Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera: Gry, Renderowanie filmów na YT (Vegas Pro 12), Streamy na Twitch'u w HD i Photoshop;
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 2000zł, opcjonalnie 2200zł;
  • Których części potrzebujesz?: Sama "buda";
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? Nie umiem i raczej nie będę podkręcać ;)
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: 1680x1050, 19 cali, raczej nie będę jak narazie go zmieniał, BENQ E2000WA
  • Specjalne wymagania: Najlepiej, jakby cicho pracował,. Chciałbym, aby dobrze się sprawował w grach np. CS:GO, H1Z1;
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Poprzednio miałem laptopa SONY VAIO, ale kupuje obecnie PC, ponieważ został zalany, tak więc nie mam;
  • Własna propozycja zestawu: ---
  • Inne: ---

Dzięki, za wszelką pomoc! ;)

Pomoże, ktoś coś?

Dostałem propozycje z innego forum, jak myślicie? Będzie OK?

 

 

Intel I5 4460

MSI H81M-P33

Crucial 4 GB 1600 MHz CL9

Seagate 1 TB 7200 RPM SATA 600 

SilentiumPC Brutus S30

Antec VP500W

MSI R7 260X 2 GB

Razem 2115 zł

 

Wydajny, energooszczędny 4 rdzeniowy  procesor. 4 GB pamięci operacyjnej RAM na początek wystarczy. W najbliższym czasie trzeba będzie dokupić kolejną kostkę pamięci. Dysk twardy o pojemności 1 TB na dane. Obudowa w formacie mATX, w miarę sztywna. Zasilacz wystarczy do tego zestawu z zapasem. Dość wydajna karta graficzna z przyzwoitym systemem chłodzenia.

Zamykam Temat, nie będę czekał 3 dni, aby ktoś mi odpisał. Nara

Link to post
Share on other sites

Jakbyś umiał czytać ze zrozumieniem, to byś wiedział, że mam taki monitor:

 

 

 

Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: 1680x1050, 19 cali, raczej nie będę jak narazie go zmieniał, BENQ E2000WA

 

Możecie ocenić ten zestaw:

 

Intel I5 4460

MSI H81M-P33

Crucial 4 GB 1600 MHz CL9

Seagate 1 TB 7200 RPM SATA 600 

SilentiumPC Brutus S30

Antec VP500W

MSI R7 260X 2 GB

Razem 2115 zł

 

Wydajny, energooszczędny 4 rdzeniowy  procesor. 4 GB pamięci operacyjnej RAM na początek wystarczy. W najbliższym czasie trzeba będzie dokupić kolejną kostkę pamięci. Dysk twardy o pojemności 1 TB na dane. Obudowa w formacie mATX, w miarę sztywna. Zasilacz wystarczy do tego zestawu z zapasem. Dość wydajna karta graficzna z przyzwoitym systemem chłodzenia.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli szukasz komputera do edycji i renderowanie video to 4gb ramu jest zdecydowanie za mało. Minimum 8GB, a najlepiej 16GB.

Kolejny który nie czyta ze zrozumieniem...

 

 

 

Wydajny, energooszczędny 4 rdzeniowy procesor. 4 GB pamięci operacyjnej RAM na początek wystarczy. W najbliższym czasie trzeba będzie dokupić kolejną kostkę pamięci.

Co do twojego zestawu wymieniłbym kartę na r7 265 od XFX, niestety nie ma jej na esc.pl, ale masz -->tu<-- linka z morele.

@kserax - Na razie może kupić 4gb, a jak dozbiera za jakiś czas, to kolejne 4gb ;) 16 to wydatek prawie 600 zł.

 

Chociaż jeden umie czytać ;) Co do tej karty graficznej, jak na razie nwm czy będzie mnie na to stać, bo mam ograniczony budżet ;) Ale jak coś moge zawsze dołożyć lub za 1 rok, bądź za 2 lata wymienić na jeszcze lepszą ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...