Skocz do zawartości

HPdv7 6130ew , grafika nagle padła,windows uruchami sie tylko w trybie awaryjnym


Recommended Posts

Witam, mam 4 letniego lapka HP. Windows 7.Grafika 6770m , a druga chyba Intel 2000

Jakiś czas temu instalowałem sterowniki 14.6 do radeona , zgodnie z poradnikiem ze strony: http://forum.benchmark.pl/topic/136800-sterowniki-hp-dv6-6770m/, od tego czasu nie grałem w żadne gry poza lolem. Dzisiaj po raz pierwszy próbowałem uruchomić Battlefielda 3 na tych sterownikach . Włączył się , po chwili gry czarny ekran i wiatrak zaczął wyć, komputer się zresetował. Już się nie włączył w normalnym trybie, zacina się w momencie jak pokazuje się ta flaga windowsa na czarnym tle. Pośród wszystkich opcji uruchamiał się tylko w trybie awaryjnym, więc spróbowałem znowu zgodnie z poradnikiem odinstalować grafikę i poźniej instalować, ale wyskakuje błąd że system nie spełnia wymagań . Tak samo dzieje się gdy próbuje instalować starsze sterowniki ze strony HP.
Nie wiem czy padła grafika i teraz wyświetla tylko procesor? Proszę o jakąś pomoc w którą stronę ruszyć , bo moje zdolności naprawy zatrzymały się na "coś nie działa - przeinstaluj windowsa"


Udało mi się zainstalować grafikę intela ale nie wiem czemu nie mogę zakończyć instalacji Radeona. Niby w menadżerze urządzeń jest 6770m , ale nie mam tego programu CCC zeby się grafika przełączała . Ma ktoś jakiś pomysł ?

Link to post
Share on other sites

Witam. To ja byłem autorem tego niezbyt udanego poradnika :P.

Powiem Ci tak że najlepiej pozostać przy sterownikach AMD 14.4 http://support.amd.com/en-us/download/desktop/previous/detail?os=Windows%207%20-%2064&rev=14.4 i sterownikach Intela z paczki https://mega.co.nz/#!1FJUnbpJ!TFX3yNvXlwX7cNB6DItA8B7UY9t7pdpsqeQP3WnWI-o i wybieramy opcje legacy http://scr.hu/2zj6/jhq5p.

Na początek intela potem amd.

Ważne aby zainstalować czyste sterowniki od AMD (co podałem wyżej) a nie od modowane od lehscat, spróbuj na początku instalować w fixed mode ustawiając w biosie.

Aktualna wersja (14.12) również działa ale wersje powyżej 14.4 zostały pozbawione opcji przełączania grafiki ręcznie.

Wersja 14.4 wydaje mi się że nie różni się względem wydajności od 14.12

 

Odnośnie niewłączania się windows:

1. odłącz wszystkie rzeczy podpięte do USB

2. Odinstaluj w trybie awaryjnym wszystkie sterowniki grafiki intela i amd.

3. przełączaj w bios między trybem Fixed a dynamic i uruchamiaj ponownie, po dwa raz ( 2x fixed --> 2x dynamic --> 2x fixed .....) do puki dysk będzie pracował (jak przestanie pracować to poczekaj jeszcze minutę)

Po tym się powinien uruchomić. Potem przejdź do instalacji wdług opisu wyżej.

Edytowane przez osacz1
Link to post
Share on other sites

Jak radzi kolega wyżej odinstaluj sterownik w trybie awaryjnym możesz użyć tego programu do odinstalowania. czyszczenia http://www.dobreprogramy.pl/Driver-Sweeper,Program,Windows,33842.html. Jeśli nie dasz rady zainstalować ponownie sterownika. Zrób po kolei dwie czynności. Przywróć ustawiania fabryczne bios(zapamiętaj ustawiania kontrolera SATA pewnie AHCI). Jeśli to nie pomoże. Będziesz zmuszony dostać się do baterii na płycie głównej laptopa i ją wyjąć lub odpiąć (może być podłączona przewodami do płyty głównej) na jakiś czas ok 2 minut. Całkowity reset powinien pomóc. Kiedyś miałem podobny problem z laptopem znajomego też HP.  

