Skocz do zawartości

Recommended Posts

Rozumiem. A mam jeszcze jedną kwestię do poruszenia a mianowicie martwi mnie to, że ta Lumia 535 nie ma fizycznych klawiszy takich jak u mojej Lumii 520. Czy to jakieś utrudnienie albo czy ciężko będzie się przyzwyczaić do klawiszy powrotu itp na ekranie?

Link to post
Share on other sites

Rosciuu - Xperia Z3 ma 20 Mega Pikxeli a moja lustrzanka Nikon ma tylko 12 Mega - i ZGADNIJ co robi lepsze zdjęcia  :)

 

Jelsi Twierdzisz, ze Ascend robi lepsze zdjęcia niż Lumia TYLKO dla tego, że ma 8 MPix a Lumia 5 MPix - to jesteś nie normalny.

 

Aparat tylni w L535 to ten sam aparat przedni z Lumi 735, i został oceniony jako jeden z najlepszych w klasie. Aparat Huawei robi nie ciekawe zdjęcia.

 

Przycisk /spust migawki - moi znajomi twierdą, że nie ma problemu i nie brakuje im fizycznego klawisza :) - ja z kolei wolę mieć klawisz fizyczny, zwłaszcza, ze w mojej Lumi 720 i L920 mam dwustopniowy spust :) Z drugiej strony bardzo rzadko robię zdjecia telefonem wiec do braku przycisku bym się przyzwyczail. :)

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Opłaca się wziąć LG G2 MINI na allegro. ? Dwie aukcje są. za 540zł i za 570zł ? Telefon Nowy nieotwierane pudełko. Tylko że z sieci Orange i posiada simlock. Da radę samemu ściągnąć simlock ? Bo mnie strasznie kusi żeby kupić. 

Edytowane przez pejo84
Link to post
Share on other sites

Niestety nie znalazłem nic lepszego, ale prosze:
Huawei:


Lumia:

Rosicuu niczym z fusów, wywróżył z megapikseli. Pomijając niemal 5 razy większą rozdzielczość, Huawei przedstawił obraz lepiej. Nie są to wystarczająco reprezentatywne nagrania, ale pokazują z grubsza, kto prowadzi, jeżeli o jakość aparatu chodzi. Cenna nauczka na przyszłość: to, że aparat jest jednym z lepszych aparatów przednich, nie oznacza, że zajmuje równie wysokie miejsce w rankingu aparatów tylnich.

Arissaa, nie mam zamiaru Cię przekonywać, jednak Huawei nie jest "mało rozpoznawalną marką". To trzecia siła na rynku smartfonów (statystyki z 2014r.).

Jeżeli zaś o specyfikacje chodzi... obiektywnie:
-Karty microSD: 32GB vs 128GB, kwestia subiektywna, osobiście wystarcza mi 16GB, ale jestem w stanie przyjąć do wiadomości, że niektórzy potrzebują więcej. Plus dla Lumii.
-Aparat jak już ustaliliśmy, w oparciu o próbki, prawdopodobnie lepszy znajduje się w Huawei-u, jeżeli ktoś uważa inaczej, chętnie dam się przekonać, ale po pokazaniu dowodów w postaci zdjęć... a nie zapewnień. Plus dla Huawei-a (można rozważyć drugi plus za wideo w Full HD, wg. preferencji).
-Dual SIM. Co tu dużo mówić, plus dla Lumii.
-Lte. Plus dla Huawei.
-Gorilla Glass. Plus dla Lumii
-Ekran: Obydwa po 5", z tym że w Lumia posiada zdecydowanie niższą rozdzielczość, a co za tym idzie PPI na poziomie 220 (Huawei 294). Plus dla Huawei-a.
-Wisienka na torcie, czyli "trochę" szybszy procesor. Oczywiście, sam CPU, póki pracuje na Androidzie 4.4, jest rzeczywiście tylko trochę szybszy. Należy jednak zauważyć, że dopiero w razie aktualizacji zostanie udostępniony całego jego potencjał, wynikający z 64-bitowej architektury. No i GPU. Prawie 2 razy szybsze, dzięki temu zdolne nagrywać w blisko 5 razy większej rozdzielczości. Również w przypadku gier i filmów pokaże pazur. Duży plus dla Huawei-a.

Osobiście, tylko jedna rzecz zmusiłaby mnie do wyboru Lumii. Gorilla Glass. Gdybym wiedział, że zdaża mi się obchodzić z urządzeniem nie ostrożnie, wtedy rozważałbym Lumię. W innym wypadku, nie ma czego rozważać.

P.S.
Dla niektórych podobnym warunkiem może być Duali SIM.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tylni aparat w L535 jest oceniany jako jeden z najlepszych w tej cenie - to nie mój wymysł, tak wynika z recenzji. Huawej ma spore szumy, gorzej sobie radzi w trudnych warunkach. Lumia ma problemy z balansem bieli, ale znacznie lepie sobie radzi w trudnych warunkach.

 

Procesor - mocniejszy - ALE - na znacznie słabszych Lumia działa płynnie, tymczasem Android laguje, co więcej, Android 5 nie zmienia tego, jak lagował tak laguje. Windows na znacznie słabszym sprzęcie będzie płynny.

 

JAKi potencjał ? NA BOGA - ludzie mający znacznie mocniejsze na przykład LG G3 narzekają na lagowanie Androida 5, inni też :) na dziś non-stop się czyta o powrotach do A4 bo z A5 są problemy.

Nie wiem w jakim świecie żyjesz - na 64 bitową architekturę poczekamy rok lub więcej - a za rok Huawei NIE będzie miał wsparcia, wystarczy zobaczyć JAK wspierane są słabe, starsze modele. ZERO wsparcia. :)

 

GRY - jak jakaś gra jest dostępna na dany model to działa na nim płynnie. Na L535 znajomej testowałem HALO Spartan Assault, Mirros Edge, GTA SA i działały płynnie :)

Pod względem optymalizacji Windows Phone bije na głowę Androida - co więcej Windows 10 - mimo, ze w postaci bardzo wczesnej wersji testowej spokojnie działa na znacznie słabszych niż L535 telefonach.

 

Karty Pamięci - przy spadających cenach obsługa tylko 32 GB to śmiech na sali :) - już dziś 64 GB karty są na tyle tanie, ze można je spokojnie kupować.

 

Co więcej wielu moich znajomych używa telefonu jako Pendrive :) - mają WiFi czy Kabelek i 64 GB Kartę Pamięci - mamy całkiem pojemny pendrive :) - nie wspominam o zdjęciach, filmach. zapchanie 32 GB to nie problem :)

 

No i WSPARCIE - dla mnie jest ono bardzo ważne - nie wyobrażam sobie już posiadania sprzętu, który po roku nie jest wspierany, a Huawei niestety nie słynie z długiego wsparcia. A z "customami" bawiłem się ponad 3 lata i mam już dość. :) Telefon po dwóch latach ma mieć wsparcie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Problem polega na tym, że niemal wszystkie zdjęcia robimy w dobrych warunkach oświetleniowych, bo w tych słabszych, ta trochę lepsza jakość i tak jest nie wystarczająca. Mimo wszystko, chciałbym zobaczyć jakieś zdjęcia, które można porównać, a nie opinie recenzenta. To co dla jednego jest dobrym aparatem, dla drugiego może być nieakceptowalne i na odwrót. Tak jak na filmach było widać, który telefon lepiej nagrywa, tak dopiero na zdjęciach można ocenić, który robi lepsze.

Jeżeli o płynność chodzi, prosiłbym o wypowiedzenie się przez Rosciuu, zauważyłem w którymś z postów, że miał możliwość porównywać oba modele w sklepie. Chętnie dowiem się z pierwszej ręki, jak to jest.

Oczywiście ci wszyscy ludzie co tak narzekają, są twoimi bliskimi znajomymi i miałeś okazję widzieć te lagowanie. Tak się składa, że od dłuższego czasu można przeczytać, że lagi w G3 zostały wyeliminowane. Tak to jest, jak się chce zbyt szybko wydać system, tylko po to by zadowolić ludzi cyferkami. Co więcej sam jestem jednym z "tych narzekających ludzi", z tą różnicą, że nie narzekam i jestem bardzo zadowolony z pracy Androida 5. Nie jest to żaden CM, tylko stock-owy ROM od Samsunga (SM-G900F).
Sam przeskok na Androida 5 zapewni wsparcie dla 64. bitów. Oczywiście głównie na poziomie systemu i aplikacji wbudowanych. Tak więc wielozadaniowość, płynność UI i wiele innych czynności przyśpieszy od razu. Aplikacje w sklepie Play będą wymagały dostosowania, co zostanie rozłożone w czasie. Nie ma w tym nic dziwnego, a ponieważ telefon kupuje się na dłuższy czas, roczna prognoza którą wystawiłeś, jest bardzo pocieszająca.

Rzeczywiście współczesne smartfony są na tyle wydajne, by poradzić sobie z grami 3D, nie jest to jedynie cecha Win Phone:

.

Karta SD, to temat subiektywny. Osobiście 32GB, to dla mnie więcej niż dużo. Zwłaszcza przy kamerze nagrywającej w ok. 0.4MPx. Jak jednak zauważyłem, to subiektywny temat i należy pozostawić go do oceny zainteresowanym.

Wsparcie zostawiłem na koniec, bo to dość ciekawy temat. Rzeczywiście może tak być, że do urządzenia z Androidem nie dostaniemy aktualizacji i zakończymy np. na Androidzie 5. Co to zmienia? Otóż, poza faktem, że nie mamy największej cyferki, zupełnie nic. Na chwile obecną Android posiada więcej możliwości, niż np. Win Phone. Prawdopodobna jest więc sytuacja, gdzie posiadając starego Androida, będziemy posiadać bardziej funkcjonalny telefon, niż użytkownicy urządzeń z Win Phone w najnowszej wersji.

Uważam, że każdy system ma jakiegoś odbiorcę. Należy dopasować OS do wymagań użytkownika... bazując na faktach. Faktach które są obiektywne i poparte dowodami. Niestety na tym forum zauważyłem, że gdy wybór jest między Androidem, a Windowsem fakty przestają się liczyć, a oczywiste zalety "zielonego systemu", czy też urządzeń go wykorzystujących, po prostu nie są uwzględniane. Niedawno na forum użytkownik prosił o doradzenie czegoś z Androidem, przy czym zaznaczył, że Win Phone go nie interesuje. Jaka była odpowiedź? Oczywiście propozycja Lumii. Bo niby lepsza... szkoda, że nie działa to w drugą stronę.
Link to post
Share on other sites
Problem polega na tym, że niemal wszystkie zdjęcia robimy.... .

Święte słowa... W końcu ktoś odważył się powiedzieć prawdę na tym forum. Windows Phone działa płynnie bo jest o wiele bardziej uboższym systemem. Nie tylko pod względem funkcji jak i wizualnym. Kafelki najlepiej prezentują się na ścianie w toalecie. Może niedługo wszystkim będą tu polecać Nokię 3210? Świetny telefon. Nie laguje i długo trzyma na baterii... Nie wciskjcie na siłę Windowsa każdemu człowiekowi, nawet takiemu co z góry pisze, ze chce androida. Jest to nudne jak również niegrzeczne gdyż w ten sposób dajecie do zrozumienia, że macie gdzieś to co chce osoba, która przyszła na forum po pomoc.

 

Edytowane przez cop1976
Link to post
Share on other sites

Jeżeli mówimy o tym temacie, to 500zł, nie jest małą kwotą i nie widzę powodu, dla którego Android miałby nie być optymalny.

Jeżeli zaś nawiązujesz, do innego wpisu (a myślę, że tak właśnie jest), to sugerowanie Win Phone może i nie jest najgorszym pomysłem, no chyba, że ten ktoś wyraźnie zaznacza, że nie chce nic innego jak Android i dodaje, że wie co się z tym wiąże. Wtedy wciskanie mu, że się myli, jest zwyczajnie obraźliwe.

Link to post
Share on other sites

cop  ma racje, rozumie marketingowców że próbuja wszystkim wmówić że ten jedyny na świecie idealny system to windows, a ci wszyscy ludzie co go nie chcą to się mylą i powinni się nawrócić.

 

Nie ma systemu idealnego, teorie że tanie telefony z androidem  lagują można już uznać za bzdury. Jedynym kryterium płynności w telefonach z robocikim jest minimum 2GB RAM, i brak uciązliwej nakładki na system tak chętnie stosowanej przez Samsunga.

Obecnie wiele telefonów za 500-600zł spełnia wymogi do płynnej pracy w dłuższym okresie.

Mozna już kupić telefony z 64 bitowym procesorem  i 2GB RAM i androidem 5.0 za 500zł.

Link to post
Share on other sites

Dobrze, może zacznę od tego, że nie rozumiem po jaką cholerę ludzie robicie taki spam w moim temacie, który założyłam tylko po to by dowiedzieć się jaki telefon zakupić. Ja rozumiem, że każdy ma swoje zdanie na temat systemu itp itd ale załóżcie sobie oddzielny temat o treści " Wielka bitwa Android vs Windows Phone" czy cokolwiek podobnego. Są fani i tego i tego systemu. Mi osobiście Android nie przypadł do gustu, miałam kilka telefonów z Androidem i bardzo się rozczarowałam dlatego przerzuciłam się na WP i jestem w 100% zadowolona. Ale nie każdy tak uważa, jednym pasuje to innym tamto. Tyle :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

a co Ci przeszkadza spam w Twoim temacie skoro już go rozwiązałaś ? :) inni też korzystają z tej dyskusji korzystając z funkcji "szukaj" żeby nie robić 1000 tematów o tej samej treści

  ;) między innymi ja, pytam w czyimś temacie bo też jestem na etapie kupna telefonu.

Edytowane przez rosciuu
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Nie nazwałbym tego bitwą, a na pewno nie wielką. Podałem propozycję telefonu z Androidem, gdyż w żadnym miejscu nie zauważyłem byś wykluczyła ten system. Co więcej zaznaczyłaś, że Sony jest marką, która by Ci odpowiadała, a jak wiemy Sony nie posiada urządzeń z Win Phone.
Jeżeli zaś o moje wypowiedzi chodzi, poza małą dygresją, niemal w całości nawiązują do porównania (i sprostowania) specyfikacji dwóch urządzeń. Nie namawiam nikogo do żadnego urządzenia. Powiem więcej, prawdopodobnie za tydzień zapomnę, że coś tu pisałem, jednak jeżeli już dołączam się do dyskusji, to chce by osoba pytająca (w tym wypadku Ty) otrzymała prawdziwe i pomocne informację. W końcu po to ktoś zakłada temat, by rozwiać wątpliwości i wybrać najbardziej dopasowane urządzenie. Najbardziej dopasowane do siebie, a nie czyjejś wizji świata.

Jeżeli rozważasz jedynie Win Phone, czego nigdzie nie napisałaś, to rzeczywiście, najlepszym wyborem do 500zł jest Lumia 535.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Święte słowa... W końcu ktoś odważył się powiedzieć prawdę na tym forum. Windows Phone działa płynnie bo jest o wiele bardziej uboższym systemem. Nie tylko pod względem funkcji jak i wizualnym. Kafelki najlepiej prezentują się na ścianie w toalecie. Może niedługo wszystkim będą tu polecać Nokię 3210? Świetny telefon. Nie laguje i długo trzyma na baterii... Nie wciskjcie na siłę Windowsa każdemu człowiekowi, nawet takiemu co z góry pisze, ze chce androida. Jest to nudne jak również niegrzeczne gdyż w ten sposób dajecie do zrozumienia, że macie gdzieś to co chce osoba, która przyszła na forum po pomoc.

Nie wiem za bardzo co chciałeś przez to powiedzieć... Krytykując czyjść gust w sprawie kafelek, to jest właśnie niegrzeczne... Poza tym nikt tutaj nie wciskał Lumi na siłę, gdyż sama zainteresowana poprosiła o wybór między Lumią... "Najlepiej aby to by telefon Lumia albo Sony ale niekoniecznie."

Link to post
Share on other sites

Odniosłem się do ogółu, a nie tylko tego posta. Sądzę więc, że Cop, nie miał na myśli wciskania na siłę Lumii w tym konkretnym przypadku, ale w skali całego forum. Przejrzyj posty choćby na pierwszej stronie w zakładce smartfony i na pewno zrozumiesz o co chodzi.
Co do stwierdzenia "kafelki najlepiej prezentują się na ścianie w toalecie", to raczej subiektywna ocena autora, na temat estetyki interfejsu. Co prawda ujęta w dosadny sposób, ale nie widzę, by kogoś obrażała. Jeżeli np. powiem, że wg. mnie koniki powinny pozostać na wolności, zamiast być przetrzymywane w różnego rodzaju stajniach, to czy kogoś obrażam? Czy posiadacz takiej stajni powinien poczuć się obrażony?

Link to post
Share on other sites

Owszem, brałam pod uwagę telefony takie jak Sony chociażby, bo może ktoś tutaj mógłby mi zaproponować telefon z systemem Android, który spełnia moje wymagania na wstępie. Jednak jak widać chyba najlepszym wyborem jest Lumia.

Link to post
Share on other sites

POSIADA :) Sa dwie wersje Lumia 535 i Lumia 535 Dual SIM :)

 

Operatorzy mają wersje bez Dual SIM.

 

ALE - dla Ciebie nie ma znaczenia, że MAsz Dual SIM, nie wkładasz karty i normalnie używasz z jedną.

 

W cenie do 500 zł nie ma nic lepszego niż Lumia 535 - OWSZEM są telefony, które w pewnych cechach są lepsze ale w innych znacznie gorsze - sumując wszystkie cechy Lumia 535 wypada najlepiej.

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...