Skocz do zawartości

Win7 32>64bit


Recommended Posts

Witam. Znalazłem taki ciekawy artykuł: http://www.chip.pl/artykuly/porady/2011/09/przesiadka-na-64-bity.-legalnie-i-za-darmo

Opisuje on że można zupełnie legalnie przejść z 32 bitowego systemu na 64 bitowy. Teraz rodzi mi sie pytanie. Czy to jest legalne? Kiedyś zadzwoniłem do MS i powiedzieli, że to legalne zainstalowałem pobrany z internetu Win7 64 bit wklepałem swój klucz i aktywowałem. Po jakimś czasie zmieniła mi się tapeta i był napis w rogu, że ta kopia systemu jest nielegalna. Więc jest jakiś sposób przejścia czy trzeba kupić co mi sie za bardzo nie uśmiecha? 

Link to post
Share on other sites

Kiedyś aktualizowałem 32 bitową wersje bo za chiny nie chciała się sama aktywować przez internet, aktywowałem ją przez telefon lecz mimo aktywacji dalej przypominał mi system, że zostało mi jeszcze 3 dni do końca aktywacji. Pamiętam, że wtedy zrobiłem formata ponownie i wtedy jakoś przyjęło klucz. Dodam, że mam wersje OEM wiec chyba nici z przejścia na 64 bit wersje. 

Link to post
Share on other sites

Wiele razy zmieniałem wersję OEM z x86 na x64 i nigdy nie spotkalem się z problemem. Nawet w przypadku innej wersji językowej wystarczyła aktywacja telefoniczna.

Jeśli masz telefonicznie aktywowany system nie powinno być już żadnych ostrzeżeń, ani odliczania dni. Możliwę, że system nie wprowadził pełnego zakrese zmian po aktywacji. Zamiast formatowania raczej postarałbym się o ponowne przeprowadzenie aktywacji.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o windowsa 7, to na tej stronce znajdziesz dużo odnośników do rozmaitych wersji bezpośretnio od MS. Bez żadnych kont, logowania, itp. Klikasz i ściąga się iso.

https://social.technet.microsoft.com/Forums/windows/en-US/c0e78d7a-883d-4caa-a8c0-1e127a14612a/windows-7-home-premium-download

Akurat korzystam z back-up'u wiec zamiast formatować po prostu wgrywam sobie obraz czystego windowsa z aktywacją, sterownikami i zestawem softu gotowym do pracy.

W przypadku pobranych ISO ze strony MS procedura jest bardzo prosta. Formatujemy napęd USB, aktywujemy partycję, następnie rozpakowujemy pliki z ISO bezpośrednio na napęd USB. Na koniec linia komend w trybie administratora, np:

G:
cd boot
bootsect /nt60 G:

I to w sumie tyle. Czasami trzeba jeszcze dodać parametr "/f" albo "/force MBR". Nie pamiętam już dokładnie.
 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Obecnie jest wiele wersji UEFI z możliwością manualnego bootowania nośników, ale w więksości przypadków potrzebna jest aktywna partycja z boot sektorem.
Partycję można aktywować w moment. Mój komputer, prawy przycisk myszy, zarządzaj(?), pamięc masowa, klikamy prawym na partycji napędu USB i w menu powinna opcja aktywowania partycji.
Boot sektor tworzymy przy pomocy komendy bootsect /nt60

Są też jakieś programiki do tego celu, ale zawsze wygodniej było mi skorzystać z manualnych metod.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...