Link to post
Share on other sites

update 24.01.2015

Rozumiem z twojego postu (edytowanego) że udało Ci się uruchomić komputer i działa w miarę normalnie (zainstalowałeś)bez możliwości przełączania. Więc nic nie kombinuj z baterią.....

 

Wszyszukaj program z wyszukiwarką windows wpisując ccc lub amd, powinno znaleść. Utwórz sobie skrót i będziesz miał panel

 

Zainstaluj te sterowniki co podałem wyrzej w trybie fixedmode.

Link to post
Share on other sites

update 24.01.2015

Rozumiem z twojego postu (edytowanego) że udało Ci się uruchomić komputer i działa w miarę normalnie (zainstalowałeś)bez możliwości przełączania. Więc nic nie kombinuj z baterią.....

 

Wszyszukaj program z wyszukiwarką windows wpisując ccc lub amd, powinno znaleść. Utwórz sobie skrót i będziesz miał panel

 

Zainstaluj te sterowniki co podałem wyrzej w trybie fixedmode.

Tak , jakimś cudem za 5tym razem udało mi się zainstalować sterowniki od Intela,ale przy wyłączonej opcji FIXED.  Działa w normalnej rozdzielczości (1600x900) i w miarę normalna wydajność. Nie włączałem natomiast żadnej gry bo przez weekend dyżuruje i nie mam czasu .

Mam natomiast pytanie, wcześniej po zainstalowaniu wyżej wymienionych sterowników komputer straaaasznie długo mi się włączał. Teraz z samym intelem i chyba częściowo zainstalowanym radeonem 6770m (Częściowo, bo przerywa instalację z powodu błędu, ale w menadżerze urządzeń jest) włącza się dużo szybciej . Wcześniej też po instalacji tych sterowników przestawał działać dźwięk po jakichś 5 minutach na baterii ( na kablu problem nie występował ) i wracał dopiero po restarcie czy włączeniu i wyłączeniu uśpienia .

Jest szansa że to jest związane ze sterownikami od grafiki ?

Link to post
Share on other sites

Jak będziesz miał czas to zrób tak:

Ustaw tryb fixed.

1. odinstaluj sterowniki intela i amd programem http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/deinstalatory/Display_Driver_Uninstaller.html

restart

2. zainstaluj te sterowniki co wyżej podałem TYLKO do Intel ( wersja legacy która zawarta jest w paczce, tylko intela sterowniki instaluj)

restart

3. Zainstaluj amd 14.4 ze strony AMD,  link podany wyżej w poście (Nie instaluj z tej paczki co sterowniki intel)

restart

 

Problem długiego uruchamiania występuje od wersji 14.6 w zwyż. Pozostań na 14.4 komputer wtedy się normalnie uruchamia.

Jedyny problem to sterowanie jasnością w trybie fixed nie działa gdy jest wł radeon, trzeba jasność ustawić na intelu a potem przełączyć na radeon i mamy porządaną jasność.

Natomiast w trybie dynamic działa wszystko bez problemu.

Zalecam pracę w trybie dynamic, bardzo przyjemie wszystko działa i temperatury niskie.

 

Co do dzwięku to przetestuj po zainstalowniu tych sterowników do grafiki, jeśli problem nadal będzie występował przeinstaluj sterowniki do karty dzwiękowej, pobierz stery ze strony HP.

 

Wiem co pisze bo też mam HP z tymi samymi podzespołami. Sterowniki Testowane! Muszą działać.

Link to post
Share on other sites

Robiłem jak doradzałeś . I zgrzyt .
Najpierw z opcją FIXED : instalacja sterowników od Intela przebiegła ok , zrestartował się z normalną rozdzielczością . W trakcie instalacji AMD włączał się czarny ekran i dysk przestawał pracować . Po ok 30 min dałem mu reset. Jak włączyłem go to ekran robił się ciemniejszy tak jakby karta grafiki się przełączała a sam komputer się zacina. Po przełączeniu na dynamic włącza się do momentu flagi windows i dysk przestaje dawać znaki że żyje. W chwili obecnej mam zainstalowaną kartę INTEL i Standardową VGA (tak przynajmniej piszę). Spróbuję odinstalować sterowniki od AMD które wskoczyły , przełączyć na FIXED i włączyć windowsa w normalnym trybie

Próbowałem też w DYNAMIC : tutaj pierwsze część przebiegła podobnie, tylko po zainstalowaniu INTELa w menadżerze urządzeń mam przy nim wykrzyknik . Podczas instalacji AMD też ekran robił się czarny, ale nie wygaszony i mrugał taki kursor " _ " w lewym górnym rogu, Po restarcie co prawda się włączał ale już bez rozdzielczości i pokazywał zainstalowany 6770m , INTEL z wykrzyknikiem i ani razu nie zainstalował mi się ten program CCC. 
 

Link to post
Share on other sites

2 dni temu to robiłem i działało.

Może być jeszcze jedna rzecz o której nie napisałem, ale wątpie czy faktycznie ma to jakiś wpływ.

Mianowicie, odinstalowałem wszystkie sterowniki i restart. Potem zainstalowałem intela i restart. Następnie weszedłem w menadżer urządzeń i kliknołem prawym na karte amd i wybrałem opcje "odinstaluj", po tym wyświetlała się tylko karta intel, karta amd znikła. Zdziwiony uruchomiłem ponownie w nadzieji że się pojawi ale jednak nadal wyświetlało tylko kartę intel. Nie rozmyślając więcej nad tym zjawiskiem przeszedłem do instalacji amd 14.4 , cała instalacja zakończyła się pomyślnie. Po restarcie menadżer pokazywał mi dwie karty bez żadnych wykrzykników. A program ccc znalazłem w wyszukiwarce w menu start i przypiołem do paska zadań żeby było szybciej.

 

P.S. zawsze na końcu instalacji amd sprawdzam dziennik i czy wszędzie jest powodzenie, zwłaszcza sterownik ekranu i pakiet sterowniczy/catalyst/ccc

Edytowane przez osacz1
Link to post
Share on other sites

To próbuje jeszcze raz teraz z tą modyfikacją .W menadżerze urządzeń jeszcze świeci wykrzyknik przy karcie cieciowej" Terendo Tunneling Pseudo-Interface" nie mam pojęcia czy to coś zmienia czy tak było wcześniej . ..
Jak nie to chyba zostanie jakiś taniec odprawić splunąć 3 razy za siebie i zapukać w niemalowane bo inne kombinacje odpadają ;)


UPDATE.
Po restarcie instaluję się znowu samoistnie. Da się to jakoś zatrzymać? Bo może faktycznie to coś bruździ ?

Link to post
Share on other sites

Niepowodzenie. Może spróbuję tylko w trybie dynamic.

wyskakuje coś takiego:

Istniejące pakiety Menedżer instalacji AMD Catalyst HydraVision Pakiety do zainstalowania
Menedżer instalacji AMD Catalyst Stan końcowy: Powodzenie Wersja elementu: 8.0.916.0 Rozmiar: 20 MB
Inne wykryte urządzenia
Komunikaty o błędach

http://imgur.com/QC3khOw

Link to post
Share on other sites

Podczas instalacji powinieneś mieć tak żeby wszystkie pakiety były wybrane (bez gameing app) :

http://scr.hu/2zj6/gkogm

 

U mnie na kompie wygląda to tak: http://scr.hu/2zj6/xqc21

 

update

Zamieściłem sterowniki na serwerze do pobrania których używam:

intel https://mega.co.nz/#!6IcBTABR!V4pdk0vIyQOEWBkmmlIqzMBRapwsx-Czl6vhebi6_UA

amd https://mega.co.nz/#!CdFCwQKb!MEK_d7f-4Rx0dDXTOVRTHLYL-Zgqlze2me6M3b4MnSM

 

 

Szczerze to już nie wiem w czym jest problem, na pewno na czysty system nie było by problemów. Postaram się coś jeszcze wymyślić.

Edytowane przez osacz1
Link to post
Share on other sites

Próbowałem jeszcze raz w trybach fixed i dynamic.W menadżerze urządzeń pokazuje 6700M series, ale w trybie awaryjnym stan urządzenia jest nie dostępny .
W trakcie instalacji czarny ekran . Po restarcie włącza się windows, później mruga ekran tak jakby przełączało grafikę i robi się czarny ekran , nawet bez podświetlenia, po prostu wyłączony i przestaje mrugać dysk .

Na samej karcie intela wchodzi do windowsa okej .
Może grafika jednak padła?Ale czy wtedy by ją wykrywał i szukał dla niej sterowników?

A tak z innej beczki , jak miałem zainstalowany system od nowości , bez żadnej płytki ,to mogę jakoś zrobić żeby go tak jakby "zainstalować od nowa"? czy to jest jednorazowe i muszę kupić windowsa?

Wielkie dzięki za Twoją pomoc!!! Jak będziesz kiedyś w Limanowej to masz ode mnie dobrą flaszeczkę ;) !!
Jutro spróbuję z tymi sterownikami co wrzuciłeś przed  chwilą, ale nie wątpię żeby to zadziałało.

Link to post
Share on other sites

U mnie jest partycja recovery. Wystatczy przy pruchamoaniu wciskać esc a potem F11 "recovery".

Uwaga cały dysk zostanie sformatowany.

 

Nie sądze że to problem z grafiką tylko z windowsem. Też miałem podobny problem i stery nie działały po reinstalacji windows te same sterowniki zainstalowały się bez problemu.

 

Czy system starał się sam zainstalować jakieś sterowniki? Ja mam ogólnie windows update wył, i dodatkowo miałem wtedy odpięty net.

Edytowane przez osacz1
Link to post
Share on other sites

U mnie jest partycja recovery. Wystatczy przy pruchamoaniu wciskać esc a potem F11 "recovery".

Uwaga cały dysk zostanie sformatowany.

 

Nie sądze że to problem z grafiką tylko z windowsem. Też miałem podobny problem i stery nie działały po reinstalacji windows te same sterowniki zainstalowały się bez problemu.

 

Czy system starał się sam zainstalować jakieś sterowniki? Ja mam ogólnie windows update wył, i dodatkowo miałem wtedy odpięty net.

System cały czas jak usunę instaluje sam . Też mam tą partycję recovery (Z) to spróbuję w piątek jak będę miał trochę czas żeby dokumenty poprzenosić z dysku C . Dam znać co i jak zdziałałem . mam nadzieje że wskoczy, bo teraz nie dość że chodzi tylko Intel ( to jeszcze bym przeżył) to jeszcze zaczyna się grzać i włącza wentylator nawet jak przeglądam strony internetowe.

Link to post
Share on other sites

Pisz pisz, chcę zobaczyć jak to się zakończy.

Świeży system zawsze lepiej pracuje.

Mój model to dv6-6150sl czyli taka mniejsza wersja. Podobno te laptopy mają trochę problemy z chłodzeniem i czasem jest je wyczyścić. Choć u mnie nie był jeszcze nigdy czyszczony to nie osiąga bardzo wysokich temp. , jedynie jak bf3 gram. Jak jestem na internecie to wydaje mi się że głośniej chodzi dysk od chłodzenia. 

