Skocz do zawartości

CM Storm Quick Fire TK vs Tesoro Excalibur


Recommended Posts

Witam !!

Moja 9-letnia klawiatura membranowa %-)  zaczęła odmawiać posłuszeństwa, więc postanowiłem sprawić sobie nową. Poszperałem w internecie za jakąś klawiaturą mechaniczną w przystępnej cenie, starając się nie dać złapać na marketingowe chwyty niektórych producentów. Wytypowałem sobie dwie klawiatury wyglądające całkiem solidnie, ale ze względu na to, iż nie siedzę w temacie klawiatur, nie mogę samodzielnie zadecydować  :P Dodatkowo nie znalazłem zbyt wiele opinii o klawiaturze Tesoro Excalibur...

 

Tu kieruję do was prośbę o doradztwo w tej sprawie.

 

Budżet:

  • max 400 zł

Preferencje:

  • podświetlenie (oby nie czerwone, mam na czerwień jakąś dziwną alergie :] ),
  • przełączniki Cherry MX Brown,
  • Opcjonalnie: programowalne klawisze
Edytowane przez HECki
Link to post
Share on other sites

Dodatkowo nie znalazłem zbyt wiele opinii o klawiaturze Tesoro Excalibur...

 

Ale możesz poszukać opinii o przełącznikach jakie w niej siedzą, zwą się one Kailh.

 

Osobiście szukałbym czegoś na Cherry MX. Wymieniona przez Ciebie CM Strom QuickFire TK będzie dobrym wyborem. Jeżeli chciałbyś jednak pełnowymiarową klawiaturę (blok numeryczny i strzałki oddzielnie) to wtedy trzeba by sięgnać już po wersję Ultimate. Z tym, że niestety posiada ona czerwone podświetlenie, a wersja z białym (SGK-4011-GKCM2) zdaje się nie być dostępna w Polskich sklepach. Jeżeli wyjdziemy trochę ponad budżet to załapiesz się na CM Storm Trigger-Z.

 

U innych producentów właściwie nie ma czego szukać. W większości albo sporo ponad budżet albo nie ma funkcji, które chciałbyś mieć (inne przełączniki czy brak podświetlenia).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...