Skocz do zawartości

Zalman Z9, zatrzymujący się wiatrak


Recommended Posts

Witajcie. Posiadam obudowę Zalman Z9  i od paru dni mam problem. Wiatraki chodziły na najniższych obrotach już kilka miesięcy, ale kilka dni temu podświetlenie wiatraka na klapie obudowy zaczęło migać (świeciło raz jaśniej raz ciemniej) ok raz na sekundę przez ok 5 sekund. Później przez kilka godzin chodził normalnie i od nowa miganie. Dzisiaj wiatrak całkiem stanął, przekręciłem obroty na wysokie, ruszył i już działa na niskich. Przewiduje problem zasilacza, ale nie jestem pewien. Nie wiem jak sprawdzić co jest przyczyną i czy to może wpłynąć na resztę podzespołów.

 

Specyfikacja komputera:

Intel Core i5 2500k

Gigabyte Radeon HD 7870

Zasilacz: OCZ StealthXstream 600W

Płyta: Gigabyte GA Z68P-DS3

HDD: Seagate 1TB

SSD: Kingston V300 120GB

RAM: Kingston HyperX Predator DDR3 1600 8GB

Obudowa: Zalman Z9

Link to post
Share on other sites

 

 

OCCT uruchom test zasilacza

nie jest to bezpieczne dla zasilacza. już lepiej włącz jakieś testy całego systemu, np. Intel Burn Test + MSI Kombustor. jeżeli, podczas grania w wymagające gry, komp nie zachowuje się dziwnie (freezy, restarty, bsod'y) - zasilacz bym wykluczył.

 

 

 

Wiatraki

wskaż mi takowy w Twojej budzie. założę się, że znajdziesz same WENTYLATORY

 

 

 

Przewiduje problem zasilacza

przewiduję, że pada Ci wentylator

Link to post
Share on other sites

Przy wszystkich zabezpieczeniach zawartych w zasilaczu raczej jest to nie możliwe. w przypadku, który podajesz, to może się sfajczyć w czasie uzycia wymagającej gry. Zasilacz, o którym piszesz widocznie miał się sfajczyć, czy to przy OCCT czy jakiejś grze. Wracając do tematu to Autor ma problem z wentylatorem, na którym może wystąpić zwarcie, co i tak nie powinno uszkodzić zasilacza.

Link to post
Share on other sites

Proszę, może to cię przekona- karta graficzna użycie zasilania 150 w ze względu na podkręcony procesor. Procesor około 70 W co daje 220 W inne podzespoły na wyrost 100W, to zasilacz 550W jak u mnie, działa w 50% obciązeniu. Dowody: http://i.imgur.com/dvgpcyf.jpg?1http://i.imgur.com/ZB7BeGv.jpg?1

Link to post
Share on other sites

stary, ja nie piszę, że nie masz racji. poprostu niech autor będzie świadomy, że jest możliwość spieprzenia zasilacza programem OCCT. i tyle.

I nie ufaj tym programom, jeżeli chodzi i o pobór mocy. najpewniejszy sposób to miernik przy gniazdku (sprawdzone osobiście, HWinfo podawał inne dane niż miernik)

Edytowane przez bialyboski
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...