Skocz do zawartości

1x 780 czy dokupić drugi do SLI


Recommended Posts

Cześć

 

 

Jak w temacie, czy jest sens dokupić 2 kartę do SLI czy może poczekać na lepsze pojedyńcze konstrukcje?

 

Dodam że lubię grać we wszystko na FULL i czasami jedna karta  nie wyrabia w full hd na full detalach w 1920x1080...i pytanie do Was

 

CZY JEST JAKIKOLWIEK SENS PCHAĆ SIĘ W SLI TYCH KART ??????

Link to post
Share on other sites

do tej rozdzielczości nie ma sensu. karta raczej nie wyrabia jak włączysz max AA itp., czyli brakuje vram (który się nie sumuje przy sli). ja bym poczekał na nowe AMD, wtedy może spadną ceny (chore!!) gtx 980.

 

p.s. karta nie wyrabia IMO z powodu skopanej optymalizacji niektórych gier. to jest nadal bardzo mocna karta

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

wiem i zdaję sobie z tego sprawę :D tak myślałem, poczekam chyba na nowsze konstrukcje imo teraz daje radę tak jak mówisz :P, a karty 9xx nie mają aż takiego szokującego wzrostu wydajności :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

GTX 980 jest spoko, ale nie przy aktualnych cenach. W sumie 970-tki po 1600 zł to też jest jakaś porażka...

Ja na razie zostaję przy GTX 780 a SLI z tych kart pod Full HD to taka sztuka dla sztuki. Musiałbyś mieć monitor 120/144 Hz żeby to jakoś sensownie wykorzystać. 

Link to post
Share on other sites

Po premierze crysisa 3 były takie sytuacje że jeden nie odpalił gry bo miał I7@4,0Ghz, GTX295 i 12GB RAM (karta DX10) a drugi grał bo mu mama kupiła w Tesco kompa z kartą 4GB :-) (jakiś pentium, 2GB ram i GT430 z DX11). Uważam że niema sensu ładować ogromnej kasy (ok 1500zł) w karty DX 11 które za rok, może 3 lata  nie będą mogły odpalać gier. Poza tym awaryjność dzisiejszych kart jest mocno dyskusyjna i mimo że jest gwarancja to uważam że lepiej sobie odpuścić.

Edytowane przez Centik
Link to post
Share on other sites

 

 

Uważam że niema sensu ładować ogromnej kasy (ok 1500zł) w karty DX 11 które za rok, może 3 lata  nie będą mogły odpalać gier. Poza tym awaryjność dzisiejszych kart jest mocno dyskusyjna i mimo że jest gwarancja to uważam że lepiej sobie odpuścić.

Czytałeś w ogóle jakie karty dostaną wsparcie Directx 12?  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak mi wiadomo to DX 12 dostaną karty Geforce 9XX i Radki które dopiero w tym roku wyjdą.


Jedni piszą że DX 12 dla Maxweli i nowych radków co wyjdą a inni że karty DX11 będą obsługiwać DX12 ale puki co ja bym się wstrzymał.

Edytowane przez Centik
Link to post
Share on other sites

Nie ma najmniejszego sensu pchać się w SLI z tych kart. Pobór prądu i ciepło to jedno, vRAM to drugie.

Poczekałbym na 970-tki 8 GB vRAM i wtedy ewentualnie jak przestanie wyrabiać, zrobić SLI.

 

Uważaj bo jeszcze będzie to wersja 4GB + 4GB ;d

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...