Skocz do zawartości

Podkręcanie procesorów AMD


Recommended Posts

  • 4 tygodnie później...

Hej .

A ja mam taki ot proclem z OC .

Mam w kompie :

AMD phenom x4 9450e ( wiem wiem , slaby ale zawsze cos mozna wiecej wycisnac)

4x 1GB ddr2 800Mhz ( 2x 1gb Geil BD 800)(2x 1GB ocz platinum 800)

PSU - OCZ stealth 500w

Mobo - XFX 8300

 

Jak mam obsadzone 4 banki pamieci to nawet z 2,1GHz nie da sie wydusic 2,2 . Jak wyciagne 2 kosci OCZ to idzie na 2,37GHz . Ustawialem memory speed na manual 400MHz - nie pomagalo .

 

Przstudiowalem temat ww i u siebie nie mam czegos takiego jak HT link :P

Mam za to jakies SB to K8(CPU) czy jakos tak , jak chce ustawic cos pod ta wlasciwoscia w biosie to mam do wyboru od 100MHz do 2600Mhz ( co to takiego i czy ma to jakis wplyw?)

Mam rowniez jakies SB to K8(CPU) LinjWidth ( 4 4 )(8 8 )(16 16) - co to takiego ?

Taki oto mam screen w biosie , moze ktos wie i mi wyjasni co to wszystko znaczy ?

http://img263.imageshack.us/img263/5735/29012011356.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

A ja mam problem, bo już nie wiem o co chodzi z tym durnym procesorem... Po podkręceniu do 3.6 GHz procesor działa na napięciu 1.275V ;) ale już 3.8 GHz nie działa nawet na 1.425V, testowałem za pomocą OCCT (Priorytet: High i Large Data Set - 30 minut i 1 h) temperatura, czy przy 1.275V, czy przy 1.425V ta sama=max 52 stopnie. :hahaha: Z ciekawości zrobiłem test na napięciu 1.25V :wariat: to wywaliło od razu po wejściu do windowsa. W biosie wszystko mam ustawione na Auto, C'n'Q - Włączone (testowałem też z Wyłączonym), Mnożnik na 18x (domyślne - Auto, czyli 17x), napięcie sztywno jak pisałem wcześniej... :help:

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Cześć.

Mam płytę AsRock, do tego procesor AMD Athlon 7750 BE.

Jak ustawiam wszystko tak jak radzisz komp nie chce się uruchomić i muszę resetować BIOS.

W czym problem?

 

PS.

Jedynie w opcji "Overclock" mogę zwiększyć CPU do ~230 i działa normalnie (to daje ok. 3.10Ghz na rdzeniu)

Link to post
Share on other sites

Czy te twierdzenia się zgadzają?

FSB jest częstotliwością, z jaką współpracuje magistrala .

Hyper transport(HT)- Jest to szybkość, z jaką następuje komunikacja CPU - NB

front side bus - Magistralą łączącą procesor z kontrolerem pamięci (najczęściej zlokalizowanym w mostku północnym).

HT występuje u AMD, a u intela FSB

FSB to prawie to to samo co HT (taka sama zasada)

FSB jest częstotliwością, z jaką współpracuje magistrala CPU np. u Intela C2D E8400 jest 333

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Osiągnąłem 3,6ghz na rdzeń (Athlon II x2 250 2x3,0ghz) na płycie głównej MA770-UD3 rev. 2.0. Powiedzcie mi tylko, czy nigdzie nie przesadziłem z napięciami :P

http://www.abload.de/img/imgp7452d3aic.png</div>

 

Edytowane przez mst1622
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Phenom II wg instrukcji serwisowej bez żadnego uszczerbku "na zdrowiu" znosi temp. 62C i napięcie 1,5V. Dla pewnego buforu bezpieczeństwa wartości producenta są zawsze nieco zaniżone względem realnych możliwości układu, tak więc u Ciebie wszystko jest w jak najlepszej normie.

Link to post
Share on other sites

mam mały problem po podkręceniu w biosie resetuje z zapisem i każe mi f1 przy uruchamianiu aby wrócić do normy i tak w kółko i nic nie daje kręcenie . dodatkowe funkcje odblokowałem. co moze być przyczyną powrotu do normy ??

 

wyskakuje mi tak : warning ! now system is in safe mode. coś czego nie widac a konczy się ase re-seting frequency in the cmos setup. i mam wybór f1 kontynuacja albo del bios setup klikam f1 i wraca do normy wszystko . klikam del bios na nowo i w kółko tak

płyta sygnaturka procek zablokowany mnożnik amd phenom 9500

 

jak z tym sobie poradzić ;) ??

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Mój procesor to AMD Athlon II X2 240e

Chiałem go podkręcić troszkę, ale wchodząc do biosu nie mam niektórych opcji takich jak w tym temacie. Jak coś zdziałać na tych opcjach? Moja płyta głowna to Gigabyte GA-M56S-S3. Link ze screenem z biosu:

 

http://iv.pl/images/72399005893548331193.jpg
Edytowane przez tarczownik
Link to post
Share on other sites

Mój procesor to AMD Athlon II X2 240e Chiałem go podkręcić troszkę, ale wchodząc do biosu nie mam niektórych opcji takich jak w tym temacie. Jak coś zdziałać na tych opcjach? Moja płyta głowna to Gigabyte GA-M56S-S3. Link ze screenem z biosu:

http://iv.pl/images/72399005893548331193.jpg

CTRL+F1 w głównym menu biosu i pojawią się wszystkie dostępne opcje. Inna sprawa to niby czego Ci do OC brakuje ? Masz przecież dostęp do taktowania magistrali i dzielników dla ramu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...