Skocz do zawartości

Recommended Posts

Potrzebuje komputera mam takie 3 możliwosic który byście polecili ma to byc komputer przeznaczony do gier  ?

 

Zestaw 1

Procesor  
    AMD A8-7600 (4 rdzenie, od 3.10 GHz do 3.80 GHz, 4 MB cache)
Chipset    
    AMD A68H
Zainstalowana ilość pamięci RAM    
    8 GB (DIMM DDR3, 1600 MHz)
Karta graficzna    
    AMD Radeon R7 series
Wielkość pamięci karty graficznej    
    Pamięć współdzielona
 

 

Zestaw2
Procesor     
    Intel Core i3-4160 (2 rdzenie, 3.60 GHz, 3 MB cache)
Chipset         
    Intel H81
Zainstalowana ilość pamięci RAM     
    8 GB (DIMM DDR3, 1600 MHz)
Karta graficzna     
    Intel HD Graphics 4400
Wielkość pamięci karty graficznej     
    Pamięć współdzielona

 

   

Zestaw3
Procesor     
    AMD A6-6400K (2 rdzenie, od 3.90 GHz do 4.10 GHz, 1 MB cache)
Chipset     
    AMD A88X
Zainstalowana ilość pamięci RAM     
    8 GB (DIMM DDR3, 1600 MHz)
Karta graficzna     
    AMD Radeon HD 8470D
Wielkość pamięci karty graficznej     
    Pamięć współdzielona

Edytowane przez mateusz12196
Link to post
Share on other sites

 Informacje które powinny znaleźć się w Twoim poście:

  • Zastosowanie komputera: (gry, biuro, photoshop, obróbka wideo, itp.),
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: (najlepiej w złotówkach)
  • Których części potrzebujesz?: (zestaw z monitorem, peryferiami czy sama "buda" itp.)
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? (overclocking)
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?:
  • Specjalne wymagania: (cichy zestaw, mała obudowa, chłodzenie wodne, multi-gpu itp.)
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? (często można oszczędzić trochę pieniędzy na obudowie czy dysku, nie zapomnij podać dokładnego modelu)
  • Własna propozycja zestawu: (jeśli jej nie posiadasz, pole pozostaw puste)
  • Inne: (wszelkie pytania, które Cię dręczą)
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeżeli to są jakieś gotowce do wyboru to wiedz, że zrobisz duży błąd kupując takiego. Tutaj możesz skorzystać z czyjejś propozycji lepszego zestawu, zamówić części z opcja montażu i wyjdziesz na tym lepiej :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie juz nie moge dołożyć 2000zł z monitorem to jest max a i nie musi miec oprogramowania jeszcze taki tam jest chyba lepszy od tych wyzej

X-KOM Picasso A10-7850K/8GB/1000/DVD-RW Radeon R7 - Desktop - Sklep komputerowy - X-KOM.PL


no to który byś wybrał ten X-KOM Picasso A6-6400K/8GB/1000/DVD-RW/Win8BX 8470D - Desktop - Sklep komputerowy - X-KOM.PL

X-KOM Picasso A10-7850K/8GB/1000/DVD-RW Radeon R7 - Desktop - Sklep komputerowy - X-KOM.PL

X-KOM Picasso i3-4160/8GB/1000/DVD-RW - Desktop - Sklep komputerowy - X-KOM.PL

X-KOM Picasso Lite A8-7600/8GB/500/Win8BX Radeon R7 - Desktop - Sklep komputerowy - X-KOM.PL

nie przewiduje zadnych modyfikacji który poradził by sobie z grą o wiekszych wymaganiach


napisał by ktoś bo zaraz muszę dać odpowiedz który zerknij ktos i napisz przeznaczenie gry m.in. wiedzmin 3


?

Link to post
Share on other sites

Najmniejszym złem jest ten zestaw z i3 oczywiście, ale trzeba by mu kupić chociażby jakąś używaną grafikę pokroju HD 7850 za 400 i wtedy to ma sens bo bez niej za to na integrze będzie pewnie odstawał nawet od tych AMD.

