Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, mam zamiar kupić komputer (obowiązkowo składany, nie zestaw), który będzie służył do grania i równoczesnego nagrywania gier w Full HD. Chciałbym, aby wszystkie podzespoły były dobierane pod procesor Intel Core i7 3770 lub i7 4820K (tutaj prośba o pomoc w wyborze konkretnego procesora, iż kompletnie się na tym nie znam) Obowiązkowo w zestawie musi znaleźć się karta graficzna z serii GTX 970 Gaming. Resztę komponentów zostawiam do wyboru Wam, jeżeli chodzi o cenę to samą skrzynię chciałbym zamknąć w maksymalnie pięciu tysiącach zł. Proszę także o zaproponowanie monitora o wielkości 23 cali Full HD, chciałbym aby cena była adekwatna do jakości monitora. W razie jakbym nie podał jakiś ważnych informacji, proszę o zwrócenie mi uwagi, bo faktycznie mogłem coś pominąć. Pozdrawiam 

Link to post
Share on other sites
Obowiązkowo w zestawie musi znaleźć się karta graficzna z serii GTX 970 Gaming.

 

Dlaczego akurat ta karta ? Jest droga, nowa i nie wiem czy możemy zmieścić się w 5000zł kiedy w grę wchodzi także monitor. 

Edytowane przez Detrioux
Link to post
Share on other sites

Informacje które powinny znaleźć się w Twoim poście:

  • Zastosowanie komputera: (gry, biuro, photoshop, obróbka wideo, itp.),
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: (najlepiej w złotówkach)
  • Których części potrzebujesz?: (zestaw z monitorem, peryferiami czy sama "buda" itp.)
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? (overclocking)
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?:
  • Specjalne wymagania: (cichy zestaw, mała obudowa, chłodzenie wodne, multi-gpu itp.)
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? (często można oszczędzić trochę pieniędzy na obudowie czy dysku, nie zapomnij podać dokładnego modelu)
  • Własna propozycja zestawu: (jeśli jej nie posiadasz, pole pozostaw puste)
  • Inne: (wszelkie pytania, które Cię dręczą)
Link to post
Share on other sites

Zastosowanie komputera: Granie w gry na największych detalach z równoczesnym nagrywaniem w Full HD.

Maksymalna kwota jaką dysponujesz: Maksymalnie na samą budę mogę wydać 6 tyś zł, do tego monitor do tysiąca zł. W sytuacji kiedy zostałaby jakaś kwota z budy, proszę dołożyć ją do monitora.

Których części potrzebujesz?: Wszystko, oprócz głośników, klawiatury i myszy (buda + monitor)

Czy będziesz podkręcać sprzęt?: Nie

Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: Nie posiadam, ale chciałbym aby monitor był w Full HD i miał rozdzielczość 23 cale.

Specjalne wymagania: Procesor Intel Core i7 3770 lub i7 4820K (wybór pozostawiam Wam, chyba,że macie lepszą propozycję), ale obowiązkowo karta graficzna musi być z serii GTX 970 GAMING. Fajnie by było jakby buda miała odpowiednie chłodzenie i nie wydawała zbyt głośnych szumów. 

Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Tak, głośniki, mysz, klawiatura.

Własna propozycja zestawu:

Inne: Jaka jest różnica między GTX 970 a 980? Czy warto wydać ten tysiąc więcej na 980?


Witam, zamierzasz podkręcać procesor ? 

Nie.


Dlaczego akurat ta karta ? Jest droga, nowa i nie wiem czy możemy zmieścić się w 5000zł kiedy w grę wchodzi także monitor. 

Na monitor jest dodatkowy tysiąc, co to karty to chcę mieć nową dobrą kartę, która będzie spełniała swoje zadania należycie. Wiem, iż jeżeli bym kupił starszy model karty graficznej, to i tak bym po jakimś czasie wymieniał ją na 970 więc wolę to zrobić od razu.

Link to post
Share on other sites

Tutaj masz jak wypada GTX 970 i GTX 980 w grach http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/test-kart-nvidia-geforce-gtx-970-i-980/strona/23005.html?

Średnio różnica to 10-15% w zależności od gry, spójrz dla porównania np. na Asusa strix 970 i 980. Nie warto dopłacać 1000zł do GTX 980.

Edytowane przez Sadek.0
Link to post
Share on other sites

Ja się na tym kompletnie nie znam, dlatego chciałem, aby ktoś zweryfikował ten zestaw.

Nie wiem kto CI to złożył, wole się nie wypowiadać.

Wypowiedz się, dla mnie każda porada jest ważna, Jak narazie to nie wiem czy ten zestaw jest ok czy nie.

Link to post
Share on other sites

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Liteon iHAS124 SATA (black)

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Intel Xeon E3-1230v3 /3.3GHz, 8MB, BOX, LGA1150/

Gigabyte GA-B85-HD3 /intel B85, LGA1150/

Asus GeForce GTX 970 Strix DirectCU II 4GB DDR5 256Bit (1253/7010)

Crucial MX100 256GB (550/300MB/s)

SilentiumPC Fera 2 HE1224

Fractal Design Define R4 USB 3.0 Black Pearl

Antec True Power Classic GOLD 550W

 

4894 zł +  kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa 

 

Procesor 4 rdzenie / 8 wątków. To samo co i7 4770 tyle, że w niższej cenie oraz bez zintegrowanego układu graficznego. GIgabyte Gaming jest dość głośny, zarówno w idle jak i w obciążeniu. Proponowany ASUS Strix ma dobrą jakość wykonania, kulturalne chłodzeniem z trybem pół pasywnym, backplate i dobry potencjał OC. Jednym słowem będzie on lepszym wyborem niż Gigabyte. Do tego dostajesz dobrze wyposażoną płytę główną, bdb zasilacz od Anteca z Seasonic'em w środku oraz 8 GB DDR3 1600 MHz. Całość zamknięta w fabrycznie wyciszonej obudowie. Jeżeli dorzucimy do tego cooler, chociażby SPC Fera to uzyskamy bardzo cichy zestaw. 

 

Co do monitora, w takim budżecie aż się prosi o Eizo FS2333, ewentualnie taniej Dell P2414H

Link to post
Share on other sites

Ręki sobie uciąć nie dam z tym nagrywaniem nowych, wymagających produkcjach ale będzie dobrze. Wydajniej w tym budżecie już się nie uda. 

Ok, cena skrzyni to 4900 zł, a ja mam do wydania 6 tyś na samą budę, więc możesz dobić spokojne do 6 tyś nie wliczając w to monitora.

Mogę dodać, że nagrywać będę urządzeniem Avermedia live gamer portable, który podczas nagrywania wogóle nie obciąża komputera.

Edytowane przez Vejxell
Link to post
Share on other sites

Odłóż sobie tysiaka, bo nie ma do czego już dokładać, chyba że zdecydujesz się na podkręcanie.

Ok, nie jestem fanem podkręcania sprzętu, dlatego zostawię ten zestaw co zaproponował kajtek. Powiedz mi jeszcze czy zostawić ten zasilacz od kajtka czy dołożyć stówę i kupić ten  XFX Black Edition XTR 550W Modular 135mm 80+ Gold zaproponowany przez Sadeka?

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...