Skocz do zawartości

Sterownik AMD przestał działać, ale odzyskał sprawność w niektórych grach


Recommended Posts

Witam,
Około miesiąca temu kupiłem nową kartę graficzną Sapphire R9 280X.
Wszystko działa pięknie. Natomiast czasami w np. Wiedźminie 2 ER gra zacina się i dostaję powiadomienie: "Sterownik AMD przestał działać, ale odzyskał sprawność" i gra się wyłącza. Częściej taki błąd wyskakuję np. gdy nagrywam jakąś grę Mirillis Actionem czy Open Broadcast Software. Mogę grać ponad 4 godziny w CS:GO i problem nigdy się nie pojawia. Zaktualizowałem sterowniki, karta w stresie osiąga max. 60 stopni, więc to nie przez to... Główny problem to Wiedźmin 2 i Stranded Deep, które wyłączają się po jakiś 30 minutach gry, lub czasami podczas jakiejś cutscenki w grze.

Podzespoły:
Intel Core i5 3570k 4x3.5GHz
Sapphire R9 280x
MSIB75MA-E33

8GB Dragon Geil 1600MHz
Zasilacz: Thermaltake Smart SE Modular 630w

Link to post
Share on other sites

Odpowiedź jest dość trudna bo przyczyn może być sporo.Miałem podobnie ale z inną karta (nividia).Polecam wpisać tytuł w gogle i po prostu szukać,bo każda z podanych na forum porad na pewno tam się znajdzie ale nie wiadomo czy zadziała...

Link to post
Share on other sites

To nie musi być wina karty. U mnie problem zniknął po zmianie jednej wartości we wpisie rejestru systemu. Zanim oddasz kartę na gwarancję radzę sprawdzić na innym komputerze.Inaczej wyślesz,miesiąc poczekasz a oni ci odeślą z informacją,że sprawna i u nich błąd nie występuje...

Link to post
Share on other sites

No tak, to też jest jakieś wyjście ale pytam po co??? Skoro karta jest nowa, to powinna być w 100% sprawna... a nie kombinacje z obniżaniem jej taktów... osobiście odesłał bym na gwarancję...

Chodzi o to, by sprawdzić czy to wina karty a nie zostawić na zawsze

 

Jaka sytuacja autorze?

Link to post
Share on other sites

Aktualnie po obniżeniu zegarów o 20Hz problem jeszcze nie wystąpił :) Ale jeszcze wciąż sprawdzam


Mam problem... Gram sobie gram, wszystko jest spoko, bo gra się nie wyłącza. Aż tu nagle przy zapalaniu ogniska w Stranded Deep gra się zacina, wyskakuje błąd i w grze widać pełno skaczących obiektów i trzeba ją zresetować. Nie wiem czemu problem występuję akurat wtedy

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj miałem mało czasu, ale jutro będę testował Wiedźmina 2.
Tutaj link jak wygląda problem w Stranded Deep. Problem wystąpił nawet podczas zwykłego grania


Pograłem trochę w Wiedźmina i problem dalej występuję. Po 20 minutach gry pojawia się błąd i wyrzuca mnie do pulpitu. 
Więc to chyba niestety problem z kartą ;/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...