Skocz do zawartości

Microlab Solo 6C - Jak poprawnie je rozstawić w pokoju ?


Recommended Posts

 Dużo ludzi pisze, że są to głośniki, które wymagają poprawnego rozstawienia - i mają rację. Ale daleko będziesz od poprawnego ich ustawienia, sugerując się wpisami w sieci, czy nawet doświadczeniem innych użytkowników.

 Każde pomieszczenie jest inne pod względem kształtu, każdy pokój inaczej umeblowany i fale dźwiękowe rozchodzą się inaczej. Również każdy z nas ma trochę inne preferencje.

 Jest tylko jeden, jedyny sposób by jakiekolwiek głośniki rozstawić optymalnie - fakt, jedne mają przy tym większe wymagania od innych, ale innej drogi zwyczajnie nie ma:

 

samodzielnie próbować, próbować i jeszcze raz próbować - i tak aż do uzyskania zadowalającego efektu.

 

Rozstawienie zespołów głośnikowych nie jest czymś prostym, ale raz porządnie przeprowadzone próby dadzą to czego oczekujemy :)

Edytowane przez TMStoke
Link to post
Share on other sites

Generalnie każde głośniki wyrastające powyżej pierdziadełek wymagają odpowiedniego rozmieszczenia. pierdziadełka nie wymagają bo im nic nie pomoże. W przypadku głośników z tylnym BR można ekperymentować z odległością od ściany, powinna wpływać na bas.

Link to post
Share on other sites

a więc tak:

Głośniki od siebie stoją - 190 cm
Głośniki do mych uszów są skierowane 115 cm - 120 cm
Od ściany głośniki w szczególności bas (ponieważ głośniki są ciut skierowane do siebie) - między/około 50cm-60cm 
Pokój mam spory szerokość i długość około 400cm - kwadrat 

Coś mam jeszcze podać, czy lepiej wam będzie jak to wyrysuje wszystko ?

Link to post
Share on other sites
Kwadrat to jeden z najgorszych układów pokoju pod kątem akustycznym.

 

Fale stojące i inne nieprzyjemne rzeczy.

 

 

Fajnie wiedzieć. Tylko takie rzeczy to chyba totalni melomani odczują. 

To uświadomcie mnie jak mam swój pokój zmienić na prostokąt, czworobok ?

Edytowane przez airdamien25
Link to post
Share on other sites

 

 

Tylko takie rzeczy to chyba totalni melomani odczują. 

 

Zdziwiłbyś się ale nie. Ten sam sprzęt w pokoju o podstawie prostokąta lepiej zagra niż w kwadracie.

 

 

 

To uświadomcie mnie jak mam swój pokój zmienić na prostokąt, czworobok ?

 

Siatką basu i odpowiednimi pułapkami.

Link to post
Share on other sites

Nie kumam ?

Druga sprawa to taka gdzie najlepiej ustawić moje głośniki Microlab SOLO 6C na szafce, komodzie czy gdzie ?

 

Symetrycznie względem ścian bocznych i punktu odsłuchu. Można spróbować lekkiego dogięcia w kierunku słuchacza. Z tyłu potrzebują trochę miejsca 30-60cm. Tu można ekperymentować.

 

Więcej: http://www.hifi.pl/porady/ustawienie-rodzaje.php

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...