Skocz do zawartości

Mysz, klawiatura, podkładka do 550zł


Recommended Posts

Racja Pitrek7 racja. Faktycznie to membranówka . W Corsar seria Vengeance K65 zastosowali MX RED. Jest to model MiNi.

Natomiast jest sporo sprzecznych informacji odnośnie typu przełączników bo owe klawiatury bardzo często są ze sobą mylone.

Dobra robota Pitrek :)

 

Dla pozyskania pewności

 

Link to post
Share on other sites

ceny są bardzo podobne

Czego dokładnie oczekujesz jeszcze od klawiatury? głównie to interesuje mnie to, czy może ona być Compactowa czyli zamienny numpad ze strzałkami? Ma to być pełnowymiarowa klawiatura ?

 

Do czego wykorzystujesz głównie klawiaturę? Gry, praca biurowa(pisanie itd.) ?

 

Ozone Strike za granicą nie uchodzi za popularną klawiaturę i nie chętnie ludzie ją polecają przy obecnych produktach CM Storm'u które szaleją rynkiem klawiatur mechanicznych, bądź nie dostępnych u nas Ducky, Filco.

 

Europejskie Qpady prezentują się następująco(domyślne switche):

 

MK-50: RED

MK-70: RED

MK-80: BLUE

MK-85: RED

 

Istnieją MK50 na wszystkich switchach ( jest możliwość z oficjalnej strony zamówić każdy rodzaj z 4 do nich) - tak samo jak w wypadku produktów Tesoro.

Edytowane przez steel116
Link to post
Share on other sites

Czego dokładnie oczekujesz jeszcze od klawiatury? głównie to interesuje mnie to, czy może ona być Compactowa czyli zamienny numpad ze strzałkami? Ma to być pełnowymiarowa klawiatura ?

 

Do czego wykorzystujesz głównie klawiaturę? Gry, praca biurowa(pisanie itd.) ?

 

klawiatury będę używał głównie do gier, musi być pełnowymiarowa, dobrze żeby miała podpórkę pod nadgarstek, podświetlane klawisze i  zmianę poziomu głosu, wyciszenie(najlepiej dedykowane)

Edytowane przez splawik92
Link to post
Share on other sites

Można faktycznie  zwrócić uwagę na  QPAD. Są to dobre klawiatury.  W przypadku CM i podpórki to za dużego pola manewru tutaj nie ma i zostaje Trigger. Zgodzę się z opinią że Ozone Strike PRO nie jest aż tak popularny ale tak w zasadzie za te pieniądze oferuje dobry produkt. Bynajmniej pasuje do wymagań kupującego. Fakt że nie miałem z nim do czynienia ale chwile bawiłem się membraną Ozone Blade i przyznam że niezła jak na tą klasę klawiatur.

Link to post
Share on other sites

klawiatury będę używał głównie do gier, musi być pełnowymiarowa, dobrze żeby miała podpórkę pod nadgarstek, podświetlane klawisze i  zmianę poziomu głosu, wyciszenie(najlepiej dedykowane)

Każda już z tych klawiatur ma funkcję multimedialne przy  użyciu FN Key + F5-F11 (zazwyczaj F1-F4 służą do zmiany podświetlenia)

 

Qpad MK50 nie ma podświetlenia, dopiero od MK70 (niebieski LED) MK80(niebieski LED) MK85(czerwony led)

Klawiatura ma chyba jeden z najprzyjemniejszych podpórek pod nadgarstek jakie kiedykolwiek testowałem, trzeba tylko uważać na tą złączkę gdzie się montuje podpórke - bo często idzie ją przypadkowo połamać, jest bardzo łatwa do złamania. Bardzo szybko cała powłoka klawiatury zbiera kurz, a klawisze się ścierają (blakną) - i tego na pewno uświadczysz w każdej z serii klawiatur QPADA :)

 

Jeśli ma to być klawiatura full-size z podpórką, to dużego wyboru nie ma, ale w Ozone bym nie celował tylko zdecydowanie w Corsaira K70, bądź Tesoro TriggerZ:)

Link to post
Share on other sites

Rozumiem że mamy margines nadpłaty :)  to po pierwsze. Druga rzecz na pewno chcesz mechaniczną klawiaturę, lecz w pewnych wypadkach będzie trzeba iść na kompromis.


