Skocz do zawartości

Asus Xonar DG - karta PCI, System 5.1 - nie działa.


Recommended Posts

Witam zamowilem z morele.net komputer w ktorym wzialem karte dzwiekowa Asus Xonar DG 5.1 .

Problem w tym, ze po zainstalowaniu Windows wlozylem plytke do sterownikow karty dzwiekowej i nie chce zainstalowac mi tej karty jest napisane "podlacz asus xonar dg" . Nie moge tego zrobic gdyz rzekomo podlaczyli ja juz w morele.net gdzie wzialem montaz komponentow. Widze ze jest ona tam. Glosniki staram sie do niej podpiac czarny do czarnego, pomarancz do pomaranczy, zielen do zieleni jednak to nic nie daje. W biosie wylaczylem karte zintegrowana i tez nic. Nie wiem co robic. Nie moge zainstalowac sterow a glosniki na karcie zintegrowanej (mam 5 glosnikow) dzialaja tylko subwoofer i 2 glowne te 3 tylnie nie dzialaja.

Link to post
Share on other sites

Gwarancję masz na każdą z części osobno niezależnie czy Ci składają czy nie. Niektóre sklepy dają dodatkowo gwarancję na serwis komputera i tę można stracić zrywając plomby. Gwarancja na poszczególne podzespoły jednak dalej obowiązuje.

 

Druga sprawa podaj jaka płyta główna.

Edytowane przez huckincharlie
Link to post
Share on other sites

Nie widac tzn sa 2 o.O nie wiem jakim cudem ale to sa NVIDIA i Realtek. Dziwne bo mam jakas zintegrowana z msi (nie wiem ktora z tych) oraz Asus Xonar DG zewnetrzna. Takze nie czaje ale moze ta NVIDIA ma cos wspolnego z moim gtx970 nie wiem czarna magia dla mnie troche

Link to post
Share on other sites

Wykrywa Ci dźwiękówkę NVIDII bo masz zapewne przez HDMI monitor podpięty. A jak klikniesz prawym na tego Xonara w managerze urządzeń to możesz wybrać by Windows zaktualizował sterownik? No bo w takim razie karta musi dobrze w slocie siedzieć skoro Windows ją wykrywa.

 

 

oraz Asus Xonar DG zewnetrzna

?? Zewnętrzna?

Link to post
Share on other sites

Tak Asus nie dziala i nie wykrywa a wylaczanie karty dzwiekowej integry nie pomaga. Nie znam sie na tym i boje sie cos uszkodzic latwo mowic "wyjmij wloz" xDD


https://www.sendspace.com/file/6gocj9

oraz

https://www.sendspace.com/file/pmp4uq

Podeslalem rowniez zdj jako takie chlodzenia w obudowie ktore tez nie dziala, dlatego ze mam dodatkowe duze chlodzenie czy jak? Tak czy siak czy ta karta dzwiekowa podpieta czy nie:P

Link to post
Share on other sites

Które chłodzenie nie działa? Na tym zdjęciu to na obudowie po lewej, tak?

 

Oczywiście na wyłączonym kompie >>> A co do xonara to robimy tak, jak widzisz śledź karty jest przykręcony do obudowy śrubką, bierzesz śrubokręt i odkręcasz. Potem wyciągasz normalnie do siebie z szyny kartę. Włącz tak bez karty kompa, potem wyłącz go i włóż z powrotem kartę na swoje miejsce. Odpal kompa. Jeśli nadal nie będzie widział karty to masz drugie miejsce na kartę niżej. Odkręć tego białego śledzia. Włóż xonara tam i odpal kompa.

Edytowane przez huckincharlie
Link to post
Share on other sites

Wszystko juz dziala przyszedl gosciu i podpial mocniej nie wiem ja nie chcialem pchac siłowo moze za delikatnie do tego podszedlem tak czy inaczej 5 glosnikow dziala jest wszystko ladnie choc mam drobne problemy z odtwarzaczem teraz ale to jakos se poradze.

Niestety wczoraj spotkalem sie z innym problemem mianowicie tnie, faluje, skacze czy jak to nazwac obraz. Nie jest to jakos bardzo widoczne ale jak sie gra i przesuwa szybko myszką to widac a nawet przewijanie stron tez skacze. Powiedziano mi, zebym telewizor podlaczyl przez VGA a nie HDMI gdyz przez HDMI mam block na 60 Hz. Co sadzicie?

Link to post
Share on other sites

Mam ustawione na 60hz. Moj telewizor z tylu ma napisane 50/60 Hz. Czyli wnioskuje ze 60 da rade.
Moze po prostu moja karta generuje wiecej a TV leci tylko na 60 i gdzies to sie nie klei. Moze jakbym mial TV 100hz to by dzialalo plynniej. Probowalem juz takich rozwiazan jak:
- zmiane na inny kabel hdmi
- zmiane portu hdmi w TV
- instalowanie Reclock czy jakos tak
- sterowniki aktualne, nowo postawiony windows 7 home 64bit
- grzebanie w opcjach TV
- zmiane na 50Hz czy 59Hz w kompie

Odpalanie z v-sync troche pomaga mam wrazenie, ale no nawet jak przewijam google to mam te paski takie fale cos takiego:<
poza tym kto chce grac z v-sync... Nic z powyzszych zmian nie pomoglo.

"Znajomy informatyk" nie wiem czy dobry ale z karta dzwiekowa pomogl, mowi ze bedzie dzialalo lepiej jak podlacze przez VGA. Mowie ze nie mam VGA w karcie graficznej tylko w TV, to zasugerowal by uzyc DVI zmiennika na VGA i bedzie wygladalo to:

          karta graf. DVI >> zmiennik z DVI na VGA >> kabelkiem do VGA w TV

Tylko pewnie gorsza jakosc niz HDMI ale mowi ze nie wielka roznica nie iwem jak przy grach bo jak tylko przy filmach to widac to chyba przelkne, bo filmy moge zmienic na HDMI. Nie wiem czy to dziala musze ogarnac przejsciowke. Tak czy siak jesli to nie pomoze to moze to wina TV po prostu ma 60hz odswiezanie i NIC z tym nie zrobisz. TV dziala, ale PC juz wymaga np od 75 w gore tak gdzies sie dowiedzialem ale nie wiem na ile to prawda. Dostalem PC i uporalem sie juz z kilkoma mankamentami, mam nadzieje ze uporam sie i ztym :/
 

Link to post
Share on other sites

Dysk ssd przypadkiem nie jest z tych co mają wadliwy fw? Warto to sprawdzić, również czy wszystko jest dobrze w pięte. Możliwe, że przy transporcie coś wypieło się. Bios płyty głównej najnowszy?

Edytowane przez ELLIOTT
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...