Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam mam problem z laptopem z którym nie mogę sobie sam poradzić...

 

Otóż kilka dni temu podczas gry w Far Cry 4 zaobserwowałem spadek klatek fps podczas gry które uniemożliwiały rogrywkę. Wcześniej takich problemów nigdy nie było. Bardziej mnie zszokowało że ten sam problem wystąpił w dużo mniej wymagającej FIFA 14 gdzie również nigdy nie było problemów.Z obserwacji zauważyłem że to wina przegrzewającego się procesora gdyż w momencie gdy spadały mi klatki podczas gry w FIFE temperatura rdzeni wynosiła ponad 90 stopni mimo obecności podkładki chłodzącej ustawionej na maxa.

 

Prosił bym o pomoc jak zmniejszyć tą temperaturę.( myślę że temat w dobrym dziale gdyż spadek wydajności ewidentnie od procesora - tak myślę przynajmniej)

 

Moje podzespoły:

Acer Aspire v3-571G

Intel Core i5 3230M 2.6 Ghz z TB do 3.2 GHz

8 GB DDR3 

GeForceGT 730 M

Windows 8.1

Laptop użytkowany od około 1,5 roku bez żadnych problemów wcześniej.

 

Czynnności które zrobiłem do tej pory próbując naprawić ten spadek wydajności:

Oczyszczanie systemu (czyli ten format z pozostawieniem plików )

aktualizacja sterowników do karty graficznej i Windowsa

Skany: Avastem, McAfee i Anti-Malware (malware znalazło 5 zainfekowań które usunąłem)

Sprawdzanie Dysku HDTune ( nie wykazało żadnych zepsutych sektorów na dysku)

Obserwuje tez wydajność podzespołów w Menadżerze zadań ale nie ma niczego co by obciążało w sposób tak znaczący procesor.

 

Jakieś porady?

 

 

 

Link to post
Share on other sites

rozkręciłem i przedmuchałem co się dało i jest zdecydowanie lepiej dzięki ! muszę jeszcze sprawdzić na bardziej wymagających ustawieniach ale teraz nie mam jak...

a Jeśli chodzi o tą pastę to wymienią mi ją w ramach gwarancji czy sam będę musiał zabulić ?

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz gwarancję, to możliwe, że gdybyś oddał go na przegrzewanie to by Ci go wyczyścili. W zewnętrznych serwisach taka usługa tak od 30 do 150zł. :D Sam już chyba 3 razy za 30zł udało mi się trafić na grouponie czyszczenie z wymianą past., temperatury kilkanascie stopni w dół :D

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...