Skocz do zawartości

[OGÓLNY] Platformy gamingowe - uwagi, problemy i nie tylko...


Recommended Posts

http://gameplay.pl/galeria/ilustracja/68_81624768.jpg

 

Tak ostatnio zauważyłem, że nie ma tematu na luźne rozmowy o platformach gamingowych czy to z racji zaistniałych problemów czy też tak ogólnie. W temacie o promocjach i kluczach nie ma sensu niepotrzebnie śmiecić więc taki temat będzie sam raz ;)

 

 

I od razu na starcie pytanie. Planuję kupić Tomb Raidera GOTY na steamie w promocji, zwykłą edycję już mam kupioną w pre-orderze, zależy mi głównie na DLC i w związku z tym pytanie czy sama gra mi się zdubluje czy będę ją mógł dać np. bratu w prezencie? Robiłem już tak raz z Dishonored, tyle że wtedy grę kupił mi znajomy w UK i dał w formie prezentu, niedawno kupiłem w PL wersję GOTY głównie z myślą o DLC i w bibliotece pojawiły mi się dwie wersję Dishonored. :P Nie robiłem jeszcze czegoś takiego w przypadku gdy obie wersję są kupione w jednym kraju. Jakby ktoś miał z tym jakieś doświadczenie to będę wdzięczny za info ;) Ciekawi mnie czy po prostu gra uzupełni mi się o brakujące DLC czy też będzie podobnie jak z Dishonored. 

Link to post
Share on other sites

Z mojego doświadczenia wiem że na pewno powinna się pojawić jako osobna gra. Kiedyś jak kupiłem Fallouta 3 w podstawowej wersji a później dokupiłem wersję GOTY to pojawiła się w bibliotece jako osobny produkt. W końcu jednak kupujesz całą grę i DLC a nie pakiet dodatków i kod produktu też zapewne jest inny.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
Coraz większe ograniczenia na steamie

Aktualizacja:
 
Widząc komentarze sprawdziłem źródło ponownie. Okazuje się, że serwis VG24/7 sprytnie zaktualizował swojego newsa bez podania informacji o zmianach. Okazuje się, że problem dotyczy jedynie krajów, których dotknęły ograniczenia związane z kupnem giftów. Nie zmienia to jednak faktu, że osoba która kupowała gry w Brazylii lub Rosji, wyjeżdżając do innego kraju, traci dostęp do swojej biblioteki. Nie wiemy na chwilę obecną, czy ten mechanizm działa tak samo w drugą stronę.

 

Uff, czyli nie ma aż takiej tragedii :P


Steam rzekomo umożliwia zwrot zakupionej gry pod warunkiem że się nie rozpoczęło pobierania  :roll:

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=90885

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Wiem, że to może dziwne pytanie, ale czy nie dawali jakieś gry za darmo ostatnio ? Do biblioteki mi wskoczyła jedna gra a nie wiem jak to sprawdzić. W danych konta nie ma, bo jak dodają od siebie grę, to nie ma tego tam. Było tak ostatnio z no time to explain remastered.

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Gdzieś tam czytałem, że to był problem którymś z serwerów cache, czyli zasadniczo ludzie widzieli poprzednią sesję jakiegoś użytkownika który był tam wcześniej. Atak to to chyba nie był a po prostu błąd w sztuce, bo sesje które powinny się kończyć były zapisywane na stronie sklepu i przejmowane przez kolejnych userów.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Coś ze steamem jest, czy tylko u mnie ten problem występuje? Polega on na tym że pobieranie jest CHOLERNIE wolne, filmy na youtube w 1080p60fps ładują się płynnie z wyprzedzeniem, na steamie przy necie 8 megabitów zwykle pobierało mi przy prędkości w okolicach 800 KB/S, a teraz max 2.5 KB/S... Myślałem że do od tego że na wi-fi ktoś siedzi, ale dałem speedtesta i jest ok, nawet przywróciłem domyślne routera i dalej to samo...

 

http://www.speedtest.net/result/4980548030.png

http://screenshu.com/static/uploads/temporary/d5/g2/sm/6u534f.jpg

 

edit: chyba już wiem...

http://www.pingtest.net/result/137467178.png

Edytowane przez DeXtrous
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Zamierzam wrócić do Win 7, więc czeka mnie format SSD. Wszystkie gry ze Steama i Origina mam zainstalowane na HDD. Czy da się je po reinstalacji systemu i klientów jakoś bezboleśnie "podpiąć", czy trzeba reinstalować?

Link to post
Share on other sites
  • 6 miesięcy temu...

Wybaczcie jeśli te pytania są zbyt głupie ale nie używałem komputera do gier od dobrych 6 lat :)

 

1. Jeśli na steam kupię grę która jednak mi się nie spodoba to dostanę za nią zwrot pieniędzy jeśli nie upłynął jakiś określony czas, prawda? Jeśli tak to pieniądze dostaję na paypala, jakiś wirtualny portfel na steam czy w jeszcze inne miejsce?

 

2. Czy mogę kupić grę na steam, przetestować jak działa, zażądać zwrotu kasy a później kupić tę samą grę w normalnym sklepie stacjonarnym w formie kodu na steam i bez problemu go aktywować? Wiem, że dziwnie to brzmi ale różnica w cenie w przypadku gry która mnie interesuje to 50zł na korzyść kupna w sklepie stacjonarnym

Edytowane przez RealG
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

To znowu ja - niedoświadczony użytkownik :) czaję się na Civilization V, gra jest na dvd ale jest zabezpieczona kodem steam. Czy to oznacza, że kupując ją będę mógł ją jednocześnie pobrać ze steam? Nie mam napędu dvd a ta oferta jest strasznie kusząca :)

Edytowane przez RealG
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...