Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Zamierzam kupić telewizor i chciałbym prosić o radę. Widziałem wiele podobnych postów, ale każdy ma inne preferencje i nie znalazłem nic ciekawego dla siebie, więc może najpierw kilka informacji wstępnych:

    - limit pieniężny 2500zł (±200zł) - jeśli różnica jest niebotyczna jestem skory dopłacić
    - wolałbym większe modele, lecz nie za cenę jakości - widziałem dość dobre 47'' matryce,
    - telewizor będzie oglądany z różnych kątów,
    - nasłonecznienie niskie,
    - odległość od oczu: od 1.5m do 4m,
    - najczęściej używane będą kanały telewizji kablowej,
    - możliwe podłączenie do komputera (w celu oglądania filmów),
    - input lag nie ma znaczenia - nigdy nie będzie używany do gier,
    - 3D nie jest ważną funkcją - jeśli będzie dostępna to będzie używana bardzo rzadko,
    - preferowana duża częstotliwość odświeżania (płynne wyświetlanie 60 klatkowych filmów),
    - dobre odwzorowanie barw,
    - dobrze odwzorowana czerń \ ładna gradacja czerni
,

    - jakość dźwięku oczywiście ważna, ale w przyszłości prawdopodobnie kupię głośniki zewnętrzne.
   
Miałem możliwość sprawdzenia wizualnego niektórych telewizorów. Niestety niemal zawsze leciała jakaś demonstracja, która z filmem 60 klatkowym nie miała nic wspólnego. Przeważnie prezentowane materiały są raczej kiepskie - to jest też przyczyna, dla której piszę. Na oku mam na razie dwa modele:
        
    - Panasonic TX-47AS650E (2599zł)
    - Sony KDL-48W605B (2490zł)
    
Zauważyłem, że panasonic wyświetla obraz dość płynnie. Z drugiej strony Sony ma lepsze odwzorowanie czerni (mówię to na podstawie tego co widziałem). W internecie czytałem, że oba telewizory są dość dobre, ale oba mają swoje wady. Już niemal byłem pewny co do wybory Sony, ale niektórzy mówią nawet, że Sony "klatkuje" przez niską częstotliwość i słabe systemy interpolacji.

Słyszałem coś o technologii ambilight w Philipsach - tego nie brałem na razie pod uwagę.

Jeśli to możliwe, proszę o podpowiedź, czy telewizory te są w ogóle warte uwagi (może źle szukam). Nie znalazłem telewizora, który byłby złotym środkiem pomiędzy nimi.
    
Dziękuję za pomoc,
Pozdrawiam

Edytowane przez Anthares
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

 

 

Słyszałem coś o technologii ambilight w Philipsach - tego nie brałem na razie pod uwagę.

 

Szkoda. Jeśli chcesz TV z dużymi kątami widzenia to powinieneś się zdecydować na matrycę IPS. Natomiast ta matryca ma również wady - najważniejsza to niezbyt dobre odwzrowane czerni. Ambilight pogłębia czerń, ponieważ dodatkowe światło wokół TV zmniejsza źrenice - czerń jest głębsza.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...