Skocz do zawartości

GTX 760 czy Radeon ? 900-1000zł


Recommended Posts

do bf4 lepszy radeon - reszta sam nie wiem :D.Gry sprzed 2012 masz na ultra wszystkie na obu kartach. jednak niepodkręcony r9 280 odstaje od 760, a 280x to 1200zł... osobiście nigdy radeonów nikomu nie polecałem, ja bym wziął gtx760.
Wiele osób radziłoby ci pewnie używki r9 290 za ok 900-1000 zł właśnie - mówią że na gwarancji to bezpiecznie ale nigdy nic nie wiadomo - ale wydajność dużo większa. Kwestia procesora też - jak masz i5 to spokojnie, jak inny to nie wiadomo.

Link to post
Share on other sites

Ja z kolei polecę ci radeonka r9 280. Dlaczego ? Otóż karty (r9 280, gtx 760) mają podobną wydajność. W zależności od gry wygrywa jeden, bądź drugi. Radeon ma więcej pamięci - 3gb, co w przyszłych grach się na pewno przyda  i mantle, dzięki któremu w grach je obsługujących zmniejsza się narzut na procesor względem directX i jest kilka fps więcej.

 

Jeżeli jednak chcesz kartę używaną rozglądnij się za używaną r9 290.

Edytowane przez PanPitass
Link to post
Share on other sites
jednak niepodkręcony r9 280 odstaje od 760

Ciekawe, wydaje mi się, że się baaaardzo mylisz.  Zgodzę się z kolegą nade mną, że mają podobną wydajność i w zależności od gry wygrywa jeden lub drugi ale ogólnie radek jest troszkę szybszy a po OC to już deklasuje GTXa 760 a szczególnie w nowych grach gdzie przydaje się więcej niż 2GB pamięci. Przykładowo w takim Dragon Age Inquisition po mocnym OC i z włączonym mantle, na ultra w 1080p mam fps na poziomie GTXa 780, mierzony w miejscu gdzie mierzyło purepc i porównywany z ich wynikami (na domyślnych zegarach dokładność +-0,5fps z ich wynikami), uzyskaj tyle na gtx 760 ;) AC Unity, zagrasz na ultra w 1080p ? ja tak i przy fps średnio przez większość gry zauważalnie powyżej 30. Niestety do radka w innych grach, trzeba mieć mocniejszy procek to fakt.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

Ciekawe, wydaje mi się, że się baaaardzo mylisz.  Zgodzę się z kolegą nade mną, że mają podobną wydajność i w zależności od gry wygrywa jeden lub drugi ale ogólnie radek jest troszkę szybszy a po OC to już deklasuje GTXa 760 a szczególnie w nowych grach gdzie przydaje się więcej niż 2GB pamięci. Przykładowo w takim Dragon Age Inquisition po mocnym OC i z włączonym mantle, na ultra w 1080p mam fps na poziomie GTXa 780, mierzony w miejscu gdzie mierzyło purepc i porównywany z ich wynikami (na domyślnych zegarach dokładność +-0,5fps z ich wynikami), uzyskaj tyle na gtx 760 ;) AC Unity, zagrasz na ultra w 1080p ? ja tak i przy fps średnio przez większość gry zauważalnie powyżej 30. Niestety do radka w innych grach, trzeba mieć mocniejszy procek to fakt.

 

Ktory model R9 280 posiadasz ??

Link to post
Share on other sites

Bo do bf4 wystarcza karta z 2GB i 960ka jest może po prostu szybsza ?

 

Chociaż sugerując się poniższą tabelką, to dość mocno, ręcznie podkręcony r9-280 powinien być szybszy od referencyjnej oraz autorskiej 960ki a przy mantle zyska kolejne kilka %.

http://tpucdn.com/reviews/ASUS/GTX_960_STRIX_OC/images/bf4_1920_1080.gif

Link to post
Share on other sites
a r9 280x kosztuje w polsce sporo ponad 1000zł, tego pod uwagę już nie bierzemy.

 co ty nie powiesz  :/  :mlotek:

 http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=57607

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=280x&search_scope=category-13023&bmatch=seng-v6-p-sm-isqm-1-e-0113&buyNew=1

autorze tylko i wyłocznie r9 280x wydajnosc/cena 

Edytowane przez wojciechpiwo
Link to post
Share on other sites

ostatnio mi padł radeon i sie trochę do nich zraziłem ;d a i jeszcze jedno duzo różni sie 280 od 280x ? 

Edytowane przez Fixxyx22
Link to post
Share on other sites

Po podbiciu zegarów - praktycznie minimalna różnica. Można też bios zmieniać i się uzyska takie same parametry.

To są 2 inne karty wiec jak Ty chcesz dokonać tego podbijajac zegary? Wygrywając BIOS chcesz zmienić specyfikację karty?

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...