) + używana karta graficzna Radeon 290 i tym samym zamykasz budżet. Do tego potrzebne będzie wydajne chłodzenie do OC CPU np. Grandis 150zł lub Macho BW 200zł.

Edytowane przez Sadek.0
Link to post
Share on other sites

@@Realistico,  Moc-Energia-Amfetamina!  Super pozytywnie!

Mogę określić to tak, że bardziej mogę zrezygnować z pracy dla gier.
Mam drugi komputer na uczelni który jest machina do tworzenia animacji itp. W domu szykuję schematy, kolory, ustawienia, animacje a na uczelni dokańczam projekt. Myślę, że i5 4670k wystarczy. Ten sprzęt powinien udźwignąć podstawową edycję. Rendering zostawię w pracowni:)

Link to post
Share on other sites

I

 

Czarna obudowa.... o nią się nie martw.. mam dostęp do takich części

Nadal nie napisałeś konkretnych modeli, skoro masz do tego dostęp.

 

ntel Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Thermalright HR-02 Macho Black-White

MSI Z97-G43 /intel Z97, LGA 1150/

Team Group Vulcan 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 blue

MSI Radeon R9 280 Gaming 3GB DDR5 384bit (860/6000)

Razem 2990zł

Nowszy procesor z odblokowanym mnożnikiem pod OC, wydajne chłodzenie Macho BW, 8GB szybkiej pamięci z niskimi radiatorami, płyta główna wystarczająca by spokojnie podkręcić CPU, Radeon 280 od MSI z 3Gb vram oraz całkiem przewiewna obudowa Zalmana z czterema wentylatorami 120mm filtrami przeciw kurzowymi,oknem i usb 3.0.

W granicach 900zł możesz polować też na Radeona 290. Jeśli masz obudowę, która wszystko pomieści, zapewni odpowiednią cyrkulacje powietrza i jesteś skłonny odłożyć zakup coolera na później oraz zwiększyć budżet o 200zł wówczas GTX 970 Palit GeForce GTX 970 JetStream 4GB DDR5 256Bit (1304/7000)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@@Sadek.0,dzięki. Wiem, że chcesz pomóc najlepiej, ale czasem nie trzeba wszystkiego wiedzieć by dobrze doradzić. Dostałem to co chciałem. :) Uświadomiłeś mnie dlaczego dane podzespoły są wydajne i w dodatku otrzymałem jeszcze alternatywę. Nie wiem co za model obudowy, ponieważ ciężko rozpoznać model na którym nie ma oznaczeń. Coś "ala" http://www.bazarek.pl/produkt/748372/obudowa-modecom-aza-lcd-czarno-srebrna-bez-zasilacza.html . Co tydzień mogę wymienić obudowę, ze względu na serwis kolegi :) . Takie tam.

Dziękuję za pomoc i pozytywnej energii życzę. Postaram się pomóc na forum problemami technicznymi

 

@@Realistico, Pozdrawiam:) :)

Edytowane przez bart_grono
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...