Skocz do zawartości

Jaki czytnik e-book dla początkującego.


Recommended Posts

Witajcie. Chciałbym zakupić sobie i małżonce (jeden wspólny) czytnik książek. Zupełnie się na tym nie znam, będzie to nasz pierwszy tego typu nabytek. Głównie używany w autobusie/tramwaju/metrze oraz w domowym zaciszu - uniwersalny.

 

Chciałbym, żeby nie było problemów z czytaniem pdfów oraz ich skalowaniem. Tak samo dotyczy to ebooków pobieranych z internetu.

 

Pamięć myślę, że wystarczy około 1GB. WiFi - czy i do czego jest ono potrzebne w tym sprzęcie?

 

Ekran - wyraźna czcionka oraz żeby całokształt był zbliżony do tekstu na papierze.

 

Myślę, że na pierwszy taki sprzęt mogę wydać około 300zł (im mniej tym lepiej), żeby sprawdzić czy w ogóle mi/małżonce przypadnie takie rozwiązanie do gustu - oczywiście uzasadniona dopłata także będzie rozważona.

 

Zakup czy to w sklepie stacjonarnym, czy internetowym - aby nie było problemów w razie ewentualnego oddania czytnika na naprawę gwarancyjną.

 

Przeglądając allegro wyselekcjonowałem takiego oto czytniki:

http://allegro.pl/czytnik-ebook-amazon-kindle-7-touch-6-4gb-2014-i5018166271.html

http://allegro.pl/czytnik-ebook-lark-freebook-6-1-e-ink-6-etui-i4996410530.html

http://allegro.pl/czytnik-ebook-onyx-boox-c65s-classic-6-hd-etui-i4996127468.html

 

Link to post
Share on other sites

Jak oczekujesz obsługi PDF'ów to ZAPOMNIJ o Kindle :) - Kindle nie obsługuje PDF'ów, nie ma Reflow, skalowanie leży i kwiczy :)

 

Za 300 zł nie zaszalejemy - ale coś się da kupić sensownego - za 300 zł Onyx Boox i65S Metropolitan, mamy ekran Pearl, WiFi, slot na Karty Pamięci. Do tego bardzo dobra obsługa PDF z Reflow + opcje jak czytanie komiksowe itp., RTF, DOC/X, Mobi, EPub i wielu innych formatów.

 

Za 360 zł można kupić Boox C65 HD Storia - ma lepszy ekran HD z dotykiem, który się przydaje :) - oba działają na Androidzie.

 

I to te dwa bym ci polecił - a naciskiem na dopłacenie i zakup C65 Storii - lepszy ekran z dotykiem - są warte dopłaty 60 zł, wygoda używania czytnika z dotykiem jest znacznie lepsza niż bez.

Link to post
Share on other sites
  • 2 lata później...

Hm, w sumie nic. Ale jak szuka się aktualnych informacji warto czytać bieżące wątki lub założyć nowy temat. Poza tym tutaj kolega użył starych wpisów chyba tylko po to, aby nabić sobie licznik postów - żadnych argumentów poza "mam, kupiłem, Wy tez kupujcie".

Edytowane przez 40rozbojnik
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...