Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam! Z racji, że j obecny gryzoń nie domaga zastanawiam się nad kupnem nowego:


§  Budżet: 300zł


§  Jakiej myszki obecnie używasz: R.A.T. 5


§  Jaką masz obecnie podkładkę: Tesoro Aegis X3 Virtus.Pro


§  Z jakich wartości DPI korzystasz: 500-3500 (Zależnie od gry)


§  Ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – cm / 360° w grach FPS: 11cm


§  W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły): WoT, CS:GO, czasami LoL i BF4 oraz czasami single


§  Ile przycisków używasz w myszce: PPM, LPM, Rolka + 2 programowalne


§  Chwyt: Palm


§  Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce: 1+2+2


§  Wielkość dłoni (od czubka palca środkowego do kciuka): 13


§  Dlaczego chcesz zmienić mysz: Obecna się zacina


§  Uwagi : Chciałbym aby mysz nie była za lekka. Dodatkową zaletą byłaby metalowa podstawa


Na razie nie mam swojego typu, ponieważ od zakupu obecnej myszki nie orientowałem się w nowościach w tym segmencie. Za pomoc z góry dziękuję i pozdrawiam.


Link to post
Share on other sites

http://forum.benchmark.pl/blog/21/entry-372-corsair-func-a-mo%C5%BCe-gamdias-przegl%C4%85d-trzech-komplet%C3%B3w-dla-graczy/

Jeszcze do niedawna można było ją dostać na morelach za 149 zł, obecna cena to > 300 zł, więc nie wiem czy warto... Najlepiej byłoby gdybyś obejrzał w sklepie jakąś podobną myszkę (z osobnym miejscem na palec serdeczny i mały) i zdecydował czy takie rozwiązanie Ci odpowiada. Też rozważałem tą myszkę (kiedy jeszcze była za 149 zł), ale znalazłem w sklepie podobną i jej trzymanie nie było dla mnie komfortowe. W cenie jaka jest obecnie nawet nie brałbym jej pod uwagę.

Link to post
Share on other sites

Pojadę do Media Markt może mają coś podobnego to sprawdzę, a jak wrócę edytuję post i napiszę co i jak.

 

EDIT: Byłem w Media Markt. Mieli na ekspozycji jakiegoś Speedlinka z takim samym rozwiązaniem jak Func (Miejsce na palce). Jak dla mnie nie nie za wygodne. Wolałbym coś klasycznego.

Edytowane przez kapsel5161
Link to post
Share on other sites

Mionix jest dostępny chociażby na allegro bez żadnego problemu. Ja swojego kupiłem w sklepie. Natomiast Func w standardzie kosztuje właśnie jak kolega wspomniał w granicach 300. Promka na morele była rewelacyjna cenowo tylko pytanie kiedy się takowa pojawi raz jeszcze. Ale mysz również warta polecenia.

Link to post
Share on other sites

My możemy powiedzieć Ci, co jest dobre, jeśli chodzi o parametry techniczne i ewentualnie jaka myszka pasuje pod Twój chwyt. Natomiast najważniejsze są subiektywne odczucie i to, że dana myszka pasuje pod Twój chwyt nie oznacza, że akurat dla Ciebie będzie wygodna. W przypadku takiego sprzętu jak myszka liczy się ergonomia i ja nigdy nie kupiłbym myszki, której nie miałem wcześniej okazji "pomacać". Jak byłeś w MM to nic nie wpadło Ci w oko? Jeśli nie, to przejdź się jeszcze po innych sklepach np. Saturn. W ostateczności możesz zamówić jakąś myszkę, a jeśli nie będzie Ci odpowiadać, to masz 14 dni na zwrot.

 

Tutaj jeszcze moja propozycja:http://www.roccat.org/Products/Gaming-Mice/ROCCAT-Kone-Pure/#crb_2

Niewątpliwą zaletą w Twoim przypadku jest to, że posiada możliwość dostosowania wagi. Niestety najniższa oferta na allegro to 362 zł, więc trochę przekracza budżet.

Link to post
Share on other sites

Kolega powyżej ma dość sporo racji. Ja niestety mam dość nietypową metodę na dobór odpowiedniej ,myszy, ale to nie jest punktem tematu. Jeżeli masz możliwość pojechać sobie do sklepów typu MM i tym podobne to najprościej jest sprawdzić wszystko co tam mają, a nawet jeżeli nic nie wpadnie ci w oko, to przynajmniej obierzesz sobie wzór myszy czyli ergonomię, wagę podzielisz się nimi na forum a w tedy coś się do radzi. No chyba że masz już gotowy typ.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli wyrwiesz RGB do 300zł to uważam że to dobra cena jak na ta myche. Do Roccata to na tym pułapie lepiej dołożyć i kupić Kone XTD. Logitech zawsze słynie z dobrej jakości materiałów ale co do ergonomii mogą być problemy. Tak jak w poście powyżej. Jeżeli preferujesz FPSy to ja bym został przy RGB, Func, tylko nie wiem czy jest on wygodny w FPSach z racji gabarytów, chyba że ktoś się wypowie w temacie Funca, Avior 7000,no i chyba że dorzucisz to Roccat Kone XTD.. 


Na x-kom jest roccat wraz z podkładką dobra cena.

 

http://allegro.pl/gamingowa-mysz-roccat-kone-xtd-8200dpi-podkladka-i4996015458.html

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...