Link to post
Share on other sites

Masz partycję Recovery na dysku? Sprawdź jakimś programem czy takowa istnieje. Robiłeś kiedyś na komputerze coś z partycjami/systemami etc. ?

 

Bo wyświetla Ci się okno,menu z szatą graficzną  na wzór windows i jest tam kilka opcji do wyboru?

Ja miałem tak ową partycję na dysku (niestety usunięta przypadkiem) i wiem że udawało się przywrócić z nie system. Jest tam na pewno opcja z dysku (jeśli tej partycji nie jest usunięta), też jest tam opcja z płytek jeśli takie zrobiłeś. Tam trzeba dokładnie poczytać co jest od czego ale ciężko to zrozumieć. Popróbuj inne opcje wybrać.

 

Po takim przywróceniu wykonałem kopie systemu na płytki przez program dostarczony przez hp. Wpisz w menu start "recovery" i Ci znajdzie program. Recovery Disc Creation. Zalecam to zrobić ale jak już przywrócisz z na nowo system.

 

Oto screen  drugiego programu Recovery Manager, w moim przypadku nie ma partycji recovery i jest zgaszone. http://scr.hu/2zj6/zk3rj

Edytowane przez osacz1
Link to post
Share on other sites

Wygląda jak przy rozruchu,tzn czarne tło i sam tekst, tak DOSowo , z instrukcją gdzie proszą o włożenie płytki itp itd. Ale mam partycje recovery, mam też ten program z dostępną opcją tworzenia płyt(pisze że można utworzyć tylko 1dną taką kopię) , za to opcja odzyskiwanie systemu jest niedostępna , pisze ze trzeba tą płytę najpierw utworzyć. Może to nawet lepiej bo jak by się partycja uszkodziła to płyty zostaną. A resztę sterowników chyba najlepiej będzie ze strony HP instalować?

Mam tylko nadzieję że po tych perypetiach będzie chodził normalnie , tzn na tyle cicho że będzie się dało przy nim pracować bez stoperów .

Link to post
Share on other sites

Nie rób płytek, musisz uruchomić przywracanie z ter partycji recovery. Jak już wszystko będzie na nowo to wtedy dasz do robienia płyty bo według mnie robi si to kopie zainstalowanego systemu, ja mam 3 płyty, a partycja zajmuje około 6gb.

 

Sterowniki są zawarte razem z systemem na partycji recowery, przywracasz i gotowy do pracy :).

zrób zdjęcie co ci wyrzuca po wciśnięciu F11.

 

Edit

Lub zrób inaczej według tego prosto z windows http://support.hp.com/pl-pl/document/c01904674

Nie rób kopi zapasowej jak tam piszą bo dużo zajmie czasu i miejsca, same problemy.

Edytowane przez osacz1
Link to post
Share on other sites

To chyba wiem co jest, tu jest rozwiązanie:

http://h30434.www3.hp.com/t5/Notebook-Operating-Systems-and-Software/F11-HP-recovery-doesn-t-boot-into-recovery-partition/td-p/197434

 

Ale powiedz mi co pisze jak wybierzesz to co wskazałem w poście #22 ?

 

Edit

Instrukcja po polsku :)

1. Panel sterowania, wyszukaj "utwórz i sformatuj partycje dysku twardego" (najprościej wpisać dysk w wyszukiwarkę w panelu sterownia)

2. Wybierz partycje HP Recovery

3. Kliknij prawy przycisk myszy i wybierz "oznacz partycję jako aktywną"

4. Uruchom ponownie klikając F11 i przywracaj system.

5. Daj info jak Ci idzie :P

 

screen http://scr.hu/2zj6/m04dh

 

UWAGA!

Baw się w płytki po przywróceniu systemu... Bo inaczej może Ci zrobić kopie tego systemu zabrudzonego jaki obecnie masz. Potem przywróci Ci stary zepsuty system.

Wykonaj operacje z zaznaczeniem partycji jako aktywna i zrób F11

Edytowane przez osacz1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...