Skocz do zawartości

Komputer resetuje się, zero komunikatów o błędzie


Recommended Posts

Cześć!
Przed świętami poskładałem sobie nowego pieca, radości co nie miara, do dzisiaj.
Dzień jak co dzień, wróciłem do domu i odpaliłem komputer. Po chwili zresetował się sam z siebie, lecz po zalogowaniu do systemu, Windows nie wypluł żadnego komunikatu o błędzie, podczas startu nie było również możliwości wyboru trybu awaryjnego (jak to zawsze miało miejsce w przypadku twardego resetu). Siedzę teraz skonsternowany, nie wiem w sumie od czego zacząć diagnostykę. Komputer ma zaledwie miesiąc, system jest oryginalny, procesor (jeszcze) nie podkręcony. Ostatnim razem komputer wyłączyłem standardowym 'zamknij system'.
Dodam jeszcze, iż piec już wcześniej zresetował się raz czy dwa, miałem jednak nadzieję, że to nic poważniejszego.

 

@Edit: Zapomniałem dodać. Resety są dosyć nieregularne, aczkolwiek zdarzały się o wiele częściej, gdy komputer stał bezczynnie.

@Edit2: Komputer zaczął resetować się jak opętany, całkowicie odciąłem go od zasilania i na razie śmiga, cholera..

 

Specyfikacja:

OS: Windows 8.1

MOBO: MSI Z97 Gaming 3

CPU: i5-4690K

RAM: G.Skill TridentX 2400MHz 8GB

PSU: Cooler Master G550M

HDD: WD Caviar Blue 1TB

SSD: Crucial M550 128GB

GPU: MSI GTX 970

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Pozdrawiam, Dawid

Edytowane przez Hyperlast
Link to post
Share on other sites

Ciężko coś tu stwierdzić to tak jak szukanie igły w stogu siana ale dam Ci kilka rad. Czyli:

1)Sprawdź zasilacz, czy procesor się nie przegrzewa, uszkodzenie dysków czy też ramu.

2) Sprawdź na płycie głównej czy nie masz spuchniętych kondensatorów , zrób test samej płyty głównej lub daj ją do serwisu.

3)Posprawdzaj Malwarebytes lub innym programem za wirusami

4)Notuj w jakich sytuacjach system się zwiesza może to nas naprowadzi na cel.

5) Zrób aktualizacje biosu,karty,systemu,dysków, wszystkiego co się da takim na przykład programem lub ręcznie.

 

Obecnie mogę Ci dać tylko takie rady.

Link to post
Share on other sites

Przy resetującym się komputerze aktualizacja biosu byłaby co najmniej ryzykowna... ;)
Mam jeszcze trochę pracy do szkoły, skończę co mam zrobić i biorę się za diagnozę, stay tuned. Zasilacz i płyta główna są głównymi podejrzanymi, aczkolwiek dla pewności posprawdzam co się da.

 

Pozdrawiam! 

 

@Edit: Dałem mu trochę popalić OCCT, test na procesor, grafikę i zasilacz.

Zacząłem od zasilacza, reset po minucie-dwóch, wyłączyłem komputer i docisnąłem wszystkie kable (siedziały na prawdę solidnie), mimo wszystko przy następnych testach komputer nie zresetował się ani razu. Trochę to dziwne, kable wydawały się siedzieć na prawdę solidnie. Myślę, że to tylko zbieg okoliczności, przyczyna dalej gdzieś tam siedzi.
 

Na razie dam mu spokój, jutro postaram się go jeszcze trochę zestresować. Jeśli wszystko będzie w porządku, chwała Bogu, jeśli nie.. to już sam szczerze nie wiem ;)

Edytowane przez Hyperlast
Link to post
Share on other sites

Nie mam pojęcia, co ma resetujący się system do aktualizacji biosu, kolega wyżej tak poradził.

Objawy wróciły, nasilone. Teraz potrafi strzelić serią 4-5 resetów w ciągu paru sekund, zmieniłem kabel zasilający - to samo. Jutro włożę inny zasilacz i zobaczę, czy to rozwiąże problem. Trzymajcie kciuki! :)

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Powtorze jeszcze raz - nie bede aktualizowal biosu przy resetujacym sie komputerze. Problemem okazal sie byc zasilacz, zalatwilem sobie inny na jeden dzien i wszystko smigalo jak nalezy. 

 

Pozostalo mi tylko jedno pytanie - kiedy wlaczylem komputer po raz ostatni (teraz juz nie ryzykuje, zasilacz kompletnie oszalal), przez jakies dwie minuty dzwiek byl bardzo znieksztalcony. Kiedy odpialem sluchawki i podpialem je spowrotem, problem ustapil. I tutaj pojawia sie pytanie - czy jest jakas szansa, ze zasilacz uszkodzil plyte glowna? Mam nadzieje, ze jest cala, mimo wszystko problem z dzwiekiem troche mnie zaniepokoil.

Dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Zasilacz to ostatni bastion obronny komputera przed spaleniem jeśli on ma problem z utrzymaniem napięcia a zawiodą zabezpieczenia jeden skok napięcia  i może spalić komputer ale to byś poczuł czy to zapachem czy problemem z funkcjonalnością na dłuższą metę a jeśli jest to problem jednorazowego uruchomienia wszystko powinno być w porządku. 

Link to post
Share on other sites

miałem już kilka sytuacji z częstym resetowaniem PC. urzadzenie jak urządzenie się psuje, dobrze że zajełeś sie tematem szybko i nic więcej się nie zepsuło. wątpie, żeby zasilacz uszkodził płyte główną, można powiedzieć że spełnił swoje zadanie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...