QPAD MK 50 może być na redach. Mysz to (optyki) Mionix Avior 7000,Mionix Naos 7000, Zowie FK 1-2 zależy od wielkości dłoni, (Lasery) Mionix Avior 8200, Mionix Naos 8200, Func MS3-R2, Corsair M65 FPSy, Corsair M95 MMO, może coś od Roccata. "Steel" nie denerwuj się bo jest rozbieżność  :)

Mata to Roccat Taito 5mm, ostatni mój zakup i jest naprawdę świetna.

Link to post
Share on other sites

Co do myszy to podałeś modele dokładnie w tym samym przedziale cenowym co Steelseries Rival, które wcześniej wybrałem.

Pisałeś że podkładka to tylko dla wyglądu, a dałeś dużo droższą do wybranej przeze mnie -choć nie wiem jak zjakością, a klawiatura to również jedna z proponowanych wcześniej z modeli.

Link to post
Share on other sites

Co do myszy to nie znam jaki typ gier preferujesz najbardziej. Czyli na który typ byś naciskał. Zakładam że Twój wybór jest uniwersalny. Modele które Tobie podałem reprezentują te które z mojej perspektywy mogłyby Ciebie zainteresować. Sam posiadam dwie z wyżej wymienionych i są bardzo dobre dlatego taki wybór. Miałem do czynienia ze wszystkimi za wyjątkiem Zowie FK2 oraz Naos7000. Reszta jak dla mnie jest bardzo dobra. Co do SS mam negatywne podejście, dlatego go nie wliczam, ale jak wspomniałem to jest tylko mój osąd co do tego producenta.

Klawiatura: biorąc pod uwagę Twoje wymagania a ograniczony budżet wydaje mi się że w tym wypadku może być ona trafna.

Mata pod mysz: 

Mam podłączone 3 myszy do kompa, reprezentują one 3 zupełnie inne preferencje a mimo to każda z nich bardzo dobrze spisuję się na tej macie. Mam na myśli matę kalibru Midi 5mm. Biorąc pod uwagę że nie posiadam Twoich sprecyzowanych wymagań podaję tą matę bo sam ją testuję na własnej skórze. Ale zawsze może być inna."Tańsza"

Link to post
Share on other sites

Powiem tak:

W kwestii klawiatur jak dla mnie opcje masz dwie. Albo CM, albo QPAD. Co do myszy z mojej strony nie bede zmienial typow. Uwazam ze seria Mionix jest topowa w tym polapie cenowym.Func jest niesamowicie wygodny, i reprezentuje uniwersalna strone myszy. Jezeli Tobie odpowiadaja te ktore sam wybrales nie ma sprawy. W przypadku Razera mialem i zmienilem go. Sensor jest ok ale ulozenie dloni dla mnie bylo niewygodne. Radze przymierzyc przed zakupem. SS coz sporo mozna na tym forum pocztytac, jak dla mnie poza lista. A co do podkladki ja bynajmniej zawsze uzywam Roccatow. Ale mozna znalezc inna.

Link to post
Share on other sites

Czyli pozostaje CM, albo Ozone Strike Pro ostatecznie Thermaltake,chociaz. Jezeli trzymamy sie mechanikow.

No i Ozone Strike ma też podkładkę w cenie do tych 350zł. Ale z dostępnością tego będzie jeszcze ciężej. CM Storm dopiero Trigger/Z ma podkładkę, ale wypada za segment cenowy.

Link to post
Share on other sites

No wlasnie. Dla tego trzeba bedzie isc tutaj na kompromis i w zasadzie decydowac sie. Albo klawia z podkladka lecz bez podswietlenia, albo z podswietleniem tylko bez podkladki. Ostatni wariant to nie mechaniczna tylko membrana i mamy tutaj Corsera Raptora K40. Co uwazam ze jest dobra klawiatura tak na marginesie. Ozone jak mowsz moze byc troche zachodu by ja dostac w kraju.

Link to post
Share on other sites

Ok, więc chyba już czas najwyższy coś wybrać, wybieram:

mysz SteelSeries Rival

klawiatura Ozone Gaming Strike Pro

podkładka chciałem A4Tech x7-500MP, ale muszę wybrać coś innego ze względu na czasową niedostępność w sklepie w którym będę zamawiał, więc czekam na propozycje.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...