Skocz do zawartości

Podkręcenie krok po kroku i5 4690k na msi z97-g43


Recommended Posts

Witam. Może na początek napiszę na jakim sprzęcie chcę podkręcić procesor.

 

procesor: i5 4690k

Mobo: MSI Z97-G43

Grafika: MSI R9 270

Zasilacz: Cheftec 500w BPS-500s

Ram:12gb kingston 1333Mhz hyperx

Cooler: BE quiet Dark Rock pro 3

 

Chciał bym aby mi ktoś krok po kraku wytłumaczył jak podkręcic ten procesor. Zaczynajac od aktualizacji BIOSU, aktualnie mam wersję 17.4 a najnowasza to 17.8 którą juz pobrałem ale nie wiem jak ją zainstalować. Dalej idąć, jakie napięcia zwiekszać podczas podkręcania procka, chciałbym podkręcić go do 4,5Ghz.

Link to post
Share on other sites

przeczytałem ten poradnik i poradnik jak zrobic update biosu. Ludzie pod poradnikiem z updatem biosu piszą, że maja problemy po instalacji biosu albo komputery wgle sie nie włączają. Głównie tego się boję.

Link to post
Share on other sites

Wystarczy tylko plik z biosem (aktualnie w wersji 17.8 patrząc do archiwum jest to E7816IMS.H80), wrzucasz go luzem na czysty pendrive, odpalasz biosa, wybierasz flashowanie, wybierasz plik i czekasz aż skończy. Po zakończeniu komputer sam się uruchomi ponownie.

 

Przy okazji mam prośbę, sprawdź czy temperaturę procesora bezpośrednio na głównej stronie w biosie (lewa górna część ekranu) masz taką samą jak w zakładce Hardware Monitor bo u mnie pokazują inne temperatury i ciekawi mnie to.

 

I jak tam, płyta żyje ? Bo coś się nie odzywasz.

Edytowane przez MasterBarti
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wystarczy tylko plik z biosem (aktualnie w wersji 17.8 patrząc do archiwum jest to E7816IMS.H80), wrzucasz go luzem na czysty pendrive, odpalasz biosa, wybierasz flashowanie, wybierasz plik i czekasz aż skończy. Po zakończeniu komputer sam się uruchomi ponownie.

 

Przy okazji mam prośbę, sprawdź czy temperaturę procesora bezpośrednio na głównej stronie w biosie (lewa górna część ekranu) masz taką samą jak w zakładce Hardware Monitor bo u mnie pokazują inne temperatury i ciekawi mnie to.

 

I jak tam, płyta żyje ? Bo coś się nie odzywasz.

Wielki dzieki za porady bios już po updacie wszystko ładnie przebiegło, jesli chodzi o temperatury to u mnie też się różnią, na stronie gł. pokazuje mi 35 a jak wejdę w Hardware Monitor to pokazuje 43.

Link to post
Share on other sites
  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...