Edytowane przez Głowa
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

1 zasada - nie kupuje się gotowych zestawów z zawyżonymi cenami, tanimi zasilaczami i pamięciami i płytami głównymi niewiadomego rodzaju, kartami zintegrowanymi, etc etc. po prostu nie.
W małym sklepiku komputerowym złożą ci taniej lepszy zestaw niż te gotowce.
Chcąc pograć w np. wieśka 3 musiałbyś kupić używany sprzęt - to wchodzi w grę?
monitor za~400zł zostaje 1600 na pc - i w sumie nic porządnego tu nie złożysz

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Pomijając, że takie zestawy są czasami składane z części co mają ze zwrotów, albo jakiś leżaków magazynowych to jak mówiłem ten zestaw z i3 nie jest tragiczny, tylko trzeba mu dokupić kartę graficzną bo na ten moment z integrą w za wiele się nie zagra.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Chciałeś cały zestaw do 2000zł.

Tutaj znalazłem kompa prawie nowego z podzespołami na gwarancji i jeszcze gość monitor 19" dorzuca w gratisie podobno...
Możesz sobie do niego zadzwonić i się spytać o wszystko co cię interesuje - to nic nie kosztuje

http://olx.pl/oferta/dla-graczy-msi-r9-270-i3-1tb-hdd-4gb-ram-zalman-z3-plus-gwarancja-CID99-ID8iV65.html#5bb1c005f4

A tutaj masz fajną recenzję na temat tej karty graficznej (ta z zestawu który ci znalazłem jest z firmy MSI, więc będzie na pewno bardziej cicha)



Na twoim miejscu szedł bym w tę stronę, bo za nowy sprzęt za 2 tys szału nie zrobisz żadnego... Sama ta karta graficzna nowa kosztuje ok 600zł...
Jeśli ten zestaw ci nie odpowiada, to poszukaj innych na aukcjach, bo jest tego dość sporo, tylko najważniejsza sprawa, żeby nie był to gotowiec z marketu, bo lipa będzie niesamowita ;)

Mam nadzieję, ze choć trochę pomogłem, o ile jeszcze więcej nie namieszałem ci w głowie :)

Pozdrawiam i daj znać jaka decyzja
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

up wyżej, nie kupuj tego kompa, akurat jestem z krk i gadałem ze sprzedającym, nawet byłem sprawdzić ten komp, uszkodzony ma zasilacz i jeden slot na ram na płycie.

edit komp nie może mieć 3 tyg jak wisi już na olx 2 miechy :x

Dzięki za sprostowanie :)  To była tylko propozycja :)

 

Poszukaj innych aukcji

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

a W2 pojdzie na tym Procesor     
    Intel Core i3-4160 (2 rdzenie, 3.60 GHz, 3 MB cache)
Chipset         
    Intel H81
Zainstalowana ilość pamięci RAM     
    8 GB (DIMM DDR3, 1600 MHz)
Karta graficzna     
    Intel HD Graphics 4400
Wielkość pamięci karty graficznej     
    Pamięć współdzielona

Link to post
Share on other sites

Z własnego (ponad półrocznego) doświadczenia z A10-7850k i 8GB RAM 1600MHz - taka konfiguracja nie nadaje się do gier.

Myślę że niższe modele APU (a więc A8 czy A6) wypadną jeszcze gorzej przy takiej pamięci, podejrzewam że podobnie będzie z prockami od intela (ale to już tylko podejrzenie).

 

Jest to spowodowane następującą zależnością - karta zintegrowana z prockiem używa RAMu jako VRAM - i nawet jeśli rdzenie graficzne są w stanie dokonać obliczeń to czas dostępu do danych jest zbyt długi i powoduje to widoczne przycinanie się obrazu.

Oczywiście dotyczy to przede wszystkim grafiki 3D (czyli lwiej części popularnych gier).

 

Moja rada jest następująca - jeśli chcesz w coś pograć w miarę komfortowo (na najniższych detalach graficznych w celu uzyskania sensownej płynności) APU A10 od AMD powinno być w stanie unieść sporo dostępnych na rynku tytułów (poza niektórymi AAA ale zawsze lub prawie zawsze w najniższych ustawieniach detali) ale będzie do tego potrzebowało szybkiej pamięci RAM i myślę że 2133 MHz będzie w tym przypadku wartością minimalną i jedynym możliwym do zaakceptowania rozwiązaniem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

http://www.morele.net/inventory/info/he1QmG/

 

Praktycznie najlepszy zestaw do 1600 zł. Co do wydajności masz w nim grafikę zdolną unieść BF3 na ultra, 4gb ramu o standardowych zegarach, 2-rdzeniowy procesor. W gotowce się nie pakuj, bo to pieniądze wyrzucone w błoto.
Aby skorzystać z darmowego złożenia i wysyłki w polu „Wpisz kod promocyjny” wpisz: W3FHN58JFW

Edytowane przez Matiziol
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...