Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam 

Poszukuję lustrzanki do filmowania. Dobrze by było gdyby miała stabilizację. Nie wiem czy lepiej w korpusie czy w obiektywie. Ogólnie zastanawiam się czy nie kupić statywu naramiennego, odpuścić sobie stabilizację i skupić się na innych parametrach. Myślałem też nad autofokusem przy nagrywaniu. Mam kilka propozycji, w zestawie z obiektywem i ceną aby ktoś podpowiedział czy jest to w ogóle tyle warte :) Jak ktoś ma coś lepszego do polecenia to bardzo proszę. Limit 2,5 tysiąca jak było by coś ciekawego do 3 tysięcy to jakoś chyba przeżyję :D Filmowanie póki co amatorsko ale  wciąga mnie to coraz mocniej więc z czasem z pewnością zacznę wykorzystywać z połowę potencjału lustrzanki.  

Pentax K-50 + DAL 18-55 mm WR + DAL 50-200 mm WR - cena 2450 zł
Sony SLT-A58K + DT 18-55 mm SAM II - cena 1600 zł
Nikon D3200 + AF-S DX Zoom-Nikkor 18-105 mm ED VR - cena 1800 zł
Nikon D5200 + AF-S DX Nikkor 18-55 mm VR - cena 2000 zł
Nikon D3300 + AF-S DX Zoom-Nikkor 18-105 mm ED VR - cena 2250 zł
Nikon D3100 + AF-S DX 18 – 55 mm VR - cena 1250 zł
Canon EOS 100D + EF-S 18–55mm f/3.5–5.6 IS STM - cena 1900 zł
Canon EOS 600D + 18-55 IS II kit - cena 2000 zł
Link to post
Share on other sites

Kilka ważnych spraw jeżeli chcesz zając się tym profesjonalnie to ciemne kity nie nadają się do tego wtedy potrzebne Ci są jasne obiektywy. Druga sprawa jeżeli wybierasz lustrzankę do filmowania licz się z tym że musisz ostrzyć ręcznie jedynie 70D ma jakiegoś ogarnięte focusa. Trzecia sprawa w lustrzankach nie masz trybu auto wszystko musisz ustawiać ręcznie. Czwarta sprawa jeżeli chcesz dopiero zacząć przygodę z filmowaniem to pomyśl na początku o handycamach. Filmowanie lustrzankami nie jest prostą sprawą i zakup body to jest najmniejsza inwestycja. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...