Skocz do zawartości

nowa gtx 970 wybór modelu


Recommended Posts

Witam.

Jakiś czas temu wysłałem na gwarancje moja 770 ponieważ się przegrzewała a ja planowałem ją sprzedać. 

Zamiast wymiany pasty zwrócili m kwotę jaką zapłaciłem za kartę :).

 

Teraz chce kupić nową kartę w okolicach 1600-1700 pln.

 

Moja specyfikacja.

CPU - i7 4790k + SilentiumPC Fera 2 HE1224

Płyta - Gigabyte GA-Z97X-Gaming 5

Ram - kingston hyperx ddr3 2x 4gb 1600mhz 

Obudowa - Gladius M40 Pure Black w pełni wentylowana (6 wentylatorów )

Zasilacz Cooler Master G750M RS750-AMAAB1-EU

 

 

Moim wybór

 Asus GeForce GTX 970 Strix DirectCU II 

http://www.agito.pl/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-970-strix-directcu-ii-4gb-ddr5-pci-e-box-84-1023453.html

Gigabyte GeForce GTX 970 G1 Gaming

http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-970-g1-gaming-4gb-ddr5-pci-e-box-84-1023664.html

 

 

Ponieważ wysłałem kartę przed świętami i od tamtej pory używam zintegrowanej kartę zamówienie złożę jeszcze dziś. Dla tego proszę o szybką i rzetelną odpowiedz ludzi , którzy się znają na temacie a nie kogoś kto dostał komputer na komunie sam złożył i teraz jest wielkim znawcą :).

 

Pozdrawiam. 

Edytowane przez Jager
Link to post
Share on other sites

 

 

Dozbieraj do 980 albo idz do konkurencji,

Nie każdy może sobie sypnąć 2600 zł na kartę. 

 

 

nie bedziesz miec spadkow do 10fps jesli gra wykorzystuje wiecej niz 3.5gb ramu.

Jakoś nigdy nie miałem spadków do 10 klatek ;)

 

 

Teraz chce kupić nową kartę w okolicach 1600-1700 pln.

Napisz czym co jest dla Ciebie ważne... wygląd? cisza? temperatury? wykonanie? 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
ale nie bedziesz miec spadkow do 10fps jesli gra wykorzystuje wiecej niz 3.5gb ramu.

 

Powiedz mi masz w ogóle GTX 970 czy pleciesz głupoty bo lubisz?

Edytowane przez Głowa
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mimo że NVIDIA poleciała w ch*** ze specyfikacją, nie zmienia to faktu, że GTX 970 jest bardzo wydajną kartą i myślę, że w tej cenie ciężko o coś lepszego. Niski pobór prądu + półpasywne chłodzenie np. u MSI i Asusa to zaleta. Niestety kurs dolara znacznie wzrósł i teraz cena tych kart nie jest tak atrakcyjna jak kilka tygodni temu. Wolałbym 3,5 GB w gtx970 niz 4gb w r9 290(x), bo gtx jest wydajniejszy.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Jakie masz wymagania odnośnie wyglądu, kultury pracy i wydajności?

Wymagania do karty.

Wygląd - nieważny 0/10

Głośność - mało ważne   4/5

--------------------------------------

Mam duże biurko a komputer oko 2 m od mojej głowy 

--------------------------------------

Wydajność - bardzo ważne 10/10 najważniejszy aspekt karty.

temperatura/wydajność systemu chłodzenia - bardzo ważne  7/10

--------------------------------------

Komputer używam głównie do grania jak można sie tego spodziewać.

Po pracy przed snem lubie w coś pyknąć.

 

Polecam kartę od MSI

Mam złe doświadczenia z tą firmą :) tak samo jak mój znajomy :)

 

 

Przewagą 970 nad innymi karciochami oprocz wydajnosci jest półpasywność. Model z Gigabyte jej nie posiada a zaletę w postaci, że jest chłodniejsza w moim mniemaniu zepchnąłbym na drugi plan. Sugeruję MSI albo Asus STRIX

Ja mam zawsze zamkniętą budę z 6 wentami więc to że karta nie będzie się kręcić gdy bd buszować po stronach nic nie zmieni

 

Czemu chcesz kupować kartę którą wszyscy rozsądni ludzie chcą zwrócić? Dozbieraj do 980 albo idz do konkurencji, ogolna wydajnosc nizsza ale nie bedziesz miec spadkow do 10fps jesli gra wykorzystuje wiecej niz 3.5gb ramu.

 

 Z tego powodu że mimo że potrafi karta piszczeć zwłaszcza gigabyte że pamięć karty jest zsumowana i w praktyce jest 3.5 to jest mega wydajna w porównaniu do swojej ceny (pie@#$*##ie o 10 fps jest głupotą bo każda karta ma coś takiego a zresztą 2 znajomych ma i chwalą te karty i na forach i na testach też nikt o tym nie wspomina ) :) dodatkowo z tego co się orientuje pamięć jest potrzebna do rozdzielczości a nie do "wymagani gry" ja mam Benq 24'''' LED XL2411Z Flicker-free 1920 x 1080 144 hz i 3.5 mi w zupełności wystarczy nawet jak podłącze do mojego TV 4k :P.

 

I nie wydam 2600 pln na karta nieważna jak dobra by była.

To jak kupienie 1 małego bochenka chleba 100 pln.( ~~Panie dobrych chebek ~``` nie obchodzi mnie jak dobry nie dam 100 za chleb )

Edytowane przez Jager
Link to post
Share on other sites

Wez Palita JetStream, cicha, cewki nie piszcza , wydajna :) Pierdziel hejterow ktorzy beda ci wmawiac ze ludzie chca zwracac gtx 970 z powodu buraka nvidii z pamiecia, nie ma co zwracac bo wydajnosc dalej jest taka sama i radeony nie maja podskoku poki co :)

Link to post
Share on other sites

Na teraz jakbym chcial karte to bym kupowal gtx 970 od MSI

 

natomiast tak juz dlugofalowo jak dasz rady poczekać  to bym wstrzymal sie l na premeire nowych Radeonow ,bo sama seria 3xx  bedzie baardzo wydatna ,a Nvida tez wyda cos nowego,i rynek kart ulegnie duzym zmianom.A teraz dawac ponad 1600 zl za gtx 970 to troche za duzo.

Link to post
Share on other sites

Na teraz jakbym chcial karte to bym kupowal gtx 970 od MSI

 

natomiast tak juz dlugofalowo jak dasz rady poczekać  to bym wstrzymal sie l na premeire nowych Radeonow ,bo sama seria 3xx  bedzie baardzo wydatna ,a Nvida tez wyda cos nowego,i rynek kart ulegnie duzym zmianom.A teraz dawac ponad 1600 zl za gtx 970 to troche za duzo.

Nie chcę czekać.:)

jeszcze dziś zamówię abym dostał kartę w tym tygodniu :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...