Skocz do zawartości

[OGÓLNY] Platformy gamingowe - uwagi, problemy i nie tylko...


Recommended Posts

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Od kwietnia GOG Galaxy wychodzi z fazy beta, co za tym idzie wzbogaci się on o szereg ciekawych funkcji ;)

M.in.:

-  Universal Cloud Saves czyli popularna chmura na Steamie umożliwiająca przechowywanie zapisów z gier nawet tych które do tej pory nie posiadały takiej opcji ;)

- szereg personalizacji, dzięki którym dostosujemy program do własnych potrzeb: można nawet wyłączyć osiągnięcia jeśli są zbędne 8-)

-tryb hibernacji

- nakładka systemowa znana ze steama (Shift+Tab)

- robienie screenów

- licznik fps

- system powiadomień i nowy czat

http://www.frazpc.pl/aktualnosci/934150,gog-galaxy---wyjscie-z-fazy--beta-i-duza-aktualizacja.html

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...

Dla pewności napiszę tutaj gdyby ktoś jeszcze nie czytał. Jakiś czas temu wyszła informacja że cdp.pl zmienia właściciela.

 

Według początkowych zapewnień zmiana właściciela miała nie mieć wpływu na stan naszych wirtualnych półek. Ogólnie mieliśmy się niczym nie przejmować aż do dzisiaj kiedy to wyszła informacja że mamy czas do 30 kwietnia aby pobrać całą zawartość wirtualnych półek na dysk, głównie mowa o: ebookach, audiobookach, filmach, grach gdyż po tym terminie wirtualna półka przestanie funkcjonować!. Także macie całe 9 dni aby pobrać wszystko jeśli nie chcecie tego stracić.

 

Całą sytuację uważam za skandaliczną, która nie powinna mieć miejsca. 


Chyba jednak nie będzie tak źle jak początkowo wyglądało. Przyszedł właśnie mail od cdp.pl

 

 

Drogi Kliencie,

 
Przepraszamy za to, że dziś otrzymałeś maila, który mógł wprowadzić Cię w błąd. Wiadomość została wysłana w wyniku naszej pomyłki.
 
Komunikat miał być wysłany wyłącznie do wąskiego grona klientów, posiadających te produkty elektroniczne, które nie są już wspierane przez producentów, jednocześnie uniemożliwiając nam utrzymanie odpowiedniego poziomu świadczonych usług.
Oczywiście nie utracisz dostępu do Wirtualnej Półki. Twoje audiobooki, ebooki, filmy oraz gry z wyłączeniem wspomnianych powyżej produktów niewspieranych przez producentów, będą dostępne.
 
Przepraszamy za zaistniałą sytuację.
 
Jeżeli nie będziesz miał dostępu do któregoś z produktów w Twojej Wirtualnej Półce, zgłoś się do nas, zrobimy wszystko byś miał go z powrotem. Pamiętaj, że cały czas trzymamy rękę na pulsie i jesteśmy do Twojej dyspozycji!
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Cześć . 

 

Mam problem z Ghost Recon Wildlands , dostałem do karty , zrealizowałem kod od nvidii na Uplay , wyrzuca mnie na samym początku lub po kliku dziesięciu sekundach grania , praktycznie bez żadnego komunikatu , wychodzi do pulpitu i koniec .

Nie mam pomysłu co to może być ?


edit :

 

Problemem okazał się plik wymiany , który miałem całkowicie wyłączony , po włączeniu wszystko jest ok .

Edytowane przez UncleFester
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

To steam zaszalał :P

 

Tuż po północy Valve wprowadziło rewolucyjne zmiany w zakresie działania podarunków Steam. Poniżej prezentujemy krótki przegląd nowości:
 
  • Podarunki można wysyłać tylko znajomym na Steamie. Zlikwidowana została funkcja wysyłania podarunku mailem
  • Usunięto opcję trzymania podarunków w ekwipunku Steam
  • Jeśli znajomy odrzuci podarunek, osoba wysyłająca prezent otrzyma pełen zwrot pieniędzy
  • Podarunki nie mają już ograniczeń regionalnych, aczkolwiek wysyłanie ich do osoby w innym regionie, w sytuacji gdy różnica w cenie jest zbyt duża, będzie niemożliwe
  • Od teraz można planować wysłanie podarunku z wyprzedzeniem
  • Zmiany nie wpływają na podarunki zakupione przed wprowadzeniem nowej mechaniki
Nowy system najprawdopodobniej oznacza koniec handlowania podarunkami Steam na stronach trzecich, typu G2A i Kinguin. 

źródło

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

 

 

W takim razie prawo lamie sprzedajacy allegro i jego aukcje powinny byc wstrzymane. Kupilem konto z gra i moge go legalnie uzywac.

Wojciechu dobrze piszę , zamiast wydawać 130 zł trzeba było ściągnąć za free ;)

Link to post
Share on other sites

Mnie zastanawia jak długo jeszcze takie coś będzie praktykowane na allegro, czy to konta za symboliczną złotówkę gdzie z jednego konta korzysta dziesiątki osób, czy pojedyncze gdzie dostęp ma tylko jedna osoba i to głównie do konkretnej gry na konkretną platformę. W obu przypadkach jest to niezgodne z regulaminem danej platformy ale jak widać polskie prawo sprzyja takim procederom.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Słowa konkurencja też nie rozumiesz.
Nie w tak wąskim i zamkniętym zakresie. Interesuje mnie konkurencja na poziomie platform. To, czy pewna grupa tytułów będzie exclusivem, to temat wtórny. Jeżeli epic będzie w stanie wykorzystać premierę Metra by zdobyć cześć rynku i zmusić chociaż część osób o zamkniętych umysłach do zauważenie świata poza Steam-em, to... bardzo dobrze.

Może w końcu pojawi się platforma, która wytrzyma monopol Steama w sposób inny jak niż na ochłapach przez niego zostawionych (mam tu na myśli platformy celujące w nisze).

Gdybyś miał jeszcze wątpliwości pisz śmiało. Chętnie otworzę Ci oczy. W końcu im więcej osób świadomych, tym lepiej dla nas wszystkich.

Link to post
Share on other sites

W takim razie prawo lamie sprzedajacy allegro i jego aukcje powinny byc wstrzymane. Kupilem konto z gra i moge go legalnie uzywac.

 

 

Możesz się usprawiedliwiać jak chcesz, ale prawda jest taka, że łamiesz prawo na spółkę ze sprzedającym. Nie będę tu grał świętego, czy prowadził jakiejś krucjaty, ale chwalenie się tym jest po prostu tak samo fajne jak chwalenie się pobraniem gry z torrenta i na to chciałem zwrócić uwagę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...