Skocz do zawartości

[Brother tusze]: JAKOŚĆ vs WYDAJNOŚĆ -oryginiały/zamienniki


Recommended Posts

Posiadam Brother dcp-j4110dw. Drukuję dużo. Czasem zależy mi na wydajności (kilkaset stron kolorowego dokumentu jak najtaniej) a w innych wypadkach wymagam jakości (druk renderów przy jak najlepszym odwzorowaniu kolorów). Chciałbym więc posiadać zestaw tuszy - jedne na masówkę, a drugie na piękny druk. Tusze Brothera znajdujące się w zestawie dość słabo odwzorowują barwy. Próbowałem wszystkich możliwych ustawień, kilku rodzajów papieru oraz ręcznej korekty kolorów - ciągle to nie to. Owszem w druku wykresów, tekstu, schematów, projektów itp. nie ma to znaczenia, bo jest to róznica niezauważalna. Jak drukowaćj jednak piękne barwy takie jakich się pożąda? Musi się 'dać', tylko jak tego dokonać?
Na pewno można sterować za pomocą róznych tuszy. Podobno najlepszą jakość dają ActiveJet. Są stosunkowo drogie biorąc pod uwagę, żę mogę kupić tusze 10x tańsze. 
Słyszałem też, że Dulin(?) niewiele odbiega jakością za to jest dużo tańszy. Może to ktoś potwerdzić? 

W tym modelu tusze to LC-123 standardowe, LC-125XL ze zwiększoną pojemnością
Pytam więc:
1.Jakie tusze do absolutnie najlepszej jakości bez względu na cenę?
2.Jakie tusze do absolutnie największej wydajności do ceny?
3.Jakie tusze do najlepszej jakości możliwie najtaniej?
4.Gdzie je kupić?
5.A może jest jakiś sposób, żeby dzięki odpowiednim ustawieniom druk miał dobrą jakość i barwy?
Lista z allegro:
http://allegro.pl/listing/listing.php?bmatch=seng-v6-p-sm-isqm-2-e-0113&department=wszystkie+dzia%C5%82y&order=qd&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y&string=lc123

Edytowane przez kamillode
Link to post
Share on other sites

Nie mam za dobrych doświadczeń z no name, lepiej dołożyć parę złotych i kupić coś sprawdzonego, dobre jakościowo i w sam raz do masówki są Actisy, trochę droższe ale do bardziej wymagających wydruków nadadzą się AJ, sporo osób chwali też asarto

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

te z allegro nie są do końca pewne, lepiej zainwestować w sprawdzonych producentów (kolejność wg jakości i wydajności) Asarto, ELO, UNi-1, AJ i dopiero później Dulin i Blackpoint

Czyli gdybym  potrzebował drukować coś w możliwie najlepszej jakości (już bez względu na wydajność) to mam kupować Asarto?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...