Skocz do zawartości

Wysokie temperatury chipsetu - nowa karta GTX970


Recommended Posts

Witam 

 

Mam kilka pytań do załączonego obrazka. Screenshot zrobiony tuż po pracy pod dużym obciążeniem.

 

http://i.snag.gy/8zYwX.jpg

 

1) Temp1 i Temp2 - Nie mam pojęcia cóż to jest. Mniemam jak w temacie, że jest to chipset? Raczej coś na płycie głównej. Czy te temperatury są ok? Dla mnie jest niewyobrażalnie wysoką dla temp2 - dochodzi czasem do 125! :(

 

2)Jaką powinien mieć prawidłową temperaturę w stresie mój procesor (nie udało mi się wygooglować) a jest nim i5-2400 @3.1 - Tutaj podniesiony do 3.7 bez zmiany napięcia - samo taktowanie. 

 

3)Czy niżej wymieniony zestaw "dławi się" przez nową kartę graficzną? Tego się obawiam. Kupiłem GTX970 MSI 4GB. 

 

Mój zestaw: 

- DDR3 1600 MHZ Patriot 4GB - 2szt. 

- MSI P67A-C43B3

- i5-2400 @ 3.1 -> podniesiony do 3.7

- zasilacz OCZ modXstream-Pro 600W

- MSI GTX 970 4GB

- obudowa XIGMATEK black editionClassic R7T523-043S©

 

Nie wiem czy podałem dokładnie i odpowiednie parametry. Braki wynikają z mojej niewiedzy. Chętnie uzupełnię byle ktoś chciał pomóc.

 

Po 20 minutach odpoczynku sprawa wygląda tak:

http://i.snag.gy/5FOvK.jpg

 

 

Proszę o wyrozumiałość jeśli zrobiłem coś nie tak (odnośnie tematu, jego założenia, umiejscowienia) to mój pierwszy wątek od lat na jakimkolwiek forum. 

 

Będę niezmiernie rad jeśli ktokolwiek zechce podzielić się swoją cenną wiedzą. 

 

Pozdrawiam

 

 

Link to post
Share on other sites

https://www.google.pl/search?q=wysoka+temperatura+tmpin2&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=uqXOVOKMJMP0OsGlgNAD

Proponuję poczytać bo jest tu trochę informacji.Trudno wybrać te najbardziej wiarygodne ale poczytać warto. I jeszcze jedno.Nie znam płyt MSI ale może na ich stronie znajdziesz jakiś program,który wskaże temperatury różnych czujników z płyty bo sporo piszą ludzie,że te uniwersalne programy wskazują niby jakieś temperatury ale nie wiadomo czego dokładnie...

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Nie wiem sam. Jutro na to zerknę na spokojnie. Dziś już nie myślę nie ta godzina.

 

Naczytałem się o mostkach północnych itd. ale to nie moja bajka. Dużo edukacji jeszcze w tym temacie czeka moją osobę. 

 

Dziękuję za zainteresowanie. Gdyby komuś udało się wydedukować coś więcej proszę o info. 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

A tako oficjalnie prawi MSI : 

""TMPIN1 is dummy temp.please don't worry about it.Please make sure TMPIN0 and TMPIN2 are normal. TMPIN0 is CPU temperature, TMPIN2 is motherboard temperature. Thanks!"
"Please don't worry about that,we have checked BIOS code and circuit,we don't find the TMPIN1.It is dummy temp." 


TMPIN0 - CPU.
TMPIN2 - Mobo.

Masz odpowiedź.

 

 

Znalazłem na innym polskim forum informację z oficjalnego forum MSI . 

Edytowane przez seba8911
Link to post
Share on other sites

Kurczę. Coraz więcej zmartwień. Jakie powinno być prawidłowe napięcie? (ponad 12V?! ) Może to być efektem dużych poborów przez nową kartę graficzną czy bardziej zwiększone taktowanie procesora?

Edytowane przez seba8911
Link to post
Share on other sites

GPU się nudzi (a czy jej rpm się zgadzają?). Proc ma pewnie boxowe chłodzenie, które jak widać i tak radzi sobie w tych lekkich obciążeniach. Nic niezwykłego.

 

 

Kurczę. Coraz więcej zmartwień.

I na co ci to?

 

Może to być efektem dużych poborów przez nową kartę graficzną czy bardziej zwiększone taktowanie procesora?

Jest to efektem twojego przewrażliwienia.
Link to post
Share on other sites

Karta ma pasywne chłodzenie. Wiatraki wchodzą dopiero przy 60 stopniach. Zmieniłem to domyślnie by kręciły się na 40 stopniach na 20% i karta radzi sobie świetnie. W stresie na wiatrakach na 100% nie przekracza 42 stopni. 

 

 
 

seba8911, dnia 02 Lut 2015 - 11:07, napisał:snapback.png

Może to być efektem dużych poborów przez nową kartę graficzną czy bardziej zwiększone taktowanie procesora?

Jest to efektem twojego przewrażliwienia. 

 

 

 

Na pewno masz trochę racji. Jednak nie lubię gdy coś działa nie tak. Drażni mnie to przez co jestem niespokojny. Ten sprzęt zapewnia mi część dochodu - jestem grafikiem. Muszę się nim przejmować jak drwal swoją siekierą.

 

Czy to co znalazłem (odniesienie do forum MSI o TMPIN1)  zamyka tę kwestie?

 

Postaram się zmierzyć napięcia jeszcze dzisiaj. 

 

Dziękuję za każdą odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...