Skocz do zawartości

Regularne Blue Screeny Win7 x64


Recommended Posts

Od kilku miesięcy mam poważny problem ze stabilnością systemu. Regularnie w bardzo różnych momentach atakuje blue screen i restart. Nawet jeśli komp stoi czysty bez odpalonych programów w tle potrafi się samk zresetować i wita mnie komunikat, że system odzyskał sprawność po nieoczekiwanym resecie.

Bardzo często przy przeglądaniu stron internetowych lub przy odtwarzaniu filmików na YT. W grach zdecydowanie rzadziej ale również występuje. Myślałem, że może dysk SSD jest winny bo stary pokazywał 24% sprawności w programie diagnosttycznym wiec wymienilem na nowy ale problem pozostał. Wymieniłem pamięć Ram na nową i też to samo. Temperatury porocesora są w normach (43-55C) więc nie mam pomysłu co dalej. Myślę czy wymienić płytę głowną ale obawiam się czy to napewno to. Nie mam pomysłów jak sprawdzić co nie gra. Codzinnie widzę niebieski ekran kilka razy. Czasem czesto czasem rzadziej. Zadnej reguły

Moja konfiguracja sprzętowa.

 

System: Windows 7 x64

Procesor: intel i7 3770K (niepodkręcony wsio firmowo)

Płyta Główna: Gigabyte GA-Z77X-D3H

Pamięć RAM: 2x 8GB G Skill TridentX F3-2133C9-8GTX

Karta Graficzna: AMD Radeon 7970 Gigabyte (niepodkręcany + najnowsze sterowniki)

Karta dźwiękowa: SB Audigy 2 ZS

Dysk systemowy: SSD Crucial M550 256 GB

reszta dysków to:  2TB WD Black, 2TB WD RED, 2TB WD Green, 4x 1TB WD Black,

Zasilacz: Aerocool Strike-X 1100W

Edytowane przez Ziemas
Link to post
Share on other sites

1. Czy aktualizujesz system ?

2. Zajrzyj do podglądu zdarzeń znajdź i opisz błędy krytyczne.Często można tam znaleźć jeśli nie przyczynę to informacje,które mogą pomóc odszukać i rozwiązać problem.System widzi prawie wszystko choć nie o wszystkim umie mówić ze szczegółami...

Po prostu daj zdjęcia z błędów krytycznych a z tego co piszesz będą się one tam powtarzały.

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Bluescreen inaczej BSOD jest świetnym narzędziem do diagnostyki błędu. Mało kto wykorzystuje go do analizy błędów. My się zastanawiamy co jest przyczyną a tak naprawdę windows pomaga nam i mówi co poszło nie tak. 

 

BSOD logi są zapisywane pod ścieżką C:\Windows\Minidump 

 

Te logi są zapisywane pod specjalnym rozszerzeniem lecz windows daje nam możliwość odczytania je specjalnym narzędziem diagnostycznym.  http://blackhats.cba.pl/thread-11.html fajnie opisana strona jakie narzędzie można ściągnąć. Polecam ponieważ kiedy się zorientujemy o co tak naprawdę chodzi możemy program odinstalować lub zaktualizować chyba że  chodzi o część RAM lub dysku :)

 

Możemy dany kod lub proces sprawdzić u wujka google i tak jak mówiłem działać... 

Edytowane przez Detrioux
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuje za odpowiedzi. Odczytałem błędy i głównie powoduje go sterownik: "ntoskrnl.exe", Spowodowane przez adres "ntoskrnl.exe+78a8a"

Ale również są inni oto lista:  "epfw.sys"  "sptd.sys" "dxgkrnl.sys" "ndis.sys" "ataport.SYS" "ha10kx2k.sys"

"atikmdag.sys" "volsnap.sys" "Wdf01000.sys" "cdrom.sys" "tcpip.sys"

 

Lista dosc obszerna i przerazajaca zarazem bo nie wiem jak to ugryzc. moge podeslac pliki z mojego katalogu minidump jesli ktos chcialby zerknac.

 

Co do aktualizacji systemu to robie to regularnie

 

PS. Przed momentem byl kolejny crash i nowy rodzaj bledu. Crash nastapoil w momencie updateowania systemu

"L1C62x64.sys"

Edytowane przez Ziemas
Link to post
Share on other sites

Witam

 

Proponowałbym w miarę możliwości odpiąć wszystko co się da (dyski twarde poza systemowym :D, kartę dźwiękową, napęd DVD, jedną kość RAM) i sprawdzić, czy błąd nadal występuje. Jeśli nie to podpinałbym po kolei sprzęt, może w ten sposób trafisz na uszkodzony element (jeśli taki jest). Oczywiście posprawdzaj, czy wszystko jest dobrze podpięte, czy jakiś kabel/podzespół się nie wypina. I odłącz drukarkę :D (u kolegi drukarka powodowała zwarcie i BSODy ).Wczytanie bezpiecznych ustawień w biosie również by nie zaszkodziło.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez roneth
Link to post
Share on other sites

Obecnie robie aktualizacje systemu i nie jestem w stanie pewnego etapu dokonczyc. Podczas instalacji na 100% wyskakuje blue screen ale blad nie jest identyczny. W przedziale co 2 minuty crashe wystapily takie bledy:

 

ntoskrnl.exe, ataport.SYS, mouhid.sys, ataport.SYS, watchdog.sys  wszystko praktycznie co 2 minuty. Crash restart i ponowna proba i tak non stop. Odposcilem sobie teraz aktualizacje bo to nie ma sensu. Czesto zreszta crashe sa  podczas instalacji programu czy gry.

Link to post
Share on other sites

Te wszystkie podane błędy " są zazwyczaj powodowane  przez wadliwy sprzęt lub uszkodzone pliki sterowników urządzeń." Powiedz jak wgrywasz system, z płyty czy innego pliku? Napisałeś, ten problem jest od kilku miesięcy z czego wynika,że coś się w pewnym momencie stało,tylko co? Kiedy ostatnio instalowałeś system?

Link to post
Share on other sites

System jak i cała platforma w sierpniu 2014 miała rok i wtedy też był instalowany system. problem jednak jest taki, ze mam na innym dysku tez Windows 7 (instalowany pozniej) i tez wyskakują te crashe. Obecnie zaczalem przeinstalowywac sterowniki i crash za crashem sie sypal. Nawet przy odpaleniu systemu nie zdazyl sie do konca zaladowac i juz niebiesko i od nowa. Masakra, nie wiem co moge wymienic bo Ram nowy od 2 miechow, nowy ssd na systemie od 3 miechow, Pozostaje plyta i procek. Czy grafika tez moze powodowac takie jaja?

 

Wydaje mi się, że problemy dotykały mnie od zawsze ale rzadziej ale mogę sie mylic. Stracilem juz rachube kiedy to się zaczelo

Edytowane przez Ziemas
Link to post
Share on other sites

Nie piszę ci co masz zrobić tylko to co ja bym zrobił. Zgrał gdzieś coś na czym mi zależy a resztę wyczyścił do zera (format) i instalacja systemu ale tylko na jednym dysku.Drugi też format. Po wgraniu nowego systemu aktualizacja biosu (jeśli trzeba i jest) i najnowszych (dla instalowanego systemu) sterowników.Potem aktualizacja systemu co może potrwać długo w zależności od łącza.Sporo roboty ale bezkosztowo...No i wtedy jeśli dalej takie same problemy to można poszukać dalej np. czy pamięci są kompatybilne z płytą (telefon albo mail do Gigabyte Polska) itp. Przed instalacją systemu odłączył bym kartę dźwiękową i zostawił tylko dysk SSD.Potem oczywiście podłączyć i zainstalować odpowiednie sterowniki np. do karty dźwiękowej. No i jeszcze przed nową instalacją bardzo dokładne sprawdzenie każdego przewodu (odłączyć i podłączyć),KAŻDY....Myślę,że to w tym momencie najprostsza i najtańsza metoda (są przecież serwisy)

Link to post
Share on other sites

Pomysł o którym piszesz również rozważałem ale staram się bronić przed tym bo zawsze czegoś zapominam i mi przepada.

Obecnie wyjąłem grafikę Radeona 7970 i podlaczylem monitor pod zintegrowanego HD Intela 4000 w procku i problem nadal pozostal wiec grafika OK. To samo zrobilem wyjmujac karte muzyczna SB Audigy 2 ZS i tez byl crash podczas proby aktualizacji systemu. Chyba, ze powinienem odinstalowac calkowicie sterowniki ATI i SB czego nie zrobilem, ale czy one szkodza kiedy sprzetu nie ma w srodku?

 

Teraz wypinam po kolei dyski i sprobuje wyjac Pamiec.

 

Mam jeszcze takie pytanie. W plycie glownej mam 4 sloty na pamiec RAM lecz z racji bliskosci z procesorem radiator praktycznie nachodzi mi na slot 1 i pamieci mam na 2 i 4 abty byl dual. (Pamieci raczej wykluczam bo to samo bylo na 2x 4GB OCZa) Moze komp chce koniecznie byc na slotach 1 i 3 i ma problem juz sam nie wiem

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...