Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie,mam pytanie bo nie mogę nigdzie znalesc odpowiedzi mianowicie 

Czy Boost może sam sterować TDP tzn. zwiększać ? Chodzi o to ze karta nawet na stocku sama podnosi TDP w niektórych grach BF4 ,Tomb Rider-wszędzie tam gdzie gpu jest wykorzystywane maksymalnie  .Poza tym mam wrażenie ze ten suwak od Powera nic nie daje czy jest na 100% czy na 125% podkręca się tak samo.Oraz trzecie pytanie ;P czy to normalne ze karta w okolicach 68-70°C i zawsze TDP w okolicach 115-120% zaczyna throttlingowac ,zbija zegary o 13MHz i napiecie o 25mV

http://imageshack.com/a/img673/7945/sNbfO9.png

Link to post
Share on other sites

1. To normalne że w wymagających grach karta generuje więcej ciepła.

2. Power limit zwiększa maksymalną ilość prądu, jaką karta może pobrać.

3. Odznacz temp target i nie będzie zbijać zegarów. Kiliknij na napis po lewej stronie koło suwaka lub ustaw na nim wyższą wartość np 90 stopni. ( Jest to temperatura docelowa, którą ma utrzymywać karta. Jeżeli ją wyłączysz to karta nie będzie miała ograniczenia termalnego.)

Oczywiście wtedy zalecam kontrole temperatur, ponieważ może ona być trochę wyższa.

Edytowane przez PanPitass
Link to post
Share on other sites

Ok ok ,ale czy może mi ktoś potwierdzić, jakiś użytkownik gtx 980 czy karta może sama z siebie podnosić tdp,nawet jak priorytet jest ustawiony na Power?

 

 

3. Odznacz temp target i nie będzie zbijać zegarów. Kiliknij na napis po lewej stronie koło suwaka lub ustaw na nim wyższą wartość np 90 stopni. ( Jest to temperatura docelowa, którą ma utrzymywać karta. Jeżeli ją wyłączysz to karta nie będzie miała ograniczenia termalnego.)

Oczywiście wtedy zalecam kontrole temperatur, ponieważ może ona być trochę wyższa.

o to chodzi ze ona zbija zegary gdzieś w okolicy 68-70°C wiedz raczej to nie temperatura powoduje throttling a tdp

Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem o co pytasz. TDP to ilość wydzielanego ciepła, więc to naturalne że zwiększa się ono wraz z obciążeniem.

Suwakiem power nie ustawiasz ilości wydzielanego przez kartę ciepła, tylko pobieranego prądu przez kartę. Dla przykładu mój r9 280 ma maksymalne tdp  ok 200 W , ale może maksymalnie pobrać 275 W prądu ( informacja uzyskana od supportu gigabyte ).

 

Jeżeli masz power limit na 100 , może być to przyczyną tego, że karta zrzuca taktowanie. Żeby to sprawdzić najlepiej podnieść power limit na 120 i zobacz przy problem dalej występuje. Jeżeli to już zrobiłeś lub nie zadziała możesz jeszcze spróbować podnieść lekko napięcie ( o kilkanaście mV )

Edytowane przez PanPitass
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...