Skocz do zawartości

Komputer do internetu z możliwością rozbudowy w przyszłości. Kwota 600 zł.


Recommended Posts

Witam, poszukuje komputera chce złożyć z części używanych do kwoty najlepiej 600zl.

 

Zastosowanie komputera :Komputer jest mi potrzebny ogólnie do internetu i pisania wypracowań oraz czasami do jakiegoś filmu. Lecz w przyszłości chciałbym go rozbudować, dlatego ważna jest porządna płyta główna.

Maksymalna kwota :600 zł

Których części potrzebuję :Cała jednostka centralna, może być bez ramu.

Czy będę podkręcać sprzęt? :nie.

Rozdzielczość mojego monitora i model:Monitor kupie oddzielnie.

Specjalne wymagania :Możliwość rozbudowy w przyszłości.

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :brak.

Własna propozycja zestawu :brak.

PROSZE O POMOC BO PILNIE POTRZEBUJE.

Pozdrawiam wszystkich.

Inne :

Link to post
Share on other sites
Maksymalna kwota :600 zł

 Przy tych wymaganiach to mało kasy, napisz dokładniej na co liczysz, może jakiś poleasingowy komp z allegro bo w tej cenie nic mi do głowy nie przychodzi, i bez ramu, to jak go uruchomisz ?

Edytowane przez daryzda
Link to post
Share on other sites

Mam ram goodrama 4 GB ddr3 1600Mhz no i napęd CD/DVD firmy LG.Patrzylem na olx i na allegro, ale nic ciekawego. No głównie potrzebuje solidnej płyty glownej by w przyszłości dokupić lepszy procek oraz kartę i więcej ramu. Obudowa może być najtańsza (tez kiedyś wymienię).Coller mogę sobie załatwić scythe katana 3.Dysk może mieć i nawet do 250gb.

Link to post
Share on other sites

A zdecydowałeś się już na jakieś rozwiązania np. producenta procesora itp.? Wydaje mi się, że warto pomyśleć o nowej płycie głównej pod jakąś platformę i na początek najtańszych podzespołach które planujesz z czasem wymienić, jednak kwota 600 zł jest szalenie ograniczona.

Może jakiś stary laptop albo poleasingowy zestaw biurowy? Ceny będą atrakcyjne ale możliwości rozbudowy mogą być mocno ograniczone.

A w przyszłości co planujesz na nim robić? Czy zawsze to będzie głównie maszyna biurowa, czy później planujesz też na nim grać lub uruchamiać jakieś bardzie rozbudowane oprogramowanie (np. graficzne)?

 

Co ze swojej strony mogę polecić to platforma AMD FM2+ (sam korzystam), płytę główną (nową) z chipsetem A88 można kupić już w granicach 200 zł (z innym chipsetem będą tańsze), najtańszy procesor ze zintegrowaną grafiką (nowy) znajdziesz nawet za 150 zł, z zasilaczem do 100 zł (nowym) też nie będzie problemu, RAM już masz więc na dysk twardy tez jakiś wystarczy. To niestety zamyka kwotę 600zł

 

Na allegro bez problemu znajdziesz natomiast używany , zasilacz, dysk HDD i obudowę za każdy z podzespołów zapłacisz do 50 zł (oczywiście liczy się tylko cena z czasem będzie to wymagało wymiany).

 

Całość późnij będziesz mógł swobodnie usprawnić - poprzez wymianę procesora i dowolnej innej części, jednak na tej platformie nie zbudujesz komputera (chyba że AMD wprowadzi jakieś nowe procesory na tą platformę które to zmienią) do grania w najnowsze tytuły AAA itp.

 

A pomijając moje osobiste preferencje i pomysły to tu masz ciekawy artykuł - co prawda przedziały cenowe wyższe, ale może któryś posłużyć Ci jako pomysł wyjściowy z np. płytą główną i prockiem, wykorzystasz posiadany RAM i już Ci jakiś wydatek odpada.

Edytowane przez norbertg
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

CPU. http://allegro.pl/intel-celeron-g530-2-4ghz-box-i5050962214.html , póżniej wymienisz np. na i5 2400 za 400zł do wyrwania z allegro. MOBO  http://allegro.pl/asrock-z68-pro3-gen3-lga-1155-4-x-ddr3-fvat-i5044603591.html . PSU http://allegro.pl/zasilacz-fortron-450w-20-4-pfc-gw-fv-i5056414330.html  HDD http://allegro.pl/wd-caviar-320gb-16m-gwar-24mies-fv23-w-wa-i5037227547.html [ od jednego sprzedawcy i możesz zapytać się o obudowy ATX za 30 zł można od tego samego sprzedawcy wyrwać ] Możesz też zamiast tego celerona z początku postu kupić i3 http://allegro.pl/procesor-intel-i3-2100-lga-1155-org-wentylator-i5055861919.html . Pożniej dokupisz jakiś GPU i na tym i3, 4 gb ram i np Radeonie 7850 za 400zł można już fajnie pogiercować :)

Edytowane przez daryzda
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Można znaleźć na allegro płyty (z DDR3) i procesory pod AM3+ (po 100 zł każdy = ok 200 zł płyta z prockiem), jednak w sytuacji kiedy planujesz w przyszłości rozszerzać i ulepszać ten zestaw chyba lepiej kupić nową płytę główną (jeśli to płyta ma zostać z tobą na dłużej). Uważam jednak że przy takim budżecie będzie szalenie trudne zbudowanie zestawu z mocną podstawą pod przyszłe rozbudowy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...