Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ostatnim czasem zacząłem się rozglądać z nowym telefonem.  Do tej pory używałem telefonu który raczej "z ubiegłej epoki" i czas przyszedł na jakiś smartfon. Potrzebuje waszej pomocy przy wyborze, chętnie wysłucham waszych propozycji
Od telefonu oczekuję:

  • braku awaryjności (bo nie co dwa miesiące odsyłać go do serwisu),
  • dobrej jakości baterii,
  • płynnego funkcjonowania,

Telefon mam zamiar używać w miarę jego możliwości ( internet, aparat, może od czasu do czasu do jakiś gier lub aplikacji, muzyki, i innych różnych różności). Nie jestem zainteresowany używanymi modelami, szukam tylko nowych. Ekran do 5 cali ( do większych chyba bym musiał sobie kciuki przedłużyć).  
Moje typy jak do tej pory to:

  • Asus Zenfone 5- z tego co doczytałem telefon bardzo dobry co mnie bardzo kusi, ale obawiam się tej baterii. 
  • Motorola moto g (2014)- tu nie doczytałem o jakiś dużych wadach

Co sądzicie o tych telefonach? Do wydania mam 800zł.. Nie jestem ściśle przywiązany do tych dwóch opcji jeżeli ktoś ma jakieś inne propozycje to walcie śmiało. Gdzieś na tym forum widziałem że krąży filmik z 4 propozycjami w których jest własnie motorola, asus i dwie lumie do których nie jestem przekonany ale chętnie przeczytam wasze argumenty 

Link to post
Share on other sites

Siema ja polecił bym ci smartfon od LG a mianowicie LG swift G co prawda telefon nie posiada slotu na kartę sd ale ma 32 Gb pamięci wbudowanej posiada 2 gb Ram jego aparat ma 13 Mpx ma też aparat z przodu (1.3 mpx) plus do tego całą listę innych fajnych i funkcjonalnych możliwości. Serdecznie polecam ci ten smartfon ja sam jestem jego szczęśliwym posiadaczem :)

http://www.mgsm.pl/pl/katalog/lg/optimusge975/

Edytowane przez Bubah1121
Link to post
Share on other sites

Siema ja polecił bym ci smartfon od LG a mianowicie LG swift G co prawda telefon nie posiada slotu na kartę sd ale ma 32 Gb pamięci wbudowanej posiada 2 gb Ram jego aparat ma 13 Mpx ma też aparat z przodu (1.3 mpx) plus do tego całą listę innych fajnych i funkcjonalnych możliwości. Serdecznie polecam ci ten smartfon ja sam jestem jego szczęśliwym posiadaczem :)

http://www.mgsm.pl/pl/katalog/lg/optimusge975/

Od razu zaznaczam na telefonach znam się tyle co nic.  Z tego co widzę ten swift g to raczej górna półka ale z 2013 bo ta nowa wersja nie na moją kieszeń a zgaduję że starej już nie znajdę w stacjonarnych sklepach. Tak ogólnie to jak się sprawuje pod względem technicznym? zdarzały się jakieś "awarie" lub jakieś inne uciążliwe usterki?

Link to post
Share on other sites

Od razu zaznaczam na telefonach znam się tyle co nic.  Z tego co widzę ten swift g to raczej górna półka ale z 2013 bo ta nowa wersja nie na moją kieszeń a zgaduję że starej już nie znajdę w stacjonarnych sklepach. Tak ogólnie to jak się sprawuje pod względem technicznym? zdarzały się jakieś "awarie" lub jakieś inne uciążliwe usterki?

Odradzam swift G . Zaznaczyles ze potrzebna Ci dobra bateria.W tym telefonie jest ona niewymienna i posiada malo mhz.

Wez G2mini świetny telefon ;)

Edytowane przez TomaszProblem
Link to post
Share on other sites

Jeszcze zapomniałem dodać że bardzo mile widziana by była wymienna bateria i żeby telefon był wstanie przeżyć ze mną kilka lat (ale to raczej ciężko sprawdzić wśród telefonów które mają mniej jak rok  ;) ). Oczywiście jeżeli w tej cenie ciężko osiągnąć takie rzeczy to będę musiał jakoś to zdzierżyć.

Link to post
Share on other sites

u mnie nic takiego jak awarie nie miało miejsca bo wiesz....

1.szanuje telefon

2.nosze go w pokrowcu

3.i ogólnie staram się dbać (tobie też polecam :D)

a tak ogólnie nie zacina się ani nie zawiesza można grać w bardziej wymagające gry ze swoim wyświetlaczem nadaje się świetnie do przeglądania internetu jakość muzyki z głośnika jest dobra a nawet bardzo dobra (nie jestem melomanem :P)

ogólnie jak masz pytania to pisz odpowiem ci na każde (mam nadzieje :))

Link to post
Share on other sites

u mnie nic takiego jak awarie nie miało miejsca bo wiesz....

1.szanuje telefon

2.nosze go w pokrowcu

3.i ogólnie staram się dbać (tobie też polecam :D)

a tak ogólnie nie zacina się ani nie zawiesza można grać w bardziej wymagające gry ze swoim wyświetlaczem nadaje się świetnie do przeglądania internetu jakość muzyki z głośnika jest dobra a nawet bardzo dobra (nie jestem melomanem :P)

ogólnie jak masz pytania to pisz odpowiem ci na każde (mam nadzieje :))

Oczywiście z telefonem nie mam zamiaru robić jakiś dziwactw. Co do swifta ( a może optimusa? ) to zastanawia mnie rozbieżność ceny na allegro od 520 do 1100 z tą w sklepach stacjonarnych (np. media expert - 1400) obawiam się, że to nie moja liga 

Link to post
Share on other sites

Mój Drogi napisz dlaczego nie jesteś przekonany do Lumii ? Chętnie poznam Twoją opinię. ;)

 

Co do telefonu to ja właśnie polecę Lumie 535, premiera w listopadzie 2014r, duży 5" wyświetlacz z którego jestem bardzo zadowolona, aha zapomniałam dodać, że mam takową Lumię :) co jeszcze ? Dual sim, przedni i tylny aparat ( oba po 5 MP), pamięć wewnętrzna to 8 GB, którą możesz poszerzyć o kartę SD, czterordzeniowy procesor. Co do baterii to u mnie trzyma przyzwoicie. Na okrągło muzyka, Internet, niekiedy sms, w gry nie gram. Sama bateria jest wymienna ;) mi telefon trzyma cały dzień i całą noc.

 

Nie napisałeś jaki system by Ci odpowiadał - Android czy Windows Phone. ?

 

Poczytaj o tej Lumii, kosztuje 500 zł, a naprawde warty uwagi. Dużo osób tutaj na forum go poleca. :P

Link to post
Share on other sites

Mój Drogi napisz dlaczego nie jesteś przekonany do Lumii ? Chętnie poznam Twoją opinię. ;)

 

Co do telefonu to ja właśnie polecę Lumie 535, premiera w listopadzie 2014r, duży 5" wyświetlacz z którego jestem bardzo zadowolona, aha zapomniałam dodać, że mam takową Lumię :) co jeszcze ? Dual sim, przedni i tylny aparat ( oba po 5 MP), pamięć wewnętrzna to 8 GB, którą możesz poszerzyć o kartę SD, czterordzeniowy procesor. Co do baterii to u mnie trzyma przyzwoicie. Na okrągło muzyka, Internet, niekiedy sms, w gry nie gram. Sama bateria jest wymienna ;) mi telefon trzyma cały dzień i całą noc.

 

Nie napisałeś jaki system by Ci odpowiadał - Android czy Windows Phone. ?

 

Poczytaj o tej Lumii, kosztuje 500 zł, a naprawde warty uwagi. Dużo osób tutaj na forum go poleca. :P

Moja droga, nie przekonany nie znaczy niechętny  ;)​ osobiście uważam, że bliżej mi do Androida. Zwyczajnie jest większą marką i dominuje na rynku, co może sugerować, że wszystko co ciekawe w pierwszej kolejności trafi właśnie na Androida. Oczywiście nie jest powiedziane, że muszę mieć właśnie ten system. Co do obu Lumii nie przeczę, że nie warto się interesować tymi telefonami bo cenowo ciężko je przebić a przy okazji są dobre. Mam jedynie delikatne obawy (może trochę na wyrost i niepotrzebnie) co do microsoftu który właśnie przejął markę nokia. Jest to pewna niewiadoma 

Link to post
Share on other sites

hmmmmm...   naprawdę fajnym i równie dobrym systemem jak android jest ios (produkty apple) jest on bardzo bardzo podobny do androida a tu fajna oferta  http://allegro.pl/iphone4-bez-simlocka-8gb-gw-12miesiecy-i4978569852.html

(w przypadku ios RAM jest lepiej wykorzystywany niż w androidzie i wystarczy 1Gb RAM do naprawdę szybkiego działania.


iphona obsługuje się praktyvznie identycznie jak smartfon z androidem tylko, że iphone jest wiele szybszy.

Edytowane przez Bubah1121
Link to post
Share on other sites

 

 

 

Chyba sobie żartujesz.

 

 

Towary są wysyłane z Chin.
Czas dostawy towaru wynosi 10-40 dni (najczęściej ok dwóch tygodni)

 

Nie zdziwiłbym się gdyby to nawet nie był oryginalny iPhone. Jeżeli lubisz takie ryzyko to bardziej opłaca się zamawiać rzeczy na aliexpress. Za taki sprzęt wyjdzie CI ok 200zł taniej.

 

Jeżeli bierzesz pod uwagę Lumię to ze swojej strony polecam 735. Bardzo szybki, wygodny. Przede wszystkim nie jest za duży. Robi naprawdę niezłe zdjęcia (nie tak dobre jak L920, ale daje radę). LTE śmiga w nim jak marzenie (kilka razy uratowało mi d**ę na kolokwiach).

Głównym argumentem ludzi przeciwko Lumiom jest mała ilość aplikacji. Mam ten telefon prawie od miesiąca i do tej pory zabrakło mi jedynie dobrego managera plików. Jeżeli nie wymagasz wielkich możliwości personalizacji, instalowania jakichś własnych romów oraz nie potrzebujesz aplikacji spoza sklepu to Lumia będzie idealna.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli bierzesz pod uwagę Lumię to ze swojej strony polecam 735. Bardzo szybki, wygodny. Przede wszystkim nie jest za duży. Robi naprawdę niezłe zdjęcia (nie tak dobre jak L920, ale daje radę). LTE śmiga w nim jak marzenie (kilka razy uratowało mi d**ę na kolokwiach).

Głównym argumentem ludzi przeciwko Lumiom jest mała ilość aplikacji. Mam ten telefon prawie od miesiąca i do tej pory zabrakło mi jedynie dobrego managera plików. Jeżeli nie wymagasz wielkich możliwości personalizacji, instalowania jakichś własnych romów oraz nie potrzebujesz aplikacji spoza sklepu to Lumia będzie idealna.

o ile lumia 735 wydaje się fajnym telefonem który byłbym skłonny kupić to jednak zdaje się on wykraczać poza mój budżet który mam ściśle zamknięty na 800 zł. Dodatkowo telefon planuje kupić w sklepie fizycznym a w żadnym nie udało i się dostrzec tej właśnie lumii w ofercie, a tym bardziej do 800zł. Mogę się mylić, jeśli tak to naprostuj mnie

Link to post
Share on other sites

Osobiście kupiłem na OLX zza 640zł przy odbiorze osobistym. Oczywiście ze wszystkimi dokumentami, gwarancja do stycznia 2017, pudełko nie było otwierane. Polecam takie rozwiązanie, bo w sklepie zwyczajnie nie ma sensu przepłacać. Jak koniecznie chcesz ze sklepu to możesz wziąć Lumię 535. Trochę słabszy od 735 ale też daje radę.

Link to post
Share on other sites

Padło na Lumie 735 którą kupie na allegro. Zdecydowały kluczowe (dla mnie) parametry które najbardziej mi pasują właśnie w nokii. Gdyby asus miał lepszą baterię pewnie nawet bym się nie zastanawiał ale nie ma. Dodatkowo system WP podobno jest bardziej sprzyjający nowicjuszom. Dziękuję wszystkim za chęć pomocy 

P.S.: nie wiem czy to odpowiedni dział (albo nawet i forum), ale poleciłby ktoś dobrą ofertę na kartę tanią do 30zł z dobrym internetem (około 2gb). Mi osobiście najbardziej pasuje Mobile Vikings za 19zł i play na kartę

Link to post
Share on other sites

Ja Ci z czystym sumieniem mogę polecić Virgin Mobile. Mam pakiet za 19 zł i w tym jest 100 minut rozmów do wszystkich, 2gb internetu, oczywiście LTE oraz nielimitowany smsy do wszystkich :)
Za 29 jest 320 minut, 4 gb internetu i także nielimitowane smsy :)

Zamówić można starter na stronie, wybrać albo przenieść numer i wszystko po opłacie przelewem prześlą do domu :)

Link to post
Share on other sites
P.S.: nie wiem czy to odpowiedni dział (albo nawet i forum), ale poleciłby ktoś dobrą ofertę na kartę tanią do 30zł z dobrym internetem (około 2gb). Mi osobiście najbardziej pasuje Mobile Vikings za 19zł i play na kartę

 

Plush na kartę:

1. Smsy bez limitu - 10zł/mieś

2. 2GB neta i smsy bez limitu - 15zł/mieś

3. 2GB neta, smsy bez limitu, 9gr/min - 20zł/mieś

4. Rozmowy bez limitu - 25zł/mieś

5. Rozmowy i smsy bez limitu - 30zł/mieś

6. Rozmowy i smsy bez limitu, 0,5GB neta - 35zł/mieś.

 

Do tego za darmo włączasz LTE. Te pakiety można między sobą łączyć. Ja osobiście używam 2GB neta i smsy bez limitu + rozmowy bez limitu (40zł/mieś). Oczywiście rozmowy i smsy do wszystkich sieci.

 

Zastanawiam się jeszcze co ludzie muszą robić, żeby zmarnować te 2 czy 4 GB pakietu. Ja od miesiąca nawet 1GB nie zużyłem a w ogóle go nie oszczędzałem,

Edytowane przez Outlaw666
Link to post
Share on other sites

Plush na kartę:

1. Smsy bez limitu - 10zł/mieś

2. 2GB neta i smsy bez limitu - 15zł/mieś

3. 2GB neta, smsy bez limitu, 9gr/min - 20zł/mieś

4. Rozmowy bez limitu - 25zł/mieś

5. Rozmowy i smsy bez limitu - 30zł/mieś

6. Rozmowy i smsy bez limitu, 0,5GB neta - 35zł/mieś.

 

Do tego za darmo włączasz LTE. Te pakiety można między sobą łączyć. Ja osobiście używam 2GB neta i smsy bez limitu + rozmowy bez limitu (40zł/mieś). Oczywiście rozmowy i smsy do wszystkich sieci.

 

Zastanawiam się jeszcze co ludzie muszą robić, żeby zmarnować te 2 czy 4 GB pakietu. Ja od miesiąca nawet 1GB nie zużyłem a w ogóle go nie oszczędzałem,

Zacznij oglądać filmy na mobilnym, to zobaczysz jak leci :D
Link to post
Share on other sites

HTC One M7 lub Samsung Galaxy Note 2. Do tego Virgin Mobile.

19 zł za 2 GB Internetu, nielimitowane smsy do wszystkich i 100 minut, również do wszystkich sieci.

29 zł za 2 GB Internetu, nielimitowane rozmowy i smsy do wszystkich.

59(49 zł jeśli przenosisz numer) zł za 10 GB Internetu, nielimitowane smsy i rozmowy do wszystkich sieci.

Do tego paczki z Internetem i minutami. Konto po doładowaniu za min. 5 zł ważne cały rok, Internet 32 Kb/s nielimitowany, za darmo.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...