Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, mam problem z komputerem. Może najpierw podam konfiguracje komputera:

 

Procesor: i7 4790k

Karta graficzna: MSI gtx 970 gaming

Płyta główna: MSI Z97 gaming 5

Zasilacz: Corsair CS Series 650W

Dysk systemowy: SSD Intel 530 series 120 GB

Dysk twardy: Seagate 1TB

RAM: RipjawsX DDR3 2x4GB 2133MHz CL9

Obudowa Gladius X60 Pure Black

Chłodzenie procesora: SilentiumPC Fortis 2 XE1226

Napęd optyczny: Samsung DVD

System operacyjny: windows 7

 

Problemem jest blue screen  0x00000116. Wcześniej ten problem miałem i występował przy każdej możliwej grze max kilka minut gry, po formacie i reinstalacja wszystkiego pomogła tylko złudnie, tytuły takie jak ARMA 3, WarFrame, Skyrim, SimCity (oczywiści na najwyższych ustawieniach) działały świetnie bez żadnych zastrzeżeń , lecz dziś po instalacji bf3 i próbie uruchomienie problem pojawił się znów, nie wiem dlaczego ?

 

Teraz moje pytanie jest takie, co powoduje tej problem, sterowniki? Karta graficzna? Czy może płyta główna?

Link to post
Share on other sites

Witam, mam kolejny problem... tylko ze teraz karta nie podaje obrazu z windowsa, w biosach wszystko normalnie działa (ekran wyświetla obraz) lecz gdy system windows wczytuje się, czy też chwile po wczytaniu ekran robi się czarny. System działa wiem gdyż dźwięki z systemu lecz karta nie podaje obrazu. Aktualnie działam na zintegrowanej grafice. Karta nie wygląda na uszkodzona w żaden sposób, lecz płyta od początku miała fabryczne (chyba) uszkodzenie (górny slot pci jest przekrzywiony) i bios nie widział karty dopiero po przełączeniu w inny slot pci kartę wykrył, zostawiłem to tak, gdyś myślałem ze wszystko działa, potem przy bardziej wymagających grach pojawił się ten problem co opisałem na początku.

Wiec co radzicie?

Aktualnie będę wysyłać płytę główna do reklamacji lecz nie wiem czy kartę też, karta może być sprawna a tylko płyta uszkodzona..

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Jak dla mnie to o wiele bardziej możliwe jest że to karta nawala niż płyta jak masz w tym samym sklepie to wyślij i jedno i drugie. System mam nadzieję że aktualizowałeś po postawieniu na nowo ? Bład 0x116 był naprawiany przez któregoś fixa od MS. Włącz komputer w trybie awaryjnym na grafice dedykowanej, za pewno komputer wstanie normalnie bo wtedy sterownik grafiki nie jest ładowany, wtedy odinstaluj stare stery jakims driver sweeperem czy czyms podobnym, komputer uruchom ponownie, włącz normalnei i zainstaluj sterowniki od grafy z płyty dołączonej do gtxa a następnie włacz windowsa w trybie bez wymuszania podpisu cyfrowego sterownika. Istnieje 10 % szans że się właczy :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...