Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Gtx 980 Pytanie o TDP

gtx 980 tdp throttling

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 thomazzz

thomazzz
  • Amator

• 31 postów

Napisano 31 styczeń 2015 - 12:37

Witam wszystkich serdecznie,mam pytanie bo nie mogę nigdzie znalesc odpowiedzi mianowicie 

Czy Boost może sam sterować TDP tzn. zwiększać ? Chodzi o to ze karta nawet na stocku sama podnosi TDP w niektórych grach BF4 ,Tomb Rider-wszędzie tam gdzie gpu jest wykorzystywane maksymalnie  .Poza tym mam wrażenie ze ten suwak od Powera nic nie daje czy jest na 100% czy na 125% podkręca się tak samo.Oraz trzecie pytanie ;P czy to normalne ze karta w okolicach 68-70°C i zawsze TDP w okolicach 115-120% zaczyna throttlingowac ,zbija zegary o 13MHz i napiecie o 25mV

sNbfO9.png

• 0

#2 PanPitass

PanPitass
  • Bywalec

• 116 postów

Napisano 31 styczeń 2015 - 22:51

1. To normalne że w wymagających grach karta generuje więcej ciepła.

2. Power limit zwiększa maksymalną ilość prądu, jaką karta może pobrać.

3. Odznacz temp target i nie będzie zbijać zegarów. Kiliknij na napis po lewej stronie koło suwaka lub ustaw na nim wyższą wartość np 90 stopni. ( Jest to temperatura docelowa, którą ma utrzymywać karta. Jeżeli ją wyłączysz to karta nie będzie miała ograniczenia termalnego.)

Oczywiście wtedy zalecam kontrole temperatur, ponieważ może ona być trochę wyższa.

Użytkownik PanPitass edytował ten post 31 styczeń 2015 - 22:54

• 0

CPU: Intel Core i5 750 @4,2 Ghz  Cooler: Akasa Venom Medusa   MB: Gigabyte ga-h55m-s2h   GPU: Gigabyte R9 280 Windforce x3 @1180/6800   RAM: HyperX Savage 8gb 1600 Mhz CL9   SSD: Plextor m6s 128 GB   HDD: Samsung HD502JH   Obudowa: Aerocool Mechatron White  Zasilacz: Corsair RM 750 

#3 thomazzz

thomazzz
  • Autor tematu
  • Amator

• 31 postów

Napisano 01 luty 2015 - 02:06

Ok ok ,ale czy może mi ktoś potwierdzić, jakiś użytkownik gtx 980 czy karta może sama z siebie podnosić tdp,nawet jak priorytet jest ustawiony na Power?

3. Odznacz temp target i nie będzie zbijać zegarów. Kiliknij na napis po lewej stronie koło suwaka lub ustaw na nim wyższą wartość np 90 stopni. ( Jest to temperatura docelowa, którą ma utrzymywać karta. Jeżeli ją wyłączysz to karta nie będzie miała ograniczenia termalnego.)

Oczywiście wtedy zalecam kontrole temperatur, ponieważ może ona być trochę wyższa.

o to chodzi ze ona zbija zegary gdzieś w okolicy 68-70°C wiedz raczej to nie temperatura powoduje throttling a tdp

• 0

#4 PanPitass

PanPitass
  • Bywalec

• 116 postów

Napisano 01 luty 2015 - 14:08

Nie rozumiem o co pytasz. TDP to ilość wydzielanego ciepła, więc to naturalne że zwiększa się ono wraz z obciążeniem.

Suwakiem power nie ustawiasz ilości wydzielanego przez kartę ciepła, tylko pobieranego prądu przez kartę. Dla przykładu mój r9 280 ma maksymalne tdp  ok 200 W , ale może maksymalnie pobrać 275 W prądu ( informacja uzyskana od supportu gigabyte ).

Jeżeli masz power limit na 100 , może być to przyczyną tego, że karta zrzuca taktowanie. Żeby to sprawdzić najlepiej podnieść power limit na 120 i zobacz przy problem dalej występuje. Jeżeli to już zrobiłeś lub nie zadziała możesz jeszcze spróbować podnieść lekko napięcie ( o kilkanaście mV )

Użytkownik PanPitass edytował ten post 01 luty 2015 - 14:18

• 0

CPU: Intel Core i5 750 @4,2 Ghz  Cooler: Akasa Venom Medusa   MB: Gigabyte ga-h55m-s2h   GPU: Gigabyte R9 280 Windforce x3 @1180/6800   RAM: HyperX Savage 8gb 1600 Mhz CL9   SSD: Plextor m6s 128 GB   HDD: Samsung HD502JH   Obudowa: Aerocool Mechatron White  Zasilacz: Corsair RM 750 

#5 thomazzz

thomazzz
  • Autor tematu
  • Amator

• 31 postów

Napisano 02 luty 2015 - 21:35

Zle się wyraziłem  :rotfl:  chodzi mi power limit.

Proszę o usuniecie tematu

Użytkownik thomazzz edytował ten post 02 luty 2015 - 21:39

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: gtx 980, tdp, throttling

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych