Skocz do zawartości

Trudny wybór klawiatury do około 300zł (+\- 50zł)


Recommended Posts

Witam wszystkich, jako świeży użytkownik forum, pragnę się ze wszystkimi przywitać , tak więc witam :) Otóz planuję zakup klawiaturki do kwoty około 300 - 350 zł max. Klawiatura miała by być głownie przeznaczona do grania. Klawiatura musi mieć podświetlenie najlepiej w różnych kolorach, oraz z pare dodatkowymi funkcji np.  przyciski makr oraz podstawka pod nadgarstki, chodzi o to aby klawiatura wyglądała masywnie.

Moja obecna klawiatura czyli genius kb110x już niedomaga.

Przeczytałem wiele tematów na forach, filmów na youtube i aukcji na allegro i oto są klawiatury które przykuły moja uwagę:

-Mad catz cyborg v7

-Steelseries Apex raw

-Logitech g510

-genius Manticore

Najbardziej do mnie przemawia MAD CATZ, ale własnie dlatego tutaj piszę, bo chciałbym znać wasze opinie na temat tych klawiatur.

 

Dziękuję wszystkim za uwagę, pozdrawiam i życzę milego popołudnia :)

Edytowane przez jasiek190
Link to post
Share on other sites

Tak, myślałem nad mechanikami, ale potrzebuje poprowadzenia za rączkę że tak to ujmę. kompletnie nie znam się na klawaiturach mechanicznych. znane mi sa pojęcia typu cherry blue, brown, ale nie wiem kompletnie czym się różnia.

Masz może jakieś konkretne propozycje w tym wariancie cenowym?

Link to post
Share on other sites

Właśnie mam zamiar kupić klawe od CM Storma Quickfire Utimate za ok. 370zł. 

W tym przedziale cenowym znalazłem jeszcze QPAD MK-50, Tesoro Durandal i SteelSeries 6GV2.

 

Z tego co wyczytałem, najlepsze switche do gier to cherrymx red, black, blue. Z tym, że te ostatnie słabo nadają się do szybkiego powtarzania. Za to brown jest idealne do grania i wygodnego pisania.

Link to post
Share on other sites

Zapoznałem się z lekturą, i teraz wiem jaka jest największa przewaga klawiatur mechanicznych nad membranowymi. Jak znajdę dzisiaj czas, to wybiorę się po sklepach i poszukam jakiś mechaników. Boli mnie jedynie to ze jako osoba która w dużej mierze przejmuje sie wyglądem i oprawą geaficzą, nie mogę się pogodzić z tym że klawiatury mechaniczne wyglądają strasznie ubogo w porownaniu do membranowych w podobnej cenie (no ale wkońcu płaci się nie za wygląd lecz za przyjemność w korzystaniu)

Dlatego chciałbym poznac wasze zdania na temat najlepszej klawiatury membranowej, a przynajmniej takiej którą z czystym sumieniem byście polecili.

Dzięki za uwagę i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Zapoznałem się z lekturą, i teraz wiem jaka jest największa przewaga klawiatur mechanicznych nad membranowymi. Jak znajdę dzisiaj czas, to wybiorę się po sklepach i poszukam jakiś mechaników. Boli mnie jedynie to ze jako osoba która w dużej mierze przejmuje sie wyglądem i oprawą geaficzą, nie mogę się pogodzić z tym że klawiatury mechaniczne wyglądają strasznie ubogo w porownaniu do membranowych w podobnej cenie (no ale wkońcu płaci się nie za wygląd lecz za przyjemność w korzystaniu)

Dlatego chciałbym poznac wasze zdania na temat najlepszej klawiatury membranowej, a przynajmniej takiej którą z czystym sumieniem byście polecili.

Dzięki za uwagę i pozdrawiam

W ogóle bym Ci klawiatury membranowej nie polecał. Jak już chcesz wybierać coś między membraną a mechaniczną to zainteresuj się klawiaturami z systemem klawiszy Scissors - nożycowe.

Blue akurat są najgorsze do gier. W tym temacie macie dokładniej opisane wszelkie rodzaje przycisków http://www.test-gear.pl/dobor-klawiatury/

Nie są najgorsze. Blue mają bardzo dobre zastosowanie w grach MOBA / RTS :)

 

Ale w FPS'ach niestety muszę przyznać że Black / RED / Brown wypadają dużo lepiej :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...