Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

[Brother tusze]: JAKOŚĆ vs WYDAJNOŚĆ -oryginiały/zamienniki

Brother tusze jakość wydajność oryginalne zamienniki activejet dcp-j4110dw lc123

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 kamillode

kamillode
  • Dyskutant

• 156 postów

Napisano 24 styczeń 2015 - 15:33

Posiadam Brother dcp-j4110dw. Drukuję dużo. Czasem zależy mi na wydajności (kilkaset stron kolorowego dokumentu jak najtaniej) a w innych wypadkach wymagam jakości (druk renderów przy jak najlepszym odwzorowaniu kolorów). Chciałbym więc posiadać zestaw tuszy - jedne na masówkę, a drugie na piękny druk. Tusze Brothera znajdujące się w zestawie dość słabo odwzorowują barwy. Próbowałem wszystkich możliwych ustawień, kilku rodzajów papieru oraz ręcznej korekty kolorów - ciągle to nie to. Owszem w druku wykresów, tekstu, schematów, projektów itp. nie ma to znaczenia, bo jest to róznica niezauważalna. Jak drukowaćj jednak piękne barwy takie jakich się pożąda? Musi się 'dać', tylko jak tego dokonać?
Na pewno można sterować za pomocą róznych tuszy. Podobno najlepszą jakość dają ActiveJet. Są stosunkowo drogie biorąc pod uwagę, żę mogę kupić tusze 10x tańsze. 
Słyszałem też, że Dulin(?) niewiele odbiega jakością za to jest dużo tańszy. Może to ktoś potwerdzić? 

W tym modelu tusze to LC-123 standardowe, LC-125XL ze zwiększoną pojemnością
Pytam więc:
1.Jakie tusze do absolutnie najlepszej jakości bez względu na cenę?
2.Jakie tusze do absolutnie największej wydajności do ceny?
3.Jakie tusze do najlepszej jakości możliwie najtaniej?
4.Gdzie je kupić?
5.A może jest jakiś sposób, żeby dzięki odpowiednim ustawieniom druk miał dobrą jakość i barwy?
Lista z allegro:
http://allegro.pl/li...ły&string=lc123

Użytkownik kamillode edytował ten post 24 styczeń 2015 - 16:15

• 0

#2 Jules

Jules
  • Entuzjasta

• 532 postów

Napisano 28 styczeń 2015 - 14:22

te z allegro nie są do końca pewne, lepiej zainwestować w sprawdzonych producentów (kolejność wg jakości i wydajności) Asarto, ELO, UNi-1, AJ i dopiero później Dulin i Blackpoint
  • 1

#3 sunsee

sunsee
  • Gaduła

• 324 postów

Napisano 28 styczeń 2015 - 23:21

Nie mam za dobrych doświadczeń z no name, lepiej dołożyć parę złotych i kupić coś sprawdzonego, dobre jakościowo i w sam raz do masówki są Actisy, trochę droższe ale do bardziej wymagających wydruków nadadzą się AJ, sporo osób chwali też asarto

• 1

#4 kamillode

kamillode
  • Autor tematu
  • Dyskutant

• 156 postów

Napisano 31 styczeń 2015 - 03:08

te z allegro nie są do końca pewne, lepiej zainwestować w sprawdzonych producentów (kolejność wg jakości i wydajności) Asarto, ELO, UNi-1, AJ i dopiero później Dulin i Blackpoint

Czyli gdybym  potrzebował drukować coś w możliwie najlepszej jakości (już bez względu na wydajność) to mam kupować Asarto?

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Brother, tusze, jakość, wydajność, oryginalne, zamienniki, activejet, dcp-j4110dw, lc